خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
پروژه و پایان نامه های دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل zip
حجم فایل 25258 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 800

دینامیک - جی.ال.مریام - ال.جی.کریگ

مباحث و سرفصل ها

 

فصل 5 :    سینماتیک اجسام صلب در صفحه

فصل 6 :    فصل مسائل فصل پنجم

فصل 7 :    سینتیک اجسام صلب در صفحه

فصل 8 :    حل مسائل فصل ششم

فصل 9 :    مقدمه ای بر دینامیک سه بعدی اجسام صلب

فصل 10 :    حل مسائل فصل هفتم

فصل 11 :    ارتعاشات و پاسخ زمانی

فصل 12 :    حل مسائل فصل هشتم

فصل 13 :    ضمیمه B ممان های اینرسی جرم

 

 

 

 

 

 

دانلود دینامیک - جی.ال.مریام - ال.جی.کریگ( دینامیک - نوشته جی.ال.مریام - ال.جی.کریگ)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج دینامیک - جی.ال.مریام - ال.جی.کریگ( دینامیک - نوشته جی.ال.مریام - ال.جی.کریگ) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی مکانیک
فرمت فایل zip
حجم فایل 24664 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 371

ترمودینامیک کلاسیک

ترمودینامیک شاخه‌ای از فیزیک و شیمی است که پدیده‌های ماکروسکوپیکی که از تغییر دما، فشار و حجم در یک سیستم فیزیکی اتفاق می‌افتد بررسی می‌کند. ترمودینامیک کلاسیک نیز شاخه‌ای از ترمودینامیک است که معمولاً سیستم‌ها را از روی خواص ماکروسکوپی آنها مورد بررسی قرار می‌دهد.
کتاب تشریح مسائل ترمودینامیک کلاسیک که در 371 صفحه توسط مجتمع علمی _ پژوهشی دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز نگارش شده و شامل سر فصل های زیر است:

 • خواص مواد خالص
 • کار و حرارت
 • قانون اول ترمودینامیک
 • تحلیل قانون اول برای یک حجم کنترل
 • قانون دوم ترمودینامیک
 • آنتروپی
 • تحلیل قانون دوم در مورد حجم کنترل

دانلود ترمودینامیک کلاسیک( زونتاگ، بورگناگ، ون وایلن)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج ترمودینامیک کلاسیک( زونتاگ، بورگناگ، ون وایلن) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی مکانیک
فرمت فایل zip
حجم فایل 1587 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 78

ترمودینامیک 1

جزوه ترمودینامیک ۱ دانشگاه صنعتی شریف که توسط آقایان سیامک کاظم زاده و مهدی کارزار گردآوری شده است. لازم به ذکر است جزوه حاضر خلاصه‌ برخی‌ از فصول مباحث درسی‌ ترمودینامیک ۱ است که در دوره کارشناسی مهندسی‌ مکانیک تدریس می گردد. این جزوه به صورت تایپ شده در ۷۸ صفحه به همراه تصاویر رنگی تدوین شده و سرفصل‌های زیر را پوشش می‌‌ دهد:

 

 • تعاریف
 • خواص ماده ساده تراکم پذیر
 • کار و گرما
 • قانون اول ترمودینامیک
 • قانون دوم ترمودینامیک

 

تعداد صفحات : 78 
نویسنده : سیامک کاظم زاده و مهدی کارزار
زبان : فارسی

دانلود جزوه ترمودینامیک( سیامك كاظم زاده حنایی- مهدی كارزار جدی)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج جزوه ترمودینامیک( سیامك كاظم زاده حنایی- مهدی كارزار جدی) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 155 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 3

سیکل ترکیبی

سیكل تركیبی چیست؟

برای پاسخ به پرسش مذكور در ابتدا تعریفی از انواع توربین ها و اصول كلی كار آنها ارائه می دهیم.
توربین ها اصو لا بر اساس عامل ایجاد كننده كار تقسیم بندی می گردند . اگر عامل فوق گاز باشد آن را بخاری اگر آب باشد آبی و چنانچه باد باشد توربین بادی گو یند. توجه داشته باشیم كه منظور از گاز گاز ناشی از احتراق است. لذا نوع سوخت دخیل در آن كه بر حسب مورد می تواند گازوئیل مازول یا گاز باشد در این تقسیم بندی ها اهمیت ندارد. (اگر چه در كشور ما سوخت گاز سوخت غالب این توربین هاست. )

هر توربین گاز v94.2 متشكل از دو محفظه احتراق است كه در طر فین توربین نصب هستند و سوخت گاز یا گازو ئیل پس از ورود به آن همراه با عملكرد سیستم جرقه مشتعل شده و با هوایی كه از سمت فیلتر های ورودی وارد كمپرسور شده و پس از انبساط از آن خارج می شود وارد ناحیه محفظه احتراق شده محترق می گردد و گازی با درجه حرارت 1050 در جه سانتیگراد تو لید می نماید.

گاز مذكور وارد توربین گاز شده و سبب گردش توربین و در نتیجه محور ژنراتور ده و تولید برق می كند. محصول خروجی از توربین گاز دودیست با درجه حرارت حدود 550 درجه سانتیگراد كه به عنوان تلفات حرارتی از طریق دودكش وارد جو می شود و به ایت ترتیب توربین گاز در بهترین شرایط با بهره برداری حدود 33 درصد تولید انرژی می كند. به بیان دیگر 67 درصد دیگر به عنوان تلفات حرارتی محسوب و فاقد كارایی می باشد.

ایده سیكل تركیبی در واقع بازیافت مجدد از بخش 67 درصد یاد شده است. به این ترتیب كه در بخش خروجی اگزوز هر توربین گاز با نصب دریچه های كنترل شونده گاز داغ فوق را به قسمت دیگ بخار هدایت تا آب موجود در آن به بخار سوپر هیت(بخار خیلی داغ و خشك) با درجه حرارت حدود 530 درجه سانتیگراد تبدیل و به همراه بخار خروجی از بویلر دوم جهت استفاده در توربین بخار به كار گرفته شود.
به این ترتیب در بخش دیگ بخار چون از مشعل و سوخت جهت گرمایش صرفه جویی می شود راندمان در كل افزایش یافته و به رقمی معادل 55 در صد می رسد. (نزدیك به 25 درصد از 67 درصد تلفات فوق الذكر بازیافت و بدون نیاز به سوخت اضافی تبدیل به انرژی الكتریكی می شود. )

 این بخار پس از انجام كار در توربین بخار افت درجه حرارت پیدا كرده و دمای آن به رقمی حدود 60 درجه سانتیگراد می رسد و در اینجا به منظور استفاده مجدد از آن بخار فوق توسط سیستم خنك كن ( در نیرو گاه كرمان به كمك فنر های پرقدرت) سرد و تبدیل به آب شده و جهت استفاده مجدد پس از انجام عملیات تصفیه بین راهی وارد تانك تغذیه می گردد تا دوباره وارد دیگ بخار گشته و تبدیل به بخار سوپر هیت شود.
این چرخه را سیكل تركیبی گویند كه نیرو گاه كرمان یكی از نیرو گاه های فوق الذكر در سطح كشور محسوب می شود.

آب مورد نیاز این نیرو گاه از طریق سه حلقه چاه حفر شده در دشت جو پار تامین و به كمك خط لوله به استخر آب خام نیرو گاه به ظرفیت 3000 متر مكعب وارد و ذخیره شده تا پس از انجام عملیات تصفیه مورد استفاده بویلر های نیرو گاه قرار گیرد.
ظرفیت آبدهی چاه های مذكور 80 لیتر در ثانیه است. 

دانلود سیکل ترکیبی(توضیحات اولیه برق قدرتی)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج سیکل ترکیبی(توضیحات اولیه برق قدرتی) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 278 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24

کارگاه مدار فرمان2

جزوه کامل مدار فرمان

 

کارگاه مدار فرمان برای دانشجویان رشته برق  علل خصوص یک تکنسین برق تنها یک درس تلقی نمی شود بلکه شاید شغل او در گرو این کارگاه باشد.گرچه امروزه PLC و الکترونیک قدرت تا حدودی جایگاه مدار فرمان یا همان مدارات کنتاکتوری را گرفته اند اما باید فراموش نکنیم پایه و اساس مدارات فرمان هنوز در هر کارخانه ای یافت می شود.هر دانشجویی که بتواند نحوه طراحی یک مدار فرمان  ، نحوه نقشه خوانی و نحوه عیب یابی یک مدار فرمان را فرا گیرد بی شک ازکسی که سررشته ای در مدارات فرمان ندارد در زمینه طراحی مدارات PLC قوی تر است. مدارات فرمان غیر از دانشگاه ها در مراکز فنی حرفه ای نیز تدریس می شود.فایلی که برای شما عزیزان آماده شده است جزوه سازمان فنی .

دانلود کارگاه مدار فرمان ( توضیحات و نقشه ها برق قدرتی)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج کارگاه مدار فرمان ( توضیحات و نقشه ها برق قدرتی) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 162 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 3

لامپهای التهابی یا رشته ای

 

یک لامپ رشته‌ای

لامپ رشته‌ای، لامپ حبابی یا لامپ التهابی، یک منبع نور مصنوعی است که نور سفید درخشانی از خود ساطع می‌کند. در این لامپ‌ها جریان الکتریکی از یک رشته نازک عبور می‌کند که تا حد نوردهی می‌شود. یک حباب شیشه‌ای بسته از رسیدن اکسیژن به رشته جلوگیری می‌کند که در غیر این صورت رشته سریعاً اکسیده و خراب خواهد شد.

لامپ‌های رشته‌ای در اندازه‌ها و ولتاژهای متنوعی ساخته می‌شوند، از ۱٫۵ ولت تا ۳۰۰ ولت. این نوع از لامپ نیازی به تجهیزاتی خارجی برای تنظیم ندارد و قیمت تولید بسیار پایینی دارد و با هر دو نوع جریان مستقیم و متناوب کار می‌کند. در نتیجه لامپ رشته‌ای به صورت وسیع در نوردهی خانگی و تجاری، نورهای غیر ثابت، چراغ‌های مطالعه، چراغ‌های اتومبیل‌ها، چراغ‌قوه‌ها، مصارف تبلیغاتی و دکوراسیون کاربرد دارد.

بعضی مصارف مانند دستگاه جوجه‌کشی (برای گرمایش تخم مرغ‌ها) از گرمای ناشی از لامپ‌های رشته‌ای استفاده می‌کنند. نور گرمایی (فروسرخ) برای تانک‌های خزنده، گرمایش از راه دور، گرمایش صنعتی و مصارف خشک کردن، و در فرهای پخت آسان کاربرد دارد. در هوای سرد، گرمای ناشی از لامپ‌های رشته‌ای می‌تواند در گرمایش خانه شرکت کند، اما در مناطق گرمسیری باعث اتلاف بیشتر انرژی توسط سیستم‌های تهویه مطبوع می‌شود.

لامپ‌های رشته‌ای بتدریج در بسیاری از کاربردها جای خود را به لامپ‌های فلورسنت، لامپ‌های فلورسنت فشرده، لامپ‌های تخلیه الکتریکی پرنور، ال‌ئی‌دی‌ها و وسایل دیگری می‌دهند که به ازای مقدار مشابهی از انرژی واردشده به لامپ مقدار بیشتری نور رویت‌پذیر از خود ساطع می‌کنند. در بعضی مناطق تلاش می‌شود به منظور بالا بردن بازده نوری و کاهش مصرف انرژی این لامپ‌ها را از رده خارج کنند.

دانلود لامپهای التهابی یا رشته ای( انواع و اقسام لامپها  برق قدرتی)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج لامپهای التهابی یا رشته ای( انواع و اقسام لامپها برق قدرتی) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 492 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13

انرژیهای هیدروژنی

انرژی هیدروژن ترکیب تکنولوژیکی (فنی) انرژیهای تجدید پذیر و هیدروژن به عنوان مکانیزم ذخیره یک منبع انرژی پاک و پایدار به حساب می‌آید. پیش بینی می‌شود سلول سوختی در قرن بیست و یکم برای نقل و انتقال انرژی مورد استفاده قرار گیرد. تصور کنید که یک سوخت حرارتی آنقدر پاکیزه باشد که وقتی در اجاق خانه شما می‌سوزد نیازی به دودکش نداشته باشد. سوخت موتور یک وسیله نقلیه را در نظر بگیرید که آنقدر تمیز می‌سوزد که آب خارج شده از موتور آن قابل مصرف است. یک دستگاه ذخیره انرژی را در نظر بگیرید که آلودگی ایجاد نمی‌کند و گاز گلخانه‌ای، باران اسیدی و اثرات خورندگی شیمیایی ایجاد نکرده و هیچ دودی بصورت رد پا بر جای نمی‌گذارد، هیچگونه پسماند رادیواکتیوی ندارد و در عمل از هیچ منبع سوخت طبیعی استفاده نمی‌کند.

دانلود انرژیهای هیدروژنی(بهره گیری از انرژیهای نو)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج انرژیهای هیدروژنی(بهره گیری از انرژیهای نو) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 893 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 26

انرژی خورشیدی

فتوولتائیك سیستمی است كه قادر به تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الكتریسیته می‌باشد. استفاده از سیستم‌های فتوولتائیك به ما این قابلیت را می‌دهد كه محیط زیست پاكیزه‌ای داشته باشیم، چرا كه سیستم تولید الكتریسیته فتوولتائیك اثرات جانبی بسیار ناچیزی بر طبیعت دارد و‌ برخلاف سوخت‌های فسیلی كه تجدید ناپذیر هستند و روزی به پایان می‌رسند، انرژی خورشیدی منبعی تجدید پذیر به‌شمار می‌آید كه تا روزی كه حیات در كره خاكی وجود دارد قابل استفاده و بهره برداری است.

سلول های خورشیدی از نیمه رساناها تشكیل شده‌اند. این سلول‌‌ها در اندازه‌ها و اشكال گوناگون تولید می‌شوند. هر سلول خورشیدی تنها 1 تا 2 وات انرژی الكتریسیته تولید می‌كند. معمولاً این سلول‌های خورشیدی به هم متصل می‌شوند تا یك سیستم خورشیدی بزرگ را به‌وجود آورند. یك سلول خورشیدی علاوه بر تولید الكتریسیته، دارای یك باتری نیز می‌باشد كه انرژی الكتریسیته بدست آمده را برای شب و یا روز‌های ابری ذخیره می‌كند .

سیستم فتوولتائیك می‌تواند در هر آب و هوایی كار كند. درست است كه در آب و هوای ابری و یا بارانی میزان تولید انرژی الكتریسیته كاهش پیدا می‌كند، ولی به هر حال این میزان هیچ وقت در هنگام روز از 25% میزان حداكثر ظرفیت تولید انرژی سیستم كمتر نخواهد بود. این در حالی است كه در شرایط معمولی تا 80% میزان تولید حداكثر سیستم، انرژی الكتریسیته تولید خواهد شد.

نگه داری سیستم های فتوولتائیك بسیار راحت است، نیازی به جابجایی قطعات نیست. در یك سیستم فتوولتائیك هیچ گونه حركت مكانیكی وجود ندارد، وقتی قطعات حركتی نداشته باشند در نتیجه استهلاكی وجود نخواهد داشت.
در حال حاضر، استفاده از انرژی خورشیدی جهت تامین برق در موقعیت‌های زیر از توجیه اقتصادی برخوردار است:

ساختمان‌هایی كه بیش از یك چهارم مایل از منبع تولید انرژی فاصله دارند می‌توانند با كمك سیستم فتوولتائیك، انرژی برق را به بهای انرژی سوخت فسیلی در اختیار داشته باشند.
برای مناطق دور افتاده كه برق رسانی به آن‌ها مشكل است مانند مراكز ارتباطی خارج از شهر و همچنین مناطق نظامی بهترین روش تولید انرژی استفاده از فن‌آوری فتوولتائیك است.
همچنین برای افزایش ظرفیت نیروگاه‌های سوخت فسیلی به‌جای تاسیس یك واحد جدید و یا تخریب و بازسازی نیروگاه، می‌توان ما به‌التفاوت میزان انرژی مورد نیازی را كه نیروگاه ظرفیت تولید آن را ندارد با اضافه كردن یك سیستم فتوولتائیك به نیروگاه تامین كرد، این روش به دلیل پایین بودن بهای تاسیس سیستم فتوولتائیك به‌صرفه‌تر از ساختن یك نیروگاه جدید است.

 

سلول‌های فتوولتائیك زیبا و در شیشه‌هایی به رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند، به طوری‌كه مهندسین معمار می‌توانند آن‌ها را علاوه بر كاركرد اصلی، برای زیبا سازی ساختمان‌ها نیز، به‌كار گیرند.

سلول‌های خورشیدی امروزی حتی می‌توانند به عنوان شیشه پنجره كار كنند. این سلول‌ها این قابلیت را دارند كه بین 80% تا 90% نور خورشید را از خود عبور دهند. این كیفیت باعث می‌شود كه پنجره‌هایی مجهز به سلول‌های خورشیدی بتوانند به خنك ماندن هوای داخل خانه در تابستان كمك كنند و همچنین ساختمان را هم زیباتر نمایان كنند و هم انرژی الكتریسیته مورد نیاز ساختمان را تهیه كنند.

وقتی از سلول خورشیدی در یك پنجره استفاده می‌شود، سلول نصب شده حتی بهتر از شیشه عمل می‌كند و بنابراین به این ترتیب در مصرف مصالح ساختمانی ساختمان نیز صرفه جویی می‌شود. بدین ترتیب پنجره‌ای داریم كه برای ما انرژی الكتریسیته نیز تولید می‌كند!
امروزه در بسیاری نقاط دنیا، خانه های مدرن بسیاری وجود دارند كه با كمك سیستم های فتوولتائیك با حداقل نیاز به برق عمومی و یا حتی بدون نیاز به برق عمومی، انرژی مورد نیاز خود را به طور مستقل تولید می‌كنند.

دانلود انرژی خورشیدی(سیستمهای تولید انرژی الکتریکی)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج انرژی خورشیدی(سیستمهای تولید انرژی الکتریکی) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 1384 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24

انرژی اقیانوسی

انرژی جزر و مد و امواج دریا

انرژی دریایی یا اقیانوسی، یکی از انواع انرژی های تجدیدپذیر است که در کنار منابع دیگری نظیر انرژی خورشیدی و باد، مورد توجه قرار گرفته است. انرژی امواج و انرژی جزر و مد را می توان مهم ترین زیر مجموعه های انرژی های دریایی به شمار آورد. به دلیل تفاوت های موجود در ویژگی ها و روش های فنی جذب آن ها، توسعه این دو منبع راه متفاوت و مستقلی را طی کرده است.

انرژی جزر و مد و امواج دریا

 

نیروگاه های جزر و مدی به دلیل مشابهت با نیروگاه های آبی و استفاده از فناوری آماده آن ها، به پیشرفت های سریعی نایل آمده است. اما بروز مشکلات زیست محیطی باعث شده است که تحول و ایجاد تغییرات اساسی در روش کار ضروری شود. توسعه آن ها به روش قبل به رغم پیشرفت های ذکر شده، در عمل محدود شده است.

 

نیروگاه های موجی از تنوع زیادی برخوردار هستند. برخی روی آب شناورند و برخی دیگر در ساحل نصب می شوند. همچنین نحوه درگیری آن ها با امواج و در نتیجه نوع حرکتی که جذب می کنند با هم تفاوت بسیار دارد. علاوه بر کارهای مطالعاتی، نمونه های کوچکی نیز از برخی سیستم های موجی در نقاط مختلف جهان ساخته شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

 

امواج در اثر انتقال انرژی از باد به دریا به وجود می آیند. نرخ این انتقال انرژی بستگی به سرعت باد و نیز به مسافتی دارد که در طول آن باد با سطح آب در فعل و انفعال بوده است. موج ها به خاطر جرم آبی که نسبت به سطح متوسط دریا جابه جا شده، انرژی پتانسیل و به خاطر سرعت ذرات آب، انرژی جنبشی را با خود حمل می کنند. انرژی ذخیره شده از طریق اصطکاک و اغتشاش و با شدتی که بستگی به ویژگی امواج و عمق آب دارد ، تلف می شود. موج های بزرگ در آب های عمیق انرژی خود را با کندی بسیار از دست می دهند، در نتیجه سیستم های امواج بسیار پیچیده هستند و اغلب هم از بادهای محلی و هم از توفان هایی که روزها قبل در دور دست اتفاق افتاده اند سرچشمه می گیرند.

 

امواج توسط ارتفاع، طول موج و دوره تناوبشان مشخص می شوند. قدرت امواج معمولاً بر حسب کیلووات بر متر بیان می شود که نمایانگر شدت انتقال یا عبور انرژی از یک خط فرضی به طول یک متر و موازی با جبهه موج است.

دانلود انرژی اقیانوسی(انرژی امواج و جزر و مد دریا)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج انرژی اقیانوسی(انرژی امواج و جزر و مد دریا) ,

تاريخ : 26 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل 766 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 72

ماشینهای الکتریکی

ماشین‌های الکتریکی
۱- ماشین‌های الکتریکی (تحلیل- بهره‌برداری- کنترل) تالیف دکتر سن- ترجمه: مهندس نبوی- دکتر عابدی،
۲- ماشین‌های الکتریکی، تالیف: سلمون- ترجمه دکتر لسانی،
۳-ماشین‌های الکتریکی با کاربردهایی از الکترونیک قدرت، تالیف: دکتر ال‌هاواری- ترجمه دکتر عابدی- نظرزاده،
۴- مبانی ماشین‌های الکتریکی تالیف چاپمن- ترجمه دکتر جواد فیض

تجزیه و تحلیل سیستم‌‌ها۱- سیگنال‌ها و سیستم‌‌ها تالیف: اپنهام، الن ویلسکی، ترجمه: مهندس مجید ملکان، ترجمه دکتر پرویز جبه‌دارمارالانی

دانلود ماشینهای الکتریکی(از فصلهای کتاب چاپمن)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهترین پکیج ماشینهای الکتریکی(از فصلهای کتاب چاپمن) ,

<-BloTitle->
<-BloText->