خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
پروژه و پایان نامه های دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93

دانلود فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93

دانلود فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93

فایل اکسل داده های ضریب بتا بورس
 فایل اکسل داده های ضریب بتا
 ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده
بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93
دسته بندیمالی
فرمت فایلzip
حجم فایل24 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل15

عنوان: دانلود فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93

فرمت: excel

ضریب بتا از جمله متغیرهای مهم حسابداری می باشد که در تحقیقات و پایان نامه های رشته های حسابداری،

مدیریت مالی و اقتصاد به عنوان متغیر مالی مورد استفاده قرار می گیرد. این فایل شامل ضریب بتا مربوط به

132 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران برای بازه زمانی5 ساله 1389 الی 1393 می باشد

که می توان از آن در برآورد مدل رگرسیونی استفاده کرد.

دانلود فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93

امتیاز :


طبقه بندی: ،
فایل اکسل داده های ضریب بتا شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 89 الی 93,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

دانلود پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر
طبقه بندی ژنوتیپ‌ها
 ژن‌های آنتی‌پورتر
طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر
پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها
دسته بندیپژوهش های دانشگاهی
فرمت فایلdoc
حجم فایل767 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل87

پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

چکیده

 

   به منظور بررسی مکانیزم­های مقاومت به شوری در مرحله جوانه­زنی در ارقام گندم برای استفاده در برنامه­های دورگ­گیری و اصلاح نباتات، 6 رقم از مناطق کویری و شمال ایران بنام­های (کویر، ارگ، بم، آرتا،مروارید و دریا) انتخاب و در پنج سطح شوری شامل (0، 1/0، 2/0، 3/0 و 4/0 میلی­مولار) کشت گردید. در هر روز تعداد بذور جوانه زده و نیز پس از 12 روز طول کلئوپتیل اندازه­گیری شد. شاخص­های جوانه­زنی از طریق فرمول المدرس() محاسبه و نهایتاً ارقام حساس و مقاوم شناسایی شد. در ادامه، در 5 رقم میزان بیان نسبی ژنهای آنتی پورتراز طریق روش کمی بیان نسبی ژن (Real Time PCR) ارزیابی شد. نتایج نشان داد که بیان نسبی ژن­های مربوط به آنتی پورترهای TaNHX1 و TaNHX2 در ارقام مقاوم و ارقام حساس تفاوت معنی دار داشت، بطوریکه با افزایش سطح شوری (استرس) آنتی پورتر TaNHX2 در ارقام مقاوم بیشتر بیان شده بود. بنابراین در ارقام مقاوم مورد مطالعه بیان نسبیTaNHX2 نسبت به TaNHX1 در مکانیزم مقاومت نقش بیشتری داشته است. ارقام حساس با وجود افزایش بیان ژ­ن­هایTaNHX1 و TaNHX2 در سطوح پایین شوری ولی میزان بیان آنها کمتر از ارقام مقاوم بوده و کارایی زیادی در ایجاد مقاومت نداشته است. بیان نسبی ژن­های  TaNHX1 و TaNHX2 و رابطه آن با شاخص­های جوانه­زنی در دو رقم تفاوت داشت که این نتیجه در اثر وجود اثر متقابل ژنوتیپ × سطوح شوری حاصل شده است. بررسی بیان نسبی ژن­ TaNHX2 می­تواند در ارقام مقاوم در سطح شوری نسبتاً بالای 3/0 میلی­مولار بعنوان ماکر استفاده شود.

 

کلمات کلیدی: ژن‌های آنتی‌پورترNa+/H+، شوری، گندم

مقدمه

 

با توجه به ‌اینکه جمعیت دنیا به طور فزاینده‌ای روبه افزایش است و دانشمندان پیشبینی کرده­اند که در سال 2030 میلادی جمعیت کره زمین به 10 میلیارد نفر می‌رسد، اکنون این سوال پیش می‌آید که برای تهیه و تأمین مواد غذایی برای چنین جمعیتی چه باید کرد و چه چاره‌هایی اندیشید (رنجبر، 1392). غلات مهم‌ترین گیاهان زراعی هستند (امام، 1383)، تولید کل غلات جهان 8/1 میلیارد تن است که بیشترین میزان آن (حدود 500 تا 600 میلیون تن) به گندم اختصاص دارد و از نظر سطح زیر کشت و تولید سالیانه نیز گندم در درجه اول اهمیت قرار دارد (صفی خانی، 1386).

 

گندم گیاهی است که در سراسر دنیا از کرانه­های قطبی تا حوالی استوا کشت می‌شود (نجفی‌میرک و شیخی‌گرجانی، 1384). کشت و همچنین رشد و نمو این نبات در بسیاری از نقاط دنیا و در شرایط آب و هوایی مختلف امکان‌پذیر می‌باشد (شیخ زاده مصدق، 1392). گندم اولین و مهم‌ترین گیاه زراعی تأمین کننده نیاز‌های غذایی بشر است که حدود صد قرن پیش اهلی شده است. با توجه به رشد روز افزون جمعیت جهان اهمیت غذایی و اقتصادی گندم روز به روز بیشتر می‌گردد (خدابنده، 1376). بنابراین ضرورت افزایش تولیدات غذایی، جهت تامین نیاز‌های جمعیت روز افزون اجتناب ناپذیر می‌باشد (رنجبر، 1392). مهم‌ترین مصرف گندم در جهان برای تغذیه انسان است و همچنین در پرورش دام و طیور، کاغذ سازی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد (خدابنده، 1376).

 

تنش در موجودات زنده به معنی انحراف از شرایط مطلوب برای زندگی تعریف می‌شود. هر عامل محیطی که باعث ایجاد صدمه یا خسارت در موجود زنده شود، تنش بیولوژیک  نام دارد. تنش از نظر علم بیولوژی به نیروهایی گفته می‌شود که از طریق تأثیر بر واکنش‌های طبیعی گیاه، باعث کاهش نمو، رشد و تولید و کاهش عملکرد گردد (فیشر، 1989).

 

تنش شوری یكی از تنش‌های غیرزنده است كه بشر از هزاران سال پیش تاكنون با آن دست به گریبان بوده است. شور شدن اراضی از زمانی آغاز گردید كه انسآن‌ها شروع به عملیات كشاورزی كردند و توسعة سریع و نامناسب سیستم‌های آبیاری در مقیاس بزرگ منجر به گسترش پدیدة شوری در اراضی قابل كشت گردید (خوش‌خلق‌سیما و عسگری، 1380).

 

هیچ قاره و اقلیمی عاری از خاك‌های متاثر از شوری با منشاء اولیه یا ثانویه نیست. این خاك‌ها حدوداً یك میلیارد هكتار از سطح زمین را پوشانیده‌اند که 75 میلیون هكتار از آن در جنوب غربی آسیا قرار دارد. ایران با 27 میلیون هكتار اراضی شور در مقام اول كشورهای این ناحیه قرار دارد و پس از آن هند و پاكستان به ترتیب با 8/23 و 5/10 میلیون هكتار مقام دوم و سوم را دارند (صادقی و همکاران، 1385).

 

در میان اندام‌ها و مراحل مختلف رشد گیاه شوری بیشترین اثر را روی جوانه­زنی بذر و ریشه‌های کم عمق دارد. زیرا نمک عمدتاً در لایه‌های بالای خاک تجمع می‌کند (سومانی، 1991). جوانه‌زدن پدیده بسیار پیچیده‌ای است که طی آن تغییرات فیزیولوژیک و بیوشیمیایی بسیاری در بذر انجام می‌گیرد تا جنین فعال گردد. شوری ابتدا جذب آب را کاهش می‌دهد؛ زیرا سبب کاهش پتانسیل اسمزی آب خاک می‌گردد، از طرف دیگر سبب سمیت یعنی تغییر فعالیت آنزیمی، اختلال در متابولیسم پروتئین‌ها، بهم ریختن تعادل هورمونی و کاهش استفاده از ذخیره بذر می‌شود (به نقل از میرزا معصوم زاده، 1392).

 

وجود تنوع ژنتیکی برای موفقیت در اصلاح‌ نباتات ضروری است. به طوری که انتخاب موفقیت آمیز ژنوتیپ‌های برتر از داخل توده‌های مورد اصلاح بستگی به وجود تنوع ژنتیکی دارد و بدون آن هیچ پیشرفتی در اصلاح امکان‌پذیر نیست (خالدی، 1373 به نقل از مطلوبی اقدم، 1387). برای استفاده از سرمایه عظیم تنوع ژنتیکی اطلاع از ماهیت و میزان تنوع در ژرم پلاسم از اهمیت زیادی در برنامه‌های اصلاحی برخوردار است زیرا والدینی که از لحاظ ژنتیکی متفاوت هستند هیبرید با هتروزیس بیشتر تولید می‌کنند و احتمال بدست آوردن نتاج تفرق یافته برتر از والدین را افزایش می‌دهند (باقری و همکاران، 1375).

 

برای استفاده از زمین‌های شور در کشاورزی سه امکان وجود دارد:

 

1-         تغییر محیط: مشخص است که جبران کمبود یک عنصر در خاک به مراتب آسان‌تر از رفع مازاد یک عامل می‌باشد روش‌های مختلفی برای رفع شوری خاک وجود دارد ولی همگی آن‌ها پرهزینه هستند.

 

2-         تغییر گیاهان مورد کشت یا تعویض گیاهان زراعی حساس به شوری با گونه‌های سازگار به شوری یا هالوفیت‌ها.

 

3-          اصلاح گیاهان زراعی جهت افزایش تحمل شوری از طریق منابع ژنتیک موجود کار با استفاده از روش‌های کلاسیک اصلاح‌نباتات و روش‌های نوین مهندسی ژنتیک (یئو، 1989 و خوش‌خلق‌سیما و عسکری، 1380).

 

طی دهه‌های گذشته تلاش‌های فزاینده‌ای برای بدست آوردن ژنوتیپ‌های متحمل به شوری که قادر به رشد در محیط‌های شور باشند، صورت گرفته است. با این حال ژنوتیپ‌های زراعی اصلاح شده برای تحمل شوری وجود دارد که به عنوان یک راه حل اقتصادی در اکوسیستم‌های شوری مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند (کولیس، 1993).

 

از آنجایی که فنوتیپ گیاه از اثر توام ژنوتیپ و محیط شکل می‌گیرد، اثر شوری توام با اثر سایر عوامل محیطی در یک گیاه جلوه‌گر می‌شود از این رو بررسی وراثت‌پذیری تحمل شوری در گیاهان مشکل است (شاتون، 1984).

 

بررسی مکانیزم‌های مولکولی مقاومت به شوری در ارقام متفاوت، این امکان را می‌دهد که شناخت کاملی از زمینه ژنتیکی ارقام بدست آورده و از آن‌ها به‌صورت آگاهانه در تولید ارقام مقاوم استفاده کرد. منابع مقاومت به شوری توسط TFها، ژن‌های Nax1 وNax2، ترانسپورترها، منابع آنتی‌اکسیدان‌ها (ضعیفی‌زاده و همکاران، 2012) گزارش شده‌اند. شناخت ارقام و ژنوتیپ‌های اصلاح شده ایرانی از لحاظ پتانسیل‌های منابع مقاومت به شوری از جنبه‌های ملكولی مخصوصاً ترانسپورترهای H+/Na+ما را در اصلاح و استفاده از آن‌ها دربرنامه‌های تلاقی و دورگگیری های موفق یاری نماید.

 

1-2- پیشینه پژوهش

 

تنش شوری یکی از مشکلات عمده کشاورزی به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک می‌باشد. اثرات منفی ناشی از این تنش مانع رسیدن گیاهان به حداکثر پتانسیل عملکرد می‌گردد (پاردیا و داس، 2005). اثرات منفی عمده ناشی از شوری در گیاهان به دلیل افزایش غلظت یون‌های سمی در گیاه و ایجاد عدم تعادل یونی همراه با تنش کم آبی در گیاه است (بلوموالد و آپسه، 2000). سدیم یکی از یون‌هائی است که با افزایش غلظت آن در سیتوپلاسم گیاهان تحت تنش شوری موجب اختلال در فرآیندهای بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی گیاه می‌شود (تستر و دونپورت، 2003). در حقیقت افزایش یون سدیم اختلال در جذب و عمل یون پتاسیم و نتیجتاً سبب افزایش نسبت Na+/K+ می‌شود که‌این موضوع اکثراً فرآیندهای فیزیولوژیک گیاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد (خان و عبدالله، 2003). بنابراین جهت تحمل تنش شوری ضروری است که گیاه بتواند غلظت یون سدیم را در سیتوپلاسم پایین نگه دارد.

 

در گیاهان، یون سدیم به واسطه فعالیت آنتی‌پورترهای  Na+/K+از سیتوزول به بیرون رانده می‌شود. آنتی‌پورترهای واکوئلی با فرستادن یون‌های سدیم به درون واکوئلی گیاه آن را از سیتوزول دور می‌کنند. تحت شرایط تنش شوری، بیان ژن رمز کننده آنتی‌پورترهای واکوئلی افزایش می‌یابد که نشان از اهمیت این پروتئین در مکانیزم‌های تحمل تنش دارد (فوکودا و همکاران، 1996). با تحقیقات انجام شده در گیاهان مشخص گردیده که آنتی‌پورترهای واکوئلی توسط یک خانواده چندژنی رمز می‌شوند برای مثال در ذرت و آرابیدوپسیس شش ایزوفرم برای این ژن وجود دارد (زورب و همکاران، 2005).

 

همانگونه که ذکر گردید گزارش‌های متعددی دال بر اهمیت آنتی‌پورترهای واکوئلی در تحمل تنش شوری وجود دارد که در این میان ژن‌های رمز کننده‌این پروتئین در گیاهآن‌هالوفیت جایگاه ویژه‌ای دارند (پاردیا و داس، 2005؛ یوکویی و همکاران، 2002 و زانگ و همکاران، 2005). هالوفیت‌ها با پایین نگه داشتن غلظت یون‌های سمی ‌از جمله سدیم در سیتوزول تحت شرایط تنش این امکان را برای خود فراهم می‌آورند که بتوانند تنش را به خوبی پشت سر بگذارند (پاردیا و داس، 2005). بنابراین ژن‌های رمز کننده آنتی‌پورترهای واکوئلی در گیاهآن‌هالوفیت می‌توانند نامزدهای مناسبی برای اصلاح گیاهان زراعی مهم و حساس نسبت به تنش شوری باشند. با استفاده از این ژن‌ها از طریق مهندسی ژنتیک می‌توان گیاهان زراعی متحمل نسبت به تنش شوری ایجاد نمود، علاوه بر این می‌توان با بررسی و تجزیه و تحلیل توالی نوکلئوتیدی این ژن‌ها و توالی اسیدآمینه‌ای پروتئین‌های رمزشونده توسط آن‌ها و مقایسه آن‌ها با گیاهان معمولی به درک بیشتری نسبت به توانایی های این آنتی‌پورترها در مکانیسم تحمل دست یافت.

 

گیاهان قادرند تنش را دریافت کرده و سیگنال تنش را به درون سلول خود انتقال داده و مکانیزم‌های سازگاری خود را فعال کنند. مکانیسم سازگاری گیاهان به تنش های محیطی غالبا با تغییر بیان ژن‌هایشان همراه است. یکی از راه‌های بررسی الگوی بیان ژن‌ها اندازه‌گیری میزان رونوشت‌های mRNAکدشده از تک ژن به کمک روش‌هایی مانند ریزآرایه ،  SAGE,cDNAو AFLP است. برای مثال با استفاده از  cDNAتعداد 194 رونوشت  mRNAشناسایی شدند که بیان شان تحت تنش شوری در آرابیدوپسیس پنج برابر افزایش یافت شده بود (موتواکی و همکاران، 2002). در تحقیق مشابه الگوی بیان ژن‌های برنج تحت تنش شوری مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که بیش از 10% ژن‌ها در فاز اولیه تنش شوری کاهش یا افزایش بیان نشان می‌دهند (کاوازاکی و همکاران، 2001). با وجود قدرت بالای روش‌های ذکر شده در تجزیه بیان ژن‌ها، هیچ یک از این روش‌ها اطلاعات کمی و کیفی از فرآورده نهایی ژن‌ها (پروتئین‌ها) در اختیار قرار نمی‌دهند.

 

ماژول و همکاران (2000) در بررسی اثر تنش شوری بر روی ریشه‌های دو رقم گندم مقاوم و حساس، 9 پروتئین پاسخ دهنده را شناسایی کردند. داداشی دوکی و همکاران (2006) به بررسی الگوی بیان پروتئین در پانیکول برنج تحت تنش شوری پرداختند، در این تحقیق ژنوتیپ  IR651به عنوان مقاوم به شوری انتخاب شده و 12 روز پس از اعمال تنش شوری نمونه­گیری از پانیکول‌های جوان برنج انجام گرفته است. نمونه‌های پانیکول در سه سطح از لحاظ اندازه تقسیم‌بندی شدند. الگوی بیان این سه گروه تجزیه شده و بیان 13 پروتئین در هر سه گروه دچار تغییر بیان قابل ملاحظه‌ای شده بودند با شناسایی این پروتئین‌ها بوسیله طیف سنجی جرمی، به عنوان آنتی‌اکسیدان‌ها و پروتئین‌های درگیر در ترجمه، رونویسی، انتقال و سنتز  ATPتشخیص داده شدند. از آنجائیکه شناسایی منابع مولکولی مقاومت یا تحمل به شوری می-تواند ما را برای استفاده از آنها در برنامه­های دورگ­گیری هدایت نماید لذا اهداف این تحقیق به شرح زیر می­باشد.

 

1-3- اهداف تحقیق

 

1- مقایسه و بیان ژن‌های آنتی‌پورتر ارقام حساس و مقاوم از لحاظ بیان این ژن‌ها.

 

2- طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

 

3- بررسی میزان مقاومت به شوری در ژنوتیپ‌های مورد مقایسهدر مرحله جوانه‌زنی

 

4- بررس رابطه بین میزان بیان ژن‌های آنتی پورترو میزان مقاومت به شوری در مرحله جوانه­زنی

 

 


 

 - Biological Stress

 

  - Microarray

 

دانلود پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه طبقه بندی ژنوتیپ‌ها از لحاظ ژن‌های آنتی‌پورتر,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف

پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف

دانلود پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف

پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف
پایان نامه نظام حقوقی حاكم
دسته بندیحقوق
فرمت فایلdoc
حجم فایل1103 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل480

پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف

چكیده:

 

نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف یكی از گرایش های چند وجهی حقوقی می باشد كه از جنبه های مختلف حقوقی بین المللی قابلیت ارزیابی دارد.توجه بین المللی به كاربرد تسلیحات متعارف یه ویژه با پایان دوران جنگ سرد و افزایش وقوع مخاصمات مسلحانه داخلی و به تبع آن افزایش تلفات غیرنظامیان مورد توجه بین المللی قرار گرفت..با این حال،كاربرد تسلیحات متعارف نه تنها آثار محدود به مخاصمات داشته است بلكه تاحدودی زیاد آثار آن به پس از پایان مخاصمات موكول می گردد.در این تحقیق به دنبال آن هستیم كه مشخص نماییم  نظام حقوقی بین المللی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف به چه نحو  می باشد؟ نتیجه تحقیق حاضر بدین صورت می باشد كه نظام حقوقی بین المللی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در چهار بخش حقوق توسل به زور،حقوق بین الملل بشردوستانه،حقوق بین الملل مسئولیت بین المللی و حقوق بین الملل كیفری ،بیش ترین توجه را به سوی خود جلب كرده است. با این حال نمی توان صرفا به الزامات حقوقی برای پیشبرد نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف اكتفاء كرده بلكه در كنار آن باید به الزامات سایر نظامات مانند نظامات روابط بین المللی نیز در این زمینه توسل جست.

كلید واژگان: تسلیحات متعارف، سازمان ملل متحد،كنترل تسلیحات.

مقدمه:

 

بررسی های باستان شناسی نشان می دهند كه تا نخستین دوره های نوسنگی، خبری از جنگ نیست. ولی در ادوار بعدی  عصر نوسنگی،بشر توانست سلاح بسازد و جنگ بین همنوعان به طور فزاینده ای آغاز شد. در حقوق اسلام نیز،جنگ با هر شیوه و وسیله ای،منع شده است؛چنانچه شهید اول در كتاب لمعه دمشقیه،رها كردن آب به سمت دشمن، آتش ریختن بر سر آنان و بكارگیری سم علیه دشمن را مكروه می داند. عمدتا  سه دلیل عمده ،در گسترش استفاده و تجارت سلاح های  متعارف در مخاصمات در دهه های اخیر موثر واقع شده است: 1- پایان جنگ سرد ،و به تبع آن، تغییر نسبی ماهیت مخاصمات مسلحانه بین الدولی به جنگ های داخلی و كوچك تر شدن فضای مخاصماتی، دگرگونی نسبتا بزرگی را در بازار  تسلیحات متعارف، ایجاد كرد. در حالیكه در دوران جنگ سرد،دولتها بازیگران اصلی  انتقال سلاح  به شمار می رفتند و اولویت بر سلاح های  سنگین  با فناوری  های پیشرفته  قرار داشت  كه با اهداف ایدولوژیك در میان متحدان تولید و عرضه می شد  در دوران  اخیر  انگیزه های  اقتصادی  تولید كنندگان در اولویت قرار گرفته  و بازیگران غیر دولتی  نیز در بازار  اسلحه به شکل  چشم  گیر تری به فعّالیت  مشغول شده اند.  بخش  عدیده  تجارت اسلحه كوچك و سبك به  صورت كاملا  قانونی  انجام  می شود  .

 

2- مرزها: این مسئله به دو شکل  عمده در افزایش تجارت  تسلیحات متعارف ، موثر بوده است: الف- پایان  استعمار سنتی در  كشورهای آفریقایی ، به دلیل عدم تعیین دقیق مرز و حضور  قبایل  متعدد در طول مرزها ، منجر به  افزایش خشونتهای محلی و به تبع ان گسترش  استفاده از  تسلیحات متعارف عمدتا سبك و یا  نیمه سنگین در این نبردها گشته است(چنانچه در رای دیوان  بین المللی دادگستری در قضیه  نیجر  علیه بوركینافاسو  مشهود  است).ب- با حذف مقررات مربوط به کنترل مرزها  میان اتباع كشورها  به خصوص در كشورهای عضو اتحادیه  اروپایی ، امکان  استقرار  و  تبادل تسلیحات توسط باندها و شبکه های مجرمانه به صورت هماهنگ و سازمان یافته ،  افزایش  پیدا  كرد است

 

اهداف

هدف اصلی از تدوین این پایان نامه پاسخ دادن به پرسش  اصلی ذیل  می باشد:

-پرسش  اصلی:

1-  نظام حاكم بر تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف در حقوق بین الملل چه صورت می باشد؟

در راستای پرسش اصلی فوق الذكر،پرسش  های فرعی ذیل مطرح می گردد

2-چالش ها،خلاء ها  و راه کارها در زمینه اجرای بهتر نظامات بین المللی حاکم بر کاربرد تسلیحات متعارف چه می باشند؟

 

پاسخ اولیه به پرسش اصلی:

 

نظام حاکم بر تنظیم کاربرد تسلیحات متعارف در حقوق بین الملل از چهار منظر اصلی حقوق توسل به زور،حقوق بین الملل بشردوستانه ،حقوق مسئولیت بین المللی دولت ها و حقوق بین الملل کیفری قابلیت بررسی دارد. در زمینه حقوق توسل به زور می توان باتوجه به نظام مندرج در منشور ملل متحد به ویژه اصل عدم توسل به زور(بند 4 ماده 2 ) و هم چنین ماده 51 منشور ملل متحد مبتنی بر تجویز دفاع مشروع فردی یا دسته جمعی؛قایل به این بود که تنها در وضعیت دفاع مشروع مندرج در منشور ملل متحد و با چهارچوب های احصایی آن است که کاربرد تسلیحات متعارف توسط دولت ها می تواند جنبه قانونی به خود بگیرد و بنابراین در سایر وضعیت ها که با استناد به دکترین هایی هم چون دفاع مشروع پیش دستانه،مداخلات بشردوستانه،مسئولیت حمایت و حمایت از حقوق اتباع در خارج درصدد کاربرد تسلیحات متعارف اقدام شده و می شود؛این کاربرد نمی تواند جنبه قانونی به خود بگیرد و حتی موجبات مسئولیت بین المللی دول بکارگیرنده آنها را فراهم می نماید. از منظر حقوق بین الملل بشردوستانه که می توان با توجه به دخالت فناوری های نوین در تولید و توسعه تسلیحات متعارف و عدم قواعد خاص در حقوق بین الملل برای محدود یا ممنوع نمودن قاطبه انواع تسلیحات مزبور؛آن را مهم ترین تنظیم کننده و محدود کننده تسلیحات متعارف در نظرگرفت نیز اصول و قواعدی مطرح می شود از جمله التزامات دولت ها به موجب مواد 1 مشترک کنوانسیون های چهارگانه ژنو 1949 و 36 پروتکل اول الحاقی 1977 و هم چنین اصول حقوق بین الملل بشردوستانه مانند اصل محدودیت در  کاربرد انواع تسلیحات متعارف،اصل تناسب،اصل تفکیک و اصل ضرورت نظامی.از منظر حقوق مسئولیت بین المللی دولت ها،مسئولیت بین المللی دولت ها از چند منظر قابل بررسی می باشد اینکه دولت ها از طریق انتقال یا کمک های تسلیحاتی متعارف به گروه ها و دول تحت حمایت آنها به صورت غیرقانونی در کاربرد تسلیحات متعارف به ویژه علیه غیرنظامیان مشارکت داشته باشند با زمانی که خود مبادرت به کاربرد غیرقانونی تسلیحات متعارف نماین

 

قسمتی از متن :

 

مهم ترین راهبرد اتحادیه اروپایی در زمینه بكارگیری تسلیحات متعارف،سیاست دفاع و امنیت مشترك اتحادیه اروپایی می باشد.سیاست دفاع و امنیت مشترك یكی از سیاست های  اصلی مداخله اتحادیه اروپا در صحنه بین المللی می باشد. اگرچه مفهوم مدیریت بحران مسلما نمایانگر بعد خارجی تامین امنیت بوسیله اتحادیه اروپا از طریق تمامی وسایل در دسترس آن می باشد، در چهارچوب سیاست دفاع و امنیت مشترك،آن(مدیریت بحران) دارای یك معنی خاص می باشد. سیاست دفاع و امنیت مشترك با یك مفهوم اصیل امنیت و دفاعی،ابزار واكنش اتحادیه اروپا به مداخله مستقیم ( و غیر مستقیم) در یك مخاصمه یا یك بحران خشونت آمیز می باشد[1]. سیاست دفاع و امنیت مشترك به عنوان پس آیند دوران پیش از معاهده لیسبون، یك صلاحیت عملیاتی را كه از منابع غیرنظامی و نظامی منتفع می باشد را برای اتحادیه فراهم می نماید[2]. اتحادیه می تواند این صلاحیت را در ماموریت های خارج از مرزهایش برای حفظ صلح،پیشگیری از مخاصمه و تقویت امنیت بین المللی بر اساس اصول سازمان ملل متحد به كار ببرد[3]. بند یك ماده 43معاهده اتحادیه اروپا متاخرا تصریح می نماید كه وظایفی كه بواسطه آن، اتحادیه می تواند از ابزار غیرنظامی و نظامی سیاست دفاع و امنیت مشترك استفاده نماید می بایستی شامل:

 

((....عملیات مشترك خلع سلاح،تكالیف بشردوستانه و امداد و نجات[4]،وظایف مشاوره و كمك نظامی،وظایف پیشگیری از مخاصمات و حفظ صلح و وظایف نیروهای رزمی در مدیریت بحران از جمله تحكیم صلح و تامین ثبات پسا مخاصماتی می باشد......))

 

این معاهدات هم چنین تصریح می نمایند كه این تكالیف می توانند برای مبارزه علیه تروریسم از جمله پشتیبانی از دول ثالث در مبارزه با تروریسم در قلمروهایشان كمك نماید[5]. بنابراین،محدوده وظایف و اهداف كه بر اساس  سیاست دفاع و امنیت مشترك باید انجام شود گسترده است. .وظیفه ای كه باید انجام شود به یك وضعیت خاص یا اهدافی كه درصدد دست یابی بدان هست، بستگی دارد. عملا، وظیفه مبتنی بر سیاست دفاع و امنیت مشترك به عنوان یك ماموریت غیر نظامی،یك عملیات نظامی یا یك ماموریت مختلط غیرنظامی-نظامی[6]انجام می شود[7]. هر یك از این ابعاد در منطقه صحرای آفریقا [8]كه در آن، اتحادیه اروپا همچنان كه در فوق بحث شد دارای تعهدات توسعه و امنیت می باشد؛ اجراء گشته است.

 

[1] ن.ك به برنامه دفاع و امنیت مشترك برای آفریقا،پانوشت  شماره 42.اساسا، در حالی كه جنبه مداخله مستقیم سیاست دفاع و  امنیت مشترك اتحادیه اروپا (آن چنان كه در مواد42 و 43 معاهده اتحادیه اروپا مقرر شده) به صورت كلی شناخته شده تر می باشند،هم  چنین  وضعیتی نیز می باشد كه سیاست دفاع و امنیت مشترك دربردارنده ابعاد غیر مستقیم  باشند . شروط و قیود برنامه اقدام سیاست دفاع  و امنیت مشترك در ارتباط یا صلاحیت سازی و سایر پشتیبانی های غیرمستقیم مداخله گرایانه  بر اساس راهبرد امنیت مشترك  آفریقایی  از جمله حمایت های مالی،گویا و مشهود می باشند.[2]  مواد 42 و 43 معاهده اتحادیه اروپا.[3]  همان.[4] rescue tasks;

 

[5] بند یك ماده 43 معاهده اتحادیه اروپا.[6] mixed civilian-military mission;

 

[7] عملا،تنها بعد مداخله نظامی(به استثنای بعد آموزشی نظامی)سیاست دفاع و امنیت مشترك به عنوان یك ((عملیات)) مورد استناد قرار می گیرند.بعد آموزش نظامی،ابعاد غیرنظامی و مختلط غیرنظامی اغلب به عنوان((ماموریت)) مورد استناد قرار می گیرند.

 

[8]  از 34 ماموریت سیاست دفاع وامنیت مشترك كه تاكنون توسط اتحادیه اروپا اجراء شده است،15 مورد در منطقه صحرای آفریقا بودند(ن.ك به نقشه سیاست دفاع و امنیت مشترك، قابل دسترس درhttp://www.csdpmap.eu/mission-chart)

 

فهرست

 

عنوان..................................................................................................................................صفحه

 

چكیده..........................................................................................................................................2

 

فصل اول: مقدمه..................................................................................3

 

مقدمه كلی...................................................................................................................................4

 

سابقه علمی.................................................................................................................................6

 

اهداف..........................................................................................................................................7

 

فصل دوم:كلیات.................................................................................10

 

مقدمه..........................................................................................................................................11

 

مبحث اول:تعریف و تبیین انواع تسلیحات متعارف......................................................13

 

گفتار اول:تعریف تسلیحات متعارف..........................................................................................13

 

گفتار دوم:تببین انواع تسلیحات متعارف................................................................................15

 

گفتار سوم: مقایسه  تسلیحات متعارف و غیرمتعارف.............................................................18

 

مبحث دوم:عوامل توجه به كاربرد تسلیحات متعارف در جامعه بین المللی در دوران معاصر ..........................................19

 

گفتار اول: عوامل حقوقی................................................................................................................19

 

گفتار دوم:عوامل سیاسی.................................................................................................................22

 

گفتار  سوم: عوامل اقتصادی...........................................................................................................23

 

مبحث سوم:جایگاه كاربرد تسلیحات متعارف در نظریه های روابط بین الملل..............25

 

گفتار اول: رئالیسم و  كاربرد تسلیحات متعارف............................................................................26

 

گفتار دوم:ایده آلیسم و كاربرد تسلیحات متعارف.......................................................................31

 

گفتار سوم: مهدویت و كاربرد تسلیحات متعارف.........................................................................38

 

مبحث   چهارم:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در نواحی مختلف.............................42

 

گفتار اول:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در قطب جنوب و شمال........................................43

 

بند اول:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در قطب جنوب..........................................................43

 

بند دوم:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در قطب شمال.........................................................47

 

گفتار دوم:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در فضای ماورای جو ...........................................50

 

بند اول:عمده كاربرد تسلیحات متعارف در فضای ماورای جو..................................................51

 

1-انجام تحقیقات و آزمایشات تسلیحاتی فضایی......................................................................51

 

2-كاربرد عملی تسلیحات متعارف در فضای ماورای جو...........................................................51

 

بند دوم:اصول حاكم بر فضای ماورای جو و رابطه آنها با كاربرد تسلیحات متعارف................53

 

1-اصل آزادی بهره برداری و برابری و رابطه آن با كاربرد تسلیحات متعارف در فضا..............53

 

2-اصل احتیاط در حقوق بین الملل فضا و كاربرد تسلیحات متعارف در فضا.........................55

 

3-اصل تلاش مقتضی و كاربرد تسلیحات متعارف در فضا.....................................................55

 

بند سوم:اقدامات ممكن به منظور حل و فصل اختلافات بین المللی در زمینه كاربردهای غیرقانونی تسلیحات متعارف در فضای ماورای جو................................57

 

1-مشورت...................................................................................................................................57

 

2-استناد به مواد 42 و 48 طرح نهایی مسئولیت بین المللی دولت های ملل متحد.........58

 

گفتار سوم:ارزیابی كاربرد تسلیحات متعارف در دریاهای آزاد.................................................59

 

بند اول:كاربرد تسلیحات متعارف بر علیه دزدی دریایی........................................................64

 

بند دوم:كاربرد تسلیحات متعارف بر علیه تروریسم دریایی....................................................66

 

نتیجه گیری.................................................................................................................................68

 

فصل سوم:قواعد حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در سطح سازمان های بین المللی و دولت ها........................................70

 

مقدمه........................................................71

 

مبحث اول:ارزیابی اقدامات سازمان ملل متحد در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف.................................................74

 

گفتار اول:ارزیابی اقدامات مجمع عمومی ملل متحد در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف....74

 

بند اول:تصویب قطعنامه های مرتبط با كاربرد تسلیحات متعارف.................................................75

 

1-قطعنامه های مربوط به پیشگیری از كاربرد غیرقانونی تسلیحات متعارف.................................75

 

2-قطعنامه های مربوط به مقابله با كاربرد غیرقانونی تسلیحات متعارف........................................76

 

3-قطعنامه های مربوط به اقدامات پساكاربردی تسلیحات متعارف.................................................76

 

بند دوم:تدوین كنوانسیون های بین المللی مرتبط با كاربرد تسلیحات متعارف...........................78

 

1-كنوانسیون منع برخی تسلیحات متعارف......................................................................................79

 

2-پروتكل اجزاء غیرقابل تشخیص.....................................................................................................82

 

3-پروتكل اصلاحی مین های زمینی،تله های انفجاری و سایر شیوه های آن..............................83

 

4-پروتكل راجع به تسلیحات آتش زا...............................................................................................84

 

5-پروتكل لیزرهای كوركننده.............................................................................................................87

 

6-پروتكل بقایای انفجاری جنگ......................................................................................................89

 

7-كنوانسیون اتاوا در مورد مین های زمینی...................................................................................91

 

8-كنوانسیون مهمات خوشه ای........................................................................................................94

 

بند سوم:نهادهای مجمع عمومی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف..................................96

 

1-كمیسیون خلع سلاح......................................................................................................................96

 

2-كنفرانس خلع سلاح ملل متحد....................................................................................................97

 

3-اداره خدمات اقدام مین ملل متحد..............................................................................................98

 

4-موسسه تحقیقات خلع سلاح ملل متحد....................................................................................99

 

گفتار دوم:اقدامات شورای امنیت ملل متحد در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف………...100

 

بند اول:اعمال تحریم های تسلیحاتی و تاثیر آن بر كاربرد تسلیحات متعارف...........................101

 

1-تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت بر علیه جمهوری اسلامی ایران...............................................102

 

الف-تحریم تسلیحاتی قطعنامه 1737.......................................................................................102

 

ب-تحریم تسلیحاتی قطعنامه 1747.........................................................................................105

 

ج-تحریم تسلیحاتی قطعنامه 1929..........................................................................................106

 

2-بررسی تطبیقی تحریم تسلیحاتی متعارف شورای امنیت علیه ایران با كره شمالی…….....107

 

3-بررسی تطبیقی تحریم تسلیحاتی متعارف شورای امنیت علیه ایران با عراق...................110

 

بند دوم:تجویز مداخله نظامی و تاثیر آن بر كاربرد تسلیحات متعارف....................................112

 

بند سوم:نهادهای شورای امنیت در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف...........................114

 

1-كمیته ستاد فرماندهی نظامی...............................................................................................115

 

2-كمیسیون تسلیحات متعارف ملل متحد...............................................................................116

 

3-كمیته ضد تروریسم................................................................................................................117

 

4-كمیته تحریم های شورای امنیت..........................................................................................119

 

گفتار سوم:ارزیابی آرای دیوان بین المللی دادگستری راجع به تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف... 120

 

بند اول:رای مشورتی راجع به تهدید یا توسل به تسلیحات هسته ای....................................120

 

بند دوم:قضیه دیوار حایل............................................................................................................122

 

بند سوم:قضیه فعالیت های نظامی و شبه نظامی ایالات متحده آمریكا در نیكاراگوئه…….....124

 

بند چهارم:قضیه نسل كشی بوسنیایی ها....................................................................................126

 

گفتار چهارم:ارزیابی اقدامات دبیركل ملل متحد راجع به كاربرد تسلیحات متعارف...............127

 

بند اول:برنامه اقدام ملل متحد برای محدود كردن تجارت غیرقانونی در تسلیحات كوچك و سبك..129

 

بند دوم:برنامه اقدام هماهنگ سازی تسلیحات كوچك.............................................................131

 

بند سوم:گزارشگران ویژه..............................................................................................................131

 

بند چهارم:دفتر امور خلع سلاح ملل متحد...............................................................................132

 

بند پنجم:صندوق تسهیلات حمایت كننده از تنظیم تسلیحات ملل متحد(آنسكار)...............134

 

بند ششم:دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر ملل متحد................................................................134

 

گفتار پنجم:شورای اقتصادی-اجتماعی ملل متحد و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف.............136

 

گفتار ششم:موسسات تخصصی و سازمان های مستقل از سازمان ملل متحد و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف..........................138

 

بند اول:سازمان بین المللی دریانوردی(ایمو) و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف....................138

 

بند دوم:سازمان علمی،آموزشی و فرهنگی ملل متحد(یونسكو) و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف...140

 

بند سوم:سازمان جهانی گمرك و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف..........................................143

 

بند چهارم:سازمان تجارت جهانی و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف.......................................144

 

مبحث دوم:اقدامات سازمان های بین المللی فرامنطقه ای در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف......................................................146

 

گفتار اول:سازمان پیمان آتلانتیك شمالی(ناتو) و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف……..........147

 

گفتار دوم:جنبش عدم تعهد و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف................................................150

 

گفتار سوم:سازمان همكاری های اسلامی و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف..........................151

 

گفتار چهارم:اتحادیه عرب و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف....................................................153

 

مبحث سوم:اقدامات سازمان های بین المللی منطقه ای در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف............................................................................................................................................156

 

گفتار اول:اقدامات اتحادیه اروپایی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف.........................156

 

بند اول:اسناد اتحادیه اروپایی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف.................................157

 

بند دوم:موارد كاربرد تسلیحات متعارف توسط اتحادیه اروپایی.................................................162

 

1-دولت چهارچوب در قالب سیاست دفاع و امنیت مشترك.....................................................162

 

2-گروه های نبرد در چهارچوب سیاست دفاع و امنیت مشترك................................................163

 

3-گروه توانا و مایل بر اساس چهارچوب سیاست دفاع و امنیت مشترك...................................164

 

بند سوم:نهادهای عضو و همكار اتحادیه اروپایی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف…......165

 

1-سازمان امنیت و همكاری اروپا....................................................................................................165

 

2-دادگاه حقوق بشر اروپا.................................................................................................................167

 

گفتار دوم:اقدامات اتحادیه آفریقایی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف……………..........168

 

بند اول:اعلامیه باماكو.......................................................................................................................169

 

بند دوم:كنوانسیون جامعه اقتصادی غرب آفریقا راجع به تسلیحات كوچك و سبك،مهمات آنها و سایر مواد مرتبط................................................................................................................................................170

 

بند سوم:پروتكل نایروبی...................................................................................................................171

 

بند چهارم:پروتكل جامعه توسعه جنوب آفریقا راجع به تسلیحات آتشین،مهمات و مواد مرتبط..173

 

بند پنجم:كنوانسیون كین شاسا.....................................................................................................174

 

گفتار سوم:اقدامات سازمان كشورهای آمریكایی در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف….....175

 

بند اول:كنوانسیون آمریكایی بر علیه تولید غیرقانونی و قاچاق تسلیحات آتشین،مواد انفجاری،مهمات و سایر مواد مرتبط...........................176

 

بند دوم:كنوانسیون آمریكایی شفافیت در تحصیل تسلیحات متعارف...........................................178

 

بند سوم:قوانین نمونه به منظور كنترل جابه جایی بین المللی تسلیحات آتشین،قطعات،بخش ها و مهمات آنها......................179

 

گفتار چهارم:اقدامات شورای همكاری خلیج فارس در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف…...180

 

گفتار پنجم:اقدامات سازمان همكاری شانگهای در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف............183

 

مبحث چهارم: اقدامات دولت ها  در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف................................................................186

 

گفتار اول: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف...................186

 

گفتار دوم: اقدامات ایالات متحده آمریكا در زمینه كاربرد تسلیحات متعارف..................................191

 

گفتار سوم: فدراسیون روسیه و تنظیم كاربرد تسلیحات متعارف......................................................196

 

نتیجه گیری..............................................................................................200

 

 

 

فصل چهارم:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در شاخه های مختلف حقوق بین الملل....................................................201

 

مقدمه........................................................................................................................................202

 

مبحث اول:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف از منظر حقوق توسل به زور ............................................204

 

گفتار اول: ارزیابی نظری نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف از منظر حقوق توسل به زور..........................................................204

 

بند اول: دفاع مشروع و قانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف.......................................................204

 

بند دوم:دفاع مشروع پیش دستانه و غیرقانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف...........................206

 

بند سوم:مداخلات بشردوستانه و غیرقانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف.................................210

 

بند چهارم:دكترین مسئولیت حمایت و غیرقانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف........................216

 

بند پنجم:دكترین مداخله به حمایت از حقوق اتباع در خارج و غیرقانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف.............................................222

 

بند ششم:دكترین مداخلات دموكراسی خواهانه و غیرقانونی بودن كاربرد تسلیحات متعارف….....225

 

گفتار دوم:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در زمان صلح.............................228

 

بند اول:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در كنترل آشوب های خیابانی…....228

 

بند دوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در عملیات حفظ صلح…............231

 

بند سوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در زمان رضایت دولت میزبان.....235

 

گفتار سوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت مخاصمات مسلحانه داخلی و غیربین المللی..................................238

 

بند اول: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت مخاصمات مسلحانه داخلی...........................................238

 

بند دوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت مخاصمات مسلحانه غیربین المللی...........................242

 

1-استناد به ماده 3 مشترك در كاربرد تسلیحات متعارف در مخاصمات مسلحانه غیربین المللی......243

 

2- استناد به  شرط مارتنس در كاربرد تسلیحات متعارف در مخاصمات مسلحانه غیربین المللی.......245

 

3-تسری قواعد حاكم بر مخاصمات مسلحانه بین المللی بر كاربرد تسلیحات متعارف.......................246

 

4-قواعد حاكم بر مخاصمات مسلحانه غیربین المللی بر كاربرد تسلیحات متعارف.............................246

 

گفتار سوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت مخاصمات مسلحانه بین المللی......................................247

 

بند اول:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در جنگ های زمینی....................247

 

1-تانك ها...............................................................................................................................................250

 

2-تسلیحات كوچك و سبك................................................................................................................252

 

3-مین های زمینی..............................................................................................................................254

 

بند دوم: ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در جنگ های دریایی.............255

 

1-مقررات موجود بین المللی در زمینه تسلیحات متعارف دریایی................................................256

 

الف-كشتی های جنگی.......................................................................................................................256

 

ب-زیردریایی های نظامی.................................................................................................................258

 

ج-مین گذاری دریایی........................................................................................................................259

 

د-كاربرد اژدرها...................................................................................................................................262

 

2-كاربرد تسلیحات متعارف دریایی در وضعیت های مختلف جنگ دریایی.................................263

 

الف-كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت انسداد دریایی..............................................................263

 

ب-كاربرد تسلیحات متعارف در وضعیت محاصره دریایی..............................................................263

 

3-اصول مشترك در كاربرد تسلیحات متعارف در جنگ های دریایی...........................................265

 

الف-اصل تفكیك میان كشتی های تجاری و نظامی......................................................................265

 

ب-اصل عدم كاربرد كشتی های جنگی علیه كشتی های بی طرف.............................................266

 

بند سوم:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف در جنگ هوایی......................268

 

1-تسلیحات متعارف هوایی............................................................................................................270

 

الف-هواپیماهای جنگی..................................................................................................................270

 

ب-پهپادها.......................................................................................................................................272

 

-اصل تفكیك و كاربرد پهپادهای جنگی......................................................................................274

 

-رعایت اصل تناسب در كاربرد پهپادها........................................................................................278

 

-اصل حفاظت از محیط زیست در كاربرد پهپادها......................................................................280

 

مبحث دوم:ارزیابی نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف از منظر حقوق بین الملل بشردوستانه.........................282

 

گفتار اول:تعهدات عمومی دولت ها در زمینه كاربرد تسلیحات متعارف بر مبنای قواعد بین الملل بشردوستانه...............................285

 

بند اول:التزامات دولت ها در منع كاربرد هر نوع تسلیحات متعارف..........................................286

 

بند دوم:التزامات ماده یك مشترك كنوانسیون های چهارگانه ژنو به منظور كنترل كاربرد تسلیحات متعارف..........................امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه نظام حقوقی حاكم بر كاربرد تسلیحات متعارف,

اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش

پایان نامه اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش

دانلود اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش

پایان نامه اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پایان نامه کارشناسی
دانلود پایان نامه ارشد
دانلود پروژه
دانلود پروژه پایانی
دانلود پروپوزال
دانلود گزارش کار آموزی
دانلود پاورپوینت
دانلود پرسشنامه
دا
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdocx
حجم فایل362 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل152

اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش

در 152 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی

 

فهرست مطالب

 

عنوان                                                        صفحه

 

چکیده  فارسی.. 1

 

فصل اول: کلیات پژوهش

 

1- 1- مقدمه.. 2

 

1- 2- بیان مسئله.. 4

 

1- 3- اهمیت و ضرورت انجام پژوهش.. 7

 

1- 4- اهداف پژوهش.. 8

 

1- 4- 1- هدف کلی.. 8

 

1- 4- 2- اهداف جزئی.. 8

 

1- 5- فرضیات تحقیق.. 8

 

1- 6- تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها.. 9

 

فصل دوم: ادبیات، مستندات، سابقه و پیشینه پژوهش

 

 2-1- مقدمه.. 11

 

2-2- مبانی نظری پژوهش.. 12

 

2-2-1- مقابله با استرس.. 12

 

2-2-1-1- تاریخچه مقابله.. 13

 

2-2-1-1- انواع روش های مقابله ای.. 14

 

2-2-1-3- راهبردهای مقابله با استرس وسلامت روان.. 17

 

2-2-1-4- چگونگی تاثیر شیوه های مقابله ای.. 22

 

2-2-1-5-  نظامهای رفتار مقابله ای.. 22

 

 

 

2-2-1-6- مدل های نظری در مورد منابع وفرایندهای مقابله   22

 

2-2-1-7- آموزش مصون سازی در مقابل استرس..

 

24

 

2-2-1-8- عوامل مربوط به رابطه درمانگر و مراجع در آموزش ایمن سازی در مقابل استرس.. 24

 

 

 

2-2-1-9- کاربردهای اختصاصی آموزش ایمنی سازی در مقابل بیماریهای روانی   25

 

2-2-1-9- فرایند مفهوم سازی مجدد..

 

26

 

2-2-1-10-  مرحله اکتساب و تمرین مهارت ها.. 27

 

 

 

2-2-1-11- مراحل مقابله با تنیدگی از دیدگاه لازاروس   27

 

2-2-1-12- مدل مفهومی و بنیادی مقابله در برابر استرس   28

 

2-2-1-13-  ارزیابی شناختی در مقابله با استرس ها..

 

31

 

2-2-1-14- تدابیر مقابله ای.. 32

 

2-2-2- دانش آموزان تیزهوش.. 32

 

2-2-2- 1- تعریف هوش.. 36

 

2-2-2- 2- عوامل موثر در تیزهوشی.. 38

 

2-2-2- 3- انواع هوش.. 41

 

2-2-3- استرس ادراک شده.. 41

 

2-2-3-1- نشانه ها و علایم استرس.. 43

 

2-2-3-2- علتهای استرس.. 43

 

2-2-3-3- عوامل استرس زای سنین مدرسه.. 44

 

2-2-3-4-  انواع استرس.. 45

 

2-2-3-5-  مولفه های استرس.. 45

 

2-2-3-6- نظریات مربوط به استرس.. 47

 

2-2-3-7- شیوه های مقابله با استرس.. 48

 

2-2-3-8- واکنش های استرس.. 49

 

2-2-3-9- استرس و پاسخ فیزیولوژیایی.. 49

 

 

 

2-2-3-10- نقش استرس درسلامت روانی و اجتماعی و شخصیتی دانش آموزان   50

 

2-2-3-11- پیشگیری از استرس..

 

50

 

2-2-3-12- آموزش تلقیح استرس.. 51

 

2-2-3-13- هدف از آموزش کنترل استرس.. 51

 

2-2-3-14- مراحل آموزش تلقیح استرس.. 52

 

2-2-3-15- استرس و دستگاه ایمنی.. 52

 

2-2-3-16- تعدیل کننده های استرس.. 53

 

2-2-3-17-  رابطه استرس ادراک شده با سلامت عمومی.. 53

 

2-2-3-18- تکنیکهای از بین بردن استرس.. 54

 

2-2-4- اضطراب امتحان.. 56

 

2-2-4-1- تعریف اضطراب امتحان.. 57

 

2-2-4-2-  تاریخچه اضطراب امتحان.. 58

 

2-2-4-3- مدلهای اضطراب امتحان.. 59

 

2-2-4-3- 1- مدل شناختی – توجهی.. 60

 

2-2-4-3- 2- مدل فرایند انتقالی.. 60

 

2-2-4-3- 3-  مدل نقص مهارت ها.. 60

 

2-2-4-3- 4- مدل پردازش اطلاعات.. 60

 

2-2-4-4- نظریه های روانکاوانه اضطراب.. 61

 

2-2-4-4-1- نظریه فروید در مورد اضطراب.. 61

 

2-2-4-4-2- نظریه نوفرویدی.. 63

 

2-2-4-4-3- نظریه های رفتاری اضطراب.. 63

 

2-2-4-4-4- نظریه های یادگیری شناختی ـ اجتماعی.. 64

 

2-2-4-4-5- نظریه های شناختی اضطراب.. 65

 

2-2-4-4-6- نظریه بیولوژیکی اضطراب.. 66

 

2-2-4-5-دیدگاه های اضطراب.. 68

 

2-2-4-5-1- دیدگاه روانکاوی در مورد اضطراب.. 68

 

2-2-4-5-2- دیدگاه ژنتیک در زمینه اضطراب.. 69

 

2-2-4-5-3- دیدگاه اجتماعی فرهنگی.. 69

 

2-2-4-5-4- دیدگاه شناختی در مورد علت اضطراب.. 70

 

 

 

2-2-4-5-5- دیدگاه انسان گرایی و اصالت وجود در مورد اضطراب   70

 

2-2-4-5-6- دیدگاه اجتماعی در مورد علت اضطراب..

 

71

 

2-2-4-5-7- دیدگاه رفتارگرایی در مورد اضطراب.. 71

 

2-2-4-6-علت اضطراب از دیدگاه روان پویایی.. 71

 

2-2-4-6-1- انواع اضطراب امتحان.. 72

 

2-2-4-6-2- نشانه‌های اضطراب ناتوان‌کننده.. 72

 

2-2-4-6-3- ابعاد اضطراب امتحان.. 73

 

2-2-4-6-4- علل اضطراب امتحان.. 73

 

2-2-4-6-5- مقابله با اضطراب امتحان.. 74

 

2-2-4-6-6- مقابله با اضطراب.. 74

 

2-2-4-6-7- کنترل اضطراب در حین امتحان.. 75

 

2-2-4-6-8- اختلالات اضطرابی.. 75

 

2-2-4-6-9- انواع اضطراب.. 78

 

2-3- پیشینه پژوهش.. 79

 

فصل سوم: روش شناسی پژوهش

 

3-1- مقدمه.. 89

 

3-2- روش پژوهش.. 89

 

3-3- جامعه آماری.. 89

 

3-4- حجم نمونه و روش نمونه گیری.. 89

 

3-5- ابزارهای پژوهش.. 89

 

3-6- روش اجرا.. 91

 

3- 7- روش‌ تجزیه و تحلیل اطلاعات.. 91

 

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها و بیان نتایج حاصل از آن

 

4-1- مقدمه.. 93

 

4-2- یافته های جمعیت شناختی.. 93

 

4-3- یافته های توصیفی.. 95

 

4-4- یافته های استنباطی.. 96

 

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

 

5-1- مقدمه.. 103

 

5-2- بحث ونتیجه گیری.. 103

 

5- 3- محدودیتها.. 106

 

5- 4- پیشنهادات.. 107

 

5- 4- 1- پیشنهادات پژوهشی.. 107

 

5- 4- 2- پیشنهادات کاربردی.. 107

 

منابع و مأخذ.. 109

 

منابع فارسی.. 109

 

منابع انگلیسی.. 114

 

پیوست.. 119

 

 

 

پیوست الف) پرسشنامه استرس ادراک شده (میمورا وگریفث)   120

 

پیوست ب) مقیاس اضطراب امتحان (اسپیل برگر)..

 

122

 

چکیده انگلیسی.. 136

 

 

 

فهرست جدول ها

 

 

 

عنوان                                                                                                صفحه

 

 

 

جدول (4-1) توزیع فراوانی آزمودنی های برحسب سن و رتبه تولد در گروه دانش آموزان آزمایش و کنترل.. 93

 

جدول (4-2) توزیع فراوانی آزمودنی های برحسب شغل والدین و وضعیت مالی در گروه دانش آموزان آزمایش و کنترل.. 94

 

جدول (4-3)  توزیع فراوانی بر حسب تحصیلات والدین آزمودنی های گروههای آزمایش و کنترل.. 94

 

جدول (4- 4) میانگین و انحراف معیار متغیرهای پژوهش.. 95

 

 

 

جدول (4- 5) میانگین و انحراف معیار متغیر اضطراب امتحان و مولفه های آن   96

 

جدول(4-6) نتایج آزمون لوین جهت برابری کواریانس های خطا..

 

96

 

جدول (4-7) نتایج آزمون معناداری تحلیل کواریانس چند راهه (Mancova) بر روی متغیرهای استرس ادراک شده و مولفه های آن.. 97

 

جدول (2-8) نتایج آزمون معناداری تحلیل کواریانس چندراهه بر روی متغیر استرس ادراک شده و مولفه های آن.. 98

 

جدول (4-9) نتایج آزمون تعقیبی برای متغیر استرس ادراک شده و مولفه های آن (استرس منفی و مثبت) (مقایسه میانگین‌ها).. 98

 

جدول(4-10) نتایج آزمون لوین جهت برابری کواریانس های خطا.. 99

 

 

 

جدول (4-11) نتایج آزمون معناداری تحلیل کواریانس چند متغیری  در دوگروه   99

 

جدول (4-12) نتایج آزمون تحلیل کواریانس چند متغیری (مانکوا) (متغیر اضطراب امتحان)  برای مقایسه گروه آزمایش و کنترل..

 

100

 

جدول (4-13) نتایج آزمون تعقیبی برای متغیر اضطراب امتحان  و مولفه های آن(مقایسه میانگین‌ها).. 101

 

 

 

چکیده

 

هدف پژوهش حاضر تعیین اثر بخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش می باشد.

 

این پژوهش از نوع نیمه آزمایشی است که به صورت طرح (پیش آزمون- پس آزمون) با گروه کنترل اجرا شد.

 

جامعه آماری پژوهش را کلیه دانش آموزان تیز هوش مقطع دبیرستانی شهرگیلان تشکیل دادند؛

 

که به گزارش آموزش و پرورش شهر گیلان 200 نفر برآورد شده است. در این پژوهش 34 نفر به صورت در دسترس انتخاب شدند.

 

و در دو گروه آزمایش (17N=) و کنترل (17N=) به صورت تصادفی گمارده شدند.

 

برای گردآوری اطلاعات از پرسش نامه های اضطراب امتحان (اسپیل ‌برگر) و استرس ادراک شده (میمورا و گریفث)استفاده شد.

 

برای تجزیه و تحلیل نتایج از روش آماری واریانس چند متغیره (MANCOVA) استفاده شد.

 

نتایج یافته ها نشان داد که آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش تاثیر معنی داری دارد.

 

به عبارتی دیگر می توان نتیجه گرفت که استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان در گروه آزمایش تعدیل یافت،

 

لذا از آموزش مقابله با استرس به عنوان یک روش موثر بر کاهش استرس و اضطراب استفاده نمود.

 

واژه های کلیدی: مقابله با استرس، استرس ادراک شده، اضطراب امتحان، تیزهوش

دانلود اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش

امتیاز :


طبقه بندی: ،
اثربخشی آموزش مقابله با استرس بر استرس ادراک شده و اضطراب امتحان دانش آموزان تیزهوش,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو

پایان نامه کارشناسی ارشد MSc حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو چکیده حدود دو سوم كره زمین را آب فرا گرفته است، كه از این میزان آب حدود 97 درصد آب ها در دریاها وجود داردکه غیر قابل آشامیدن است رشد روز افزون جمعیت جهان، همگام با گسترش فعالیت های کشاورزی و صنعتی و خشکسالی های پی در پی از سوی دیگر، موجب

دانلود حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو

پایان نامه کارشناسی ارشد MSc
حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو
حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری
فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو
دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
حجم فایل3767 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل116

پایان نامه کارشناسی ارشد M.Sc 


حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو

چکیده

حدود دو سوم كره زمین را آب فرا گرفته است، كه از این میزان آب حدود 97 درصد آب ها در دریاها وجود داردکه غیر قابل آشامیدن است . رشد روز افزون جمعیت جهان، همگام با گسترش فعالیت های کشاورزی و صنعتی و خشکسالی های پی در پی از سوی دیگر، موجب شده که منابع موجود آب های شیرین سطحی در اکثر کشورهای واقع در کمربند مناطق خشک به اوج بهره داری خود برسد که کشور ما ایران نیز هم اکنون جزو کشورها به حساب می آید.این موضوع اهمیت تصفیه فاضلاب را پر رنگتر می کند. در این تحقیق از بین آلاینده های موجود در فاضلاب شهری حذف نیترات و فسفات مورد مطالعه قرار گرفته است.نیترات در غلظت بالا در آب آشامیدنی در نوزادان زیر شش ماه با هموگلوبین تولید متهموگلوبین و ایجاد سندرم بچه آبی  (  blue baby (  می کند و همچنین باعث ایجاد سرطان می شود. غلظت بالای فسفات اثر مخربی روی اکولوژی آبی داشته باشد  و موجب تسریع در پدیده اتریفیکاسیون در آبها می شود که باعث ایجاد طعم و بو در آب شده و زندگی گیاهی را بیش از حد تقویت می‌کند که این امر سبب امرگ و میر آبزیان می شود.برای حذف نیترات از فاضلاب شهری اردبیل از نانو ذره اکسید روی استفاده شده است. آزمایش ها در PH های 5 و 7 و 9 و در زمان های 30 دقیقه و 60 دقیقه و 120 دقیقه با نانو ذره اکسید روی به وزن های (2/0 ، 4/0 ،6/0 ،8/0، 1)گرم در لیتر انجام گرفت و برای حذف فسفات از نانو ذره اکسید تیتانیوم استفاده شد که    آزمایش ها در PH های 5 و 7 و 9 و در زمان های 30 دقیقه و 60 دقیقه و 120 دقیقه با نانو ذره اکسید روی به وزن های (2/0 ، 4/0 ،6/0 ،8/0، 1)گرم در لیتر مورد بررسی قرارگرفت.نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد که نانوذره اکسیدروی و نانو ذره اکسید تیتانیوم کارایی خوبی در جذب نیترات و فسفات دارند. کارایی حذف نیترات و فسفات با افزایش  PHکاهش می یابد .بیشترین میزان حذف در      5 PH= بدست آمد . با افزایش زمان ماند درصد حذف نیترات و فسفات نیز افزایش می یابد و بیشترین راندمان حذف در 30 دقیقه اول بدست آمد.درصد حذف با وزن نانو ذرات رابطه مستقیم دارد که با افزایش وزن نانو ذرات میزان حذف نیز بیشتر می شود.

فهرست مطالب

 

فصل اول. ‌ط

کلیات پژوهش. ‌ط

بیان مسئله. 1

اهمیت و ضرورت پژوهش. 3

اهداف پژوهش. 4

فرضیه های پژوهش. 5

تعاریف نظری و عملیاتی متغیر ها. 5

فصل دوم. 8

مبانی نظری و پیشینه تحقیق. 8

آب واهمیت آن در جهان. 9

بحران آب در خاورمیانه. 12

چالش های پیش روی منابع آب در خاورمیانه و ایران. 13

ضرورت پژوهش بحران آب. 14

فاضلاب. 15

تعریف فاضلاب. 15

مشخصات فاضلاب. 16

مشخصات فیزیكی. 16

مشخصات شیمیایی. 16

مواد غیر آلی ( معدنی ). 17

انواع فاضلاب. 18

فاضلاب های خانگی. 18

فاضلاب های صنعتی. 19

فاضلاب های سطحی (آب های سطحی). 19

تصفیه فاضلاب. 20

تاریخچه. 20

ضرورت و اهداف تصفیه فاضلاب. 21

ج – بازیابی فاضلاب. 22

روشهای تصفیه فاضلاب. 22

سیستمهای رشد معلق . 23

فرآیند لجن فعال . 25

شناسایی و دلایل ساخت تصفیه خانه های كوچك. 25

الف – عدم نیاز به تصفیه كامل فاضلاب. 26

ج – نوع آلودگی فاضلاب. 26

اهمیت استفاده مجدد از پساب فاضلاب. 27

دلایل جمع آوری فاضلاب در جهان امروز. 27

نقش فاضلاب احیاء شده در توسعه و مدیریت منابع آب. 28

محدود بودن منابع آب. 28

حفاظت منابع آب از آلودگی. 28

مدیریت منابع آب. 29

انواع روش های استفاده مجدد از فاضلاب. 29

استفاده مجدد به صورت آب آشامـیدنی. 30

استفاده مجدد غیر مستقیم به صورت آب آشامیدنی. 30

استفاده مجدد مستقیم برای مصارف غیرشرب. 31

برخی کار بردهای استفاده مجدد از پساب :. 31

آینده استفاده مجدد از آب. 31

استانداردهای استفاده مجدد از فاضلاب. 32

رهنمود (2004) US-EPA. 32

استاندارد FAO.. 33

رهنمود  (WHO, 2006) 33

استاندارد سازمان محیط زیست ایران. 34

مواد آلاینده موجود در فاضلاب. 35

تحقیقات انجام شده در داخل و خارج کشور. 39

پیشینه فارسی. 39

پیشینه خارجی. 43

فصل سوم. 45

موارد و روش ها. 45

نیترات. 46

چاه های فاضلاب، عامل اصلی افزایش نیترات. 47

اثرات نیترات بر سلامتی انسان. 47

روش های حذف نیترات. 48

تبادل یونی. 49

حذف بیولوژیکی نیترات. 49

اسمز معکوس. 50

فسفات. 50

اثرات فسفر بر سلامتی انسان :. 52

الف) افزایش مواد شیمیایی. 52

ب) روشهای بیولوژیکی. 52

ج) نانو ذرات. 53

برخی  نانو ذراتی که کاربر بیشتری وکاربردهای نانو ذرات دارند   54

نانو ذرات اکسید تیتانیوم (TiO2). 55

محل برداشت نمونه ها. 57

نمونه برداری. 60

ظرف نمونه برداری. 61

اسپكتروفتومتر. 62

روش کار. 63

روش آزمایش حذف نیترات. 63

روش آزمایش حذف نیترات. 67

روش آزمایش حذف فسفات :. 71

فصل چهارم. 78

فصل پنجم. 90

  

دانلود حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو

امتیاز :


طبقه بندی: ،
حذف نیترات و فسفات از فاضلاب شهری اردبیل با استفاده از فن آوری نانو,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان

پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان

پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان
دسته بندیدکترا
فرمت فایلdoc
حجم فایل326 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل120

 

پایان نامه دکترا بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان

چکیده

 

اهداف طرح: سرطان پستان  از كل سرطان­های موجود در زنان را تشكیل می­دهد و عامل عمده­ی مرگ ناشی از سرطان در زنان 59-20 سال است. متأسفانه میزان ابتلا به این سرطان در برخی از كشورها به ویژه کشور ما به شدت رو به افزایش است. لذا شناسایی عوامل خطرزای احتمالی و نقش آنها در ابتلا به این نوع سرطان در جامعه ما بسیار اهمیت دارد و شناخت آنها مرهون مطالعات تحقیقاتی خواهد بود.این مطالعه با هدف تعیین ریسك فاكتورهای فردی و محیطی مؤثر بر سرطان پستان در استان اردبیل طراحی و اجرا شده است.

مواد و روش ها: مطالعه حاضر از نوع تحلیلی (مورد – شاهدی) می باشد که بر روی 75 نفر بیمار مبتلا به سرطان پستان با تایید پاتولوژی و 75 نفر شاهد که از نظر سن (گروه های سنی 5 ساله) و محل سکونت با گروه مورد همسان سازی شدند، انجام شد. اطلاعات با استفاده از پرسشنامه و از طریق مصاحبه حضوری جمع­آوری شد. پرسشنامه حاوی سوالاتی در خصوص اطلاعات دموگرافیك، مشخصات باروری و سوابق خانوادگی وی بود. در تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون های مجذور کای، Fisher، T-test و رگرسیون لجستیک استفاده شده است. 

یافته ها: در این مطالعه میانگین و انحراف معیار سنی در گروه مورد و شاهد به ترتیب 9/11±5/46 سال و 4/12±2/46 سال (دامنه سنی20 تا 86) بود. متغیرهای مصرف داروهای ضد بارداری   (13/21-27/2=%95CI،9/6=OR) و مصرف گوشت قرمز (97/6–2/1=%95CI،9/2=OR) به عنوان فاكتورهای خطر سرطان پستان و سابقه ی شیردهی (83/0-06/0=%95CI،2/0=OR) و مصرف ماهی (43/0-06/0=%95CI،15/0=OR) به عنوان فاكتورهای محافظت كننده از ابتلا به سرطان پستان شناخته شدند.

نتیجه گیری:  میانگین سن ابتلا به سرطان پستان در استان اردبیل با مطالعات انجام شده در سایر نقاط كشور هماهنگ است ولی نسبت به جوامع توسعه یافته 2 دهه كمتر می باشد. با توجه به شناسایی عوامل خطر سرطان پستان در استان اردبیل توصیه  می شود كه افراد دارای این نوع عوامل خطر نسبت به مراقبت های لازم برای تشخیص زودرس از جمله خودآزمایی پستان به موقع اقدام كنند.

واژه های كلیدی: سرطان پستان -  عوامل محیطی -  عوامل فردی 

 

 

 

فهرست مطالب

 

عنوان                                          صفحه

فصل اول: طرح تحقیق

1-1 مقدمه......................................... 2

2-1 اهمیت موضوع پژوهش و بیان مسئله................ 3 

3-1 تعریف واژه‌ها.................................. 5

4-1 اهداف پژوهش................................... 7

1-4-1 هدف كلی..................................... 7

2-4-1 اهداف اختصاصی............................... 7

3-4-1 اهداف كاربردی  ............................. 8

5-1 فرضیات پژوهش.................................. 8

فصل دوم: بررسی متون

1-2 مبانی نظری.................................... 11

1-1-2 تكامل پستان................................. 11

2-1-2 آناتومی پستان............................... 12

3-1-2 فیزیولوژی پستان............................. 15

4-1-2 انواع سرطان پستان........................... 16

 

 

5-1-2 پاتولوژی.................................... 21

6-1-2 تشخیص سرطان پستان........................... 23

7-1-2 درمان سرطان پستان........................... 24

8-1-2 اپیدمیولوژی سرطان پستان در جهان............. 27

9-1-2 اپیدمیولوژی سرطان پستان در ایران و اردبیل... 30

10-1-2 فاكتورهای خطر سرطان پستان.................. 31

11-1-2 پیش آگهی و میزان بقای سرطان پستان.......... 36

12-1-2 مدل های ارزیابی و برخورد با خطر............ 39

2-2 مروری بر مطالعات انجام شده.................... 42

1-2-2 مطالعات جهان................................ 42

2-2-2 مطالعات ایران............................... 45

فصل سوم: مواد و روش ها

1-3 نوع مطالعه.................................... 49

2-3 جامعه آماری و روش حجم نمونه................... 49

3-3 روش گردآوری اطلاعات ........................... 50

4-3 روش تجزیه و تحلیل داده ها و بررسی آماری....... 50

5-3 ملاحظات اخلاقی.................................. 51 

 

 

فصل چهارم: نتایج

1-4 نتایج......................................... 53

2-4 جداول......................................... 64

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

1-5 بحث........................................... 77

2-5 نتیجه گیری.................................... 86

3-5 محدودیت های طرح .............................. 87

4-5 پیشنهادات..................................... 87

منابع

منابع............................................. 90

پیوست1 (پرسشنامه)................................. 99

پیوست2 (رضایت نامه).............................. 105

 

 

فهرست جداول

عنوان                                          صفحه

جدول1-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر میانگین سنی... 64

جدول2-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر متغیرهای دموگرافیك   64

جدول3-4 توزیع بیماران از نظر پاتولوژی سرطان پستان. 65

جدول4-4 توزیع بیماران از نظر توپوگرافی سرطان پستان 65

جدول5-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه مواجهه فعال و غیرفعال با سیگار.......................................... 66

جدول6-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر مدت مواجهه غیرفعال با سیگار.................................................. 66

جدول 7-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر وضعیت تغذیه.. 67

جدول8-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر شاخص­های توده­ی بدن    68

جدول9-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر متغیرهای بارداری و سقط   69

جدول10-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر میانگین دفعات سقط و بارداری.................................................. 70

جدول11-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه شیردهی. 71

جدول12-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر مدت شیردهی... 71

جدول 13-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه مصرف داروهای ضدبارداری.................................................. 71

جدول 14-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر مدت مصرف داروهای ضدبارداری.................................................. 72

جدول15-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه رادیاسیون 72

 

 

جدول16-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر دفعات رادیاسیون 73

جدول17-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه فعالیت ورزشی  73

جدول18-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر مدت فعالیت ورزشی    73

جدول19-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر آگاهی از سرطان پستان و سابقه معاینات مكرر...................................... 74

جدول20-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه سرطان و بیماری­های پستان.................................................. 74

جدول21-4 مقایسه واحدهای پژوهش از نظر سابقه فامیلی سرطان پستان 75

جدول22-4 مدل رگرسیون لجستیك....................... 75

 

 

 

 

 

اختصارات

 

DES: Diethylstilbestrol

OCP: Oral Contraceptive Pills

HRT: Hormone Replacement Therapy

BRCA: Breast Cancer

BMI: Body Mass Index

DCIS: Ductal Carcinoma In Situ

LCIS: Lobular Carcinoma In Situ

IDC: Invasive (Infiltriating) Ductal Carcinoma

ILC: Invasive (Infiltriating) Lobular Carcinoma

PET: Positrone Emision Tomography

ASR: Age Standardised Rate

SEER: Surveillance Epidemiology and End Result program

FDA: Food and Drug Administration

MRM: Modified Radical Masatectomy


 

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی تأثیر عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پستان,

پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار

پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار

دانلود پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار

پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار
تفسیر آفرینش آدم و هبوط
مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار
پایان نامه تفسیر آفرینش آدم
دانلود پایان نامه تفسیر آفرینش آدم
مرصاد العباد
دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdoc
حجم فایل269 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل139

پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار

 

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد ( M.A )

چکیده :

       هدف از پژوهش حاضر تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار (تطابق و عدم تطابق آن با آیات قرآنی) است. این تحقیق ما را به این نتیجه کلی می­رساند که باورها و دیدگاه­های نجم الدین رازی، عطار و اهل عرفان درباره آفرینش و هبوط انسان، درحقیقت ترجمه و تفسیر همان آیات و احادیثی است که درباره  خلقت آدمی بیان شده است، اما در این میان تأکید و توجه اصلی عارفان از جمله نجم الدین رازی و عطار به دخالت مستقیم ذات پاک خداوندی – جل وعلا- در آفرینش و ساختن شکل و قالب انسان با ید قدرت خود و بدون دخالت غیر است و دلیل این مهم را اینگونه بیان می­دارند که چون دل انسان، خزانه گنج معرفت خداوند است پس خداوند در خلقت آدمی به هیچ کس و هیچ موجودی اجازه دخالت  نمی­دهد، علاوه بر این عارفان و به ویژه نجم الدین رازی و عطار معتقدند که خلقت روح قبل از آفرینش جسم است و براین دیدگاه باور دارند که  روح آدمی چندین هزار سال قبل از جسد او آفریده شده است و پس از خلقت جسم و قالب انسان ها، روح به کالبد آنان تعلّق می­گیرد. از این رو عارفان به ویژه شیخ نجم الدین رازی و عطار، در ارتباط با خلقت انسان نظرات مختلفی را بیان می­دارند از آن جمله گاهی هدف از آفرینش انسان را معرفت ذات خداوند می­دانند و زمانی دیگر این هدف را محبت انسان به معشوق ازلی یا محبت حق به ذات پاک خود می­دانند و گاهی هدف از خلقت او را، اعمال و عبادات او می­دانند و در نهایت به احسان  حق- جلّ و علا-  به بندگان خود اشاره می­نماید. این پژوهش در پنج فصل انجام شده که عبارتند از: فصل اول: کلیات تحقیق، فصل دوم: آفرینش انسان در ادیان و قرآن، فصل سوم: آفرینش انسان در اساطیر، ادبیات و عرفان، فصل چهارم:  آفرینش انسان در مرصادالعباد، الهی نامه و مصیبت نامه، فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

 

 واژگان کلیدی: آفرینش آدم، تفسیر، هبوط، مرصاد العباد، مصیبت نامه، الهی نامه، قرآن

 

 

 

 

مقدمه   

در این تحقیق دیدگاه­های شیخ نجم الدین رازی، عطار و قرآن مجید درباره  چگونگی آفرینش انسان و هدف یا اهداف این پدیده عالم خلقت مورد بررسی قرار گرفته است. روش کار به این صورت بوده است که ضمن بیان دیدگاه­های شیخ نجم الدین رازی، عطار و دیدگاه­های قرآن نیز درباره آفرینش انسان بیان شود تا دیدگاه­های ایشان به درستی معلوم و شناخته شود. «مرصاد العباد داستان دلکش و به هم پیوسته سرگذشت آدمی از آفرینش تا بازگشت ابدی است. نغزترین و گیراترین بخش کتاب «داستان آفرینش آدم» است و آن در واقع شعر عالی منثوری است که از خداپرستی عاشقانه عرفانی مایه گرفته است.»( نجم الدین رازی،1373: 27-26).

مهم‏ترین موضوعی که در سخنان عطار مطرح است، موضوع خدا، انسان و جهان است؛یعنی جهان آفرینش‏ که ارتباط آن با خدا فقط ارتباط خالق و مخلوق یا صانع‏ و مصنوع است و دیگر هیچ! از آن رو که به سبب عدم‏ سنخیت، جهان که جسم است و جهان خدا که روح کل‏ و مطلق، هیچ ارتباطی نمی‏توان میان آن دو برقرار کرد مگر آنکه مفصلی که از هر دو بهره‏ای داشته باشد در این میان قرار گیرد و این مفصل بنا بر نظر عطار و همفکرانش انسان است که آخرین خلقت است که هم‏ از روح الهی بهره‏ای دارد و هم از جسم جهانی. این است جهان‏بینی فلسفی یا بهتر بگویم عرفانی‏ عطار،که البته برای تبیین این جهان بینی باید نکاتی‏ را درباره نظر وی در زمینه آفرینش، جان و روح و نفس، عشق، حرکت کمالی انسان، خدا، رابطه انسان و خدا و سر انجام وحدت وجود بررسی کرد.

عطار در«مصیبت نامه» نظریه تکاملی خود را چنین‏ می‏آورد که از میان مخلوق میل آدمی به پیشرفت و ترقی است و این تمایل نمودار بلندی نفس اوست و همجنس بودنش با عالم الوهیت. انسان مرغی‏ است از عالم غیب فرود آمده و عمری به سرگشته تا باز به آشیان خویش رسیده است.این عشق به رجعت یکی‏ از آن جهت است که جهان جسمانی بار جان وی را نتواند کشید، و دیگر بدان سبب که هبوط او دلیل‏ نقص وی است و حال آنکه آدمی خواهان کمال است و کمالش در عروج به آنجاست که از نخست بوده. الهی­نامه نیز مانند کتب دیگر با ستایش خداوند و نعت رسول اکرم(ص)  و خلفای چهارگانه آغاز می شود و سپس در هشت بیت روح انسان را مورد خطاب قرار می­دهد و برای او شش فرزند : نفس، شیطان، عقل، فقر، علم و توحید ذکر می کند، سپس بی­درنگ وارد اصل داستان می­شود.

قرآن مجید نیز، کتاب زندگی و نسخه تکامل و سعادت و پیشرفت آدمی است، بنابراین به جا و ضروری است به یکی از سوالات اساسی انسان که همواره برای او مطرح بوده و هست«هدف ازآفرینش انسان چیست؟» و بشر می­خواسته است بداند برای چه آفریده شده است و هدف از زندگی چیست؟ جواب داده شود.

فهرست مطالب

عنوان.......................................................................................................................................... صفحه

 

چکیده............................................................................................................................................... 1

مقدمه... ........................................................................................................................................... 2

 

فصل اول

کلیات تحقیق

 

1-1-   بیان مسأله.................................................................................................................................... 5

1-2-   روش کار.................................................................................................................................... 8

1-3-   پرسش اصلی پژوهش................................................................................................................... 9

1-4-   سوالات فرعی ............................................................................................................................. 9

1-5-   فرضیه ها..................................................................................................................................... 9

1-6-   پیشینه پژوهش  ............................................................................................................................ 10

1-7-   اهداف پژوهش............................................................................................................................ 12

1-8-   روش پژوهش ............................................................................................................................. 12

1-9-   ابزارهای گرد آوری اطلاعات ....................................................................................................... 12        

 

فصل دوم

آفرینش انسان در ادیان و قرآن

2-1- آفرینش انسان.............................................................................................................................. 14

2-2- انسان نماینده خدا در زمین............................................................................................................ 15

2-3- فرشتگان در بوته آزمایش ............................................................................................................ 19

2-4- آدم در بهشت ............................................................................................................................. 22

2-5- چرا « ابلیس » مخالفت کرد ؟........................................................................................................ 24

2-6- آیا سجده برای خدا بود یا آدم ؟.................................................................................................... 25

2-7- بهشت آدم کدام بهشت بود؟.......................................................................................................... 25

2-8- گناه آدم چه بود ؟....................................................................................................................... 26

2-9- روایت قرآن و کتاب مقدس.......................................................................................................... 27

2-10- مقایسه معارف «قرآن» با «تورات»................................................................................................. 28

2-11- خدا چرا شیطان را آفرید ؟.......................................................................................................... 31

2-12- بازگشت آدم به سوی خدا........................................................................................................... 31

2-13- چرا جمله (( إِهبَطُوا )) تکرار شده است ؟...................................................................................... 32

2-14- مخاطب در إِهبَطُوا کیست ؟......................................................................................................... 32

2-15- هدف آفرینش از دیدگاه قرآن ................................................................................................... 33

2-16- پیامبر و امام، هدف خلقت........................................................................................................... 36

2-17- قرب ربوبی............................................................................................................................... 38

2-18- جهان آفرینش به سوی کمال....................................................................................................... 40

2-19- آدم در مسیحیت........................................................................................................................ 41

2-20- شواهدی و تفاسیری از خلقت نو در مسیحیت................................................................................. 44

 

فصل سوم

آفرینش انسان در اساطیر، ادبیات و عرفان

 

3-1-   آفرینش انسان از خاک .............................................................................................................. 46

3-2-   خلقت انسان در اساطیر یونان....................................................................................................... 49

3-3-   خلقت انسان در اساطیر بین النهرین............................................................................................... 51

3-4-   آفرینش انسان در اساطیر زرتشتی................................................................................................. 53

3-5-   آفرینش انسان در اساطیر چین...................................................................................................... 54

3-6-   آفرینش انسان در اساطیر آفریقا.................................................................................................... 55

3-7-   آفرینش انسان در اساطیر مصر...................................................................................................... 57

3-8-   منشأ پیدایش انسان از گیاه........................................................................................................... 57

3-9-   نخستین جفت در اساطیر ایرانی.................................................................................................... 58

3-10-    پیدایش انسان در اساطیر آفریقا.................................................................................................. 60

3-11-    کاربرد عناصر ایزدی در آفرینش انسان ...................................................................................... 60

3-12-    اساطیر مانوی و گنوسی............................................................................................................ 62

3-13-    پیدایش انسان در اساطیر بابلی ................................................................................................... 63

3-14-    آفرینش انسان در اساطیر چین و مصر ........................................................................................ 64

3-15-    پیدایش انسان از نسل خدایان..................................................................................................... 64

3-16-    آفرینش موجودی دیگر به همراه انسان ...................................................................................... 68

3-17-    خلق انسان به شکل آفریدگار.................................................................................................... 70

3-18-    آفرینش زن در مرتبة دوم.......................................................................................................... 71

3-19-    از دست دادن سعادت جاودانگی............................................................................................... 74

3-20-    جهان پس از مرگ.................................................................................................................. 77

3-21-    فلسفه آفرینش از دیدگاه عرفان، فلسفه وکلام ............................................................................. 78

3-22-    نظریه عرفا.............................................................................................................................. 78

3-23-    نظریه فلاسفه........................................................................................................................... 82

3-24-    نظریه متکلمان......................................................................................................................... 85

3-25-    دیدگاه ملاصدرا...................................................................................................................... 86

 

فصل چهارم

آفرینش انسان در مرصادالعباد، الهی نامه و مصیبت نامه

4-1-        سیمای ‌ ‌‌‌انـسان‌ کامل در آثار عطار ............................................................................................ 90

4-2-        آفرینش روح  از دیدگاه عطار................................................................................................... 95

4-3-        خلقت آدم در چهل شبانه روز .................................................................................................. 97

4-4-        داستان آفرینش آدم و حوا از دیدگاه عطار.................................................................................. 98

4-5-        سجده کردن فرشتگان بر حضرت آدم و خلیفه و جانشینی آدم برروی زمین ................................... 106

4-6-        سجده نکردن شیطان بر حضرت آدم ........................................................................................ 108

4-7-        فریفته شدن حضرت آدم و رانده شدن از بهشت (هبوط) .............................................................. 109

4-8-        نفخ روح              ............................................................................................................... 114

4-9-         تأویل واژه نور........................................................................................................................ 115

4-10-    مقام ابلیس ............................................................................................................................. 116

4-11-    خانه ی عنکبوت ..................................................................................................................... 118

4-12-    آفرینش انسان  از دیدگاه شیخ نجم الدین رازی  ......................................................................... 118

4-13-    اهداف خلقت آدم  از دیدگاه  نجم الدین رازی .......................................................................... 125

4-14-    خلقت و آفرینش انسان  در مرصادالعباد ..................................................................................... 126

4-15-    و مراد از امانت و عرض آن : انا عرضنا الامانة............................................................................. 126

 

 

فصل پنجم

بحث و نتیجه­گیری

 

5-1- نتیجه گیری .............................................................................................................................. 131

فهرست منابع....................................................................................................................................... 136

دانلود پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه تفسیر آفرینش آدم و هبوط او در مرصاد العباد، مصیبت نامه و الهی نامه عطار,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه کارشناسی کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP

دانلود پایان نامه کارشناسی کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP

دانلود پایان نامه کارشناسی  کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP

پایان نامه کارشناسی  کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP 
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه 
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود نمونه سوالات 
کار در منزل
دانلود آهنگ
دانلود سریال
دانلود فیلم
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdocx
حجم فایل2332 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل104

پایان نامه کارشناسی  کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP 

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

مناسب برای دانشجویان رشته مهندسی مکانیک و مهندسی مواد می باشد.

حاصل 1 سال کار بسیار عالی بدون ایراد نگارشی و محتوایی و نتیجه حاصل

ازین پروژه نمره 20 از یک استاد سخت گیر بوده است.

فایل به صورت WORD در 104 صفحه می باشد.

مقدمه

فرآیند فاز مایع گذرا یک روش جدید بوده که به صورت اقتصادی می تواد در تولید اتصالاتی با استحکام بالا، در مواد مقاوم در برابر حرارت، بدون نیاز به اعمال فشار قابل توجه در زمان ایجاد اتصال به کار برده شود. این فرآیند با استفاده از یک لایه واسط که میان دو قطعه قرار داده می شود انجام می گردد. این لایه ذوب شده، سپس در دمای ایجاد اتصال منجمد و باعث ایجاد اتصالی می شود که ساختار و خواص آن مشابه فلز پایه است. با استفاده از این روش، اتصالاتی پیچیده را می توان با آماده سازی ساده و آسان سطح به یکدیگر متصل نمود. در این مرحله، اتصال ایجاده شده دارای خواص مناسبی است، اگر چه بطور کامل نزدیک به فلز پایه نمی باشد. چنانچه قطعات بمدت طولانی تر از زمان مورد نیاز برای ایجاد اتصال حرارت داده شوند، اتصال می تواند از لحاظ ساختار وترکیب شیمیایی، همگن شده و به فلز پایه نزدیک تر گردد.

هزینه های بالای جایگزینی پره ها و تیغه های توربین گاز به سرعت در حال افزایش است و تعمیر آنها یک بخش به شدت تخصصی از صنعت تعمیر محسوب می شود. منطق اقتصادی تعمیر به جای جایگزین کردن قطعه کاملا روشن است. منطق متالورژیک این کار شفافیت کمتری دارد اما عملکرد رضایت بخش یک قطعه صنعتی در 25 سال گذشته حداقل کافی بودن کیفیت فنی تعمیر پره و تیغه را نشان می دهد. معمولا تعمیر تیغه، به بجای باز پوشش آن، شامل جایگذاری جوش بر روی نوک تیغه با تنش کم یا در مکان پوشش نوک می شود. به طور متوسط تیغه های توربین فشار بالا قبل از جایگزینی دو چرخه تعمیر را تحمل می کنند. تیغه های توربین کم فشار نیز نیاز به تعمیر دارند اما کمتر جایگزین می شوند. ترمیم ابعادی دقیق یک جزء مشکل دار با استانداردهای الزام آور اصلی تجهیزات یک چالش مهندسی واقعی است تکنولوژی پوشش نیز یک جنبه پیچیده از تعمیر تیغه است. تعمیر پره ها کار بسیار جدیدی است و دامنه ای از ترمیم بُعدی سکو تا جایگزینی کامل ایرفویل را در بر می گیرد. تعمیر شکاف ایرفویل پره نیز رایج است و شامل تعداد زیادی از فرایندهای متالورژیک می شود که هنوز در حال بلوغ هستند. آینده تعمیر تیغه و پره ، همانند گذشته ، بوسیله قیمت های جایگزینی قطعات تعیین می شود. ملاحظات فنی هنوز باقی خواهند ماند اما تعمیر احتمالا به نیروی کار کمتری نیاز خواهد داشت چون اتوماسیون ساده تر خواهد شد .بنابراین با توجه به اهمیت خیلی زیاد نوع اتصال دهی قطعات در صنعت تولید و همچنین تعمیر هدف از این پروژه بررسی موردی اتصال فاز مایع گذرا در ساخت و تعمیر قطعات صنعتی به خصوص قطعات داغ توربین ها مثل پره و تیغه ها می باشد.

در ابتدا بحث خود را با لحیم کاری تحت شرایط خلاء آغاز خواهیم کرد، این فصل شامل مباحثی پیرامون تجهیزات مورد نیاز برای لحیم کاری، تمیز کردن و آماده سازی سطح قبل از لحیم کاری، فلز پرکننده لحیم، مکانیسم نگهدارنده قطعه کار و چرخه کوره لحیم کاری تحت شرایط خلأ می باشد. فصل دوم را به اتصال نفوذی، فرآیند جوشکاری حالت جامد و اتصال نفوذی، عوامل مؤثر بر جوش و قابلیت جوش پذیری، شرایط جوشکاری وهمچنین کاربردهای جوشکاری نفوذی اختصاص داده ایم. در فصل سوم به بررسی اجمالی قطعات داغ توربین ها، بازسازی و جوان سازی اجزای توربین های گازی، فرآیندهای ساخت و تعمیر مرسوم این قطعات از جمله جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ  و جزئیات این روش از جوشکاری و عیوب متداول آن خواهیم پرداخت. در فصل چهارم ضمن توضیحات کامل در مورد متغیرهای این اتصال و ملزومات آن، کاربرد های فرآیند اتصال فاز مایع گذرا برای فولاد زنگ نزن آستنیتی AISI321، سوپر آلیاژ پایه نیکلی Rene 80، سوپرآلیاژ پایه نیکلGTD-111 به طور کامل بجث و گفتگو می کنیم.

 

دانلود پایان نامه کارشناسی  کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ایان نامه کارشناسی کاربردهای فرآیند اتصال فاز مایع گذرا TLP,

پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار

پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار

دانلود پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار

پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار
بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار
رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار
برند،شخصیت برند
وفاداری مشتریان
بخش محصولات لوازم خانگی
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdocx
حجم فایل6467 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل176

پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار

چکیده

اهمیت برند و تاثیر آن در فروش محصولات شرکت ها به طور فزاینده ای در حال گسترش بوده و آگاهی از شخصیت برند و ابعاد آن به سبب تاثیر گذاری بر رضایت، ارزش ادراکی و وفاداری مشتریان برای شرکت ها حائز اهمیت می باشد. پژوهش حاضر از لحاظ هدف کاربردی و از لحاظ روش از نوع توصیفی می باشد و هدف از آن شناسایی رابطه بین شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی فروشگاه های شهرستان سبزوار می باشد. مدل پژوهشی طراحی شده بر مبنای مدل شخصیت برند آکر((1997 و مدل ماندهاچیتارا و پولتهونگ((2011 شکل گرفته است. اعتبار محتوایی و سازه پرسشنامه های پژوهش با استفاده از نظرات خبرگان و روش های تحلیل عاملی اکتشافی و شاخص KMO سنجیده شده و برای سنجش پایایی پرسشنامه ها از ضریب آلفای کرونباخ استفاده شد. به منظور تجزیه و تحلیل داده های حاصل از پرسشنامه نیز متناسب با نیاز آماری از نرم افزار آماری علوم اجتماعی (SPSS)، نرم افزار اکسل و نرم افزار روابط ساختای خطی((LISREL در قالب توصیف داده های پژوهش، توصیف متغیرهای اصلی پژوهش، تحلیل داده های پژوهش و تحلیل عاملی تاییدی استفاده گردید. نتایج تجزیه و تحلیل داده ها تایید تمامی فرضیه های پژوهش و معناداری تمامی عوامل موجود در مدل مفهومی را نشان داده است. به عبارت دیگر بین شخصیت برندهای مورد مطالعه و وفادای مشتریان به آن ها رابطه معنا داری وجود دارد.

 

واژگان کلیدی: برند،شخصیت برند، وفاداری مشتریان، بخش محصولات لوازم خانگی

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                               صفحه

 

فصل اول: کلیات پژوهش

 

-1 -1مقدمه....................................................................................................... 2

-2 -1 بیان مساله............................................................................................... 3

-3 -1اهمیت وضرورت پژوهش.............................................................. ............ 4

-4 -1اهداف پژوهش.................................................... ..... ................................

-1-4-1 هدف کلی........................................................... ............................. 5

-2-4-1 اهداف جزئی.......................................................... .......................... 5

-5 -1سوالات پژوهش...................................................................................... . 6

-1-5-1 سوال اصلی پژوهش........................................................................... 6

-2-5-1 سوالات فرعی پژوهش........................................................................ 6

-6 -1فرضیات پژوهش........................................................................................ 6

-1 -6-1فرضیه اصلی..................................................................................... 6

-2 -6-1فرضیات فرعی.................................................................................. 6

-7 -1 استفاده کنندگان از پژوهش......................................................................... 7

-8 -1قلمرو پژوهش............................................................................................ 7

-1-8 -1 قلمرو زمانی................................................................................ ..  7

-2-8-1 قلمرو مکانی..................................................................................... 7

-3-8-1 قلمرو موضوعی................................................................................ 7

-9 -1تعاریف، واژه ها و اصطلاحات.................................................................... 8

-1-9-1 تعاریف مفهومی................................................................................. 8

-2-9-1 تعاریف عملیاتی................................................................................. 9

-10-1روش شناسی پژوهش............................................................................ 10

فصل دوم: مبانی نظری پژوهش

-1 -2مقدمه...................................................................................................... 12

-2 -2شخصیت برند............................................................................................ 13

 

عنوان                                                                                                                 صفحه

 

-1-2-2 مفهوم برند و نقش آن در حوزه ی خدمات.............................................. 13

-2-2-2 مفهوم شخصیت برند........................................................................... 14

-3-2-2 چارچوب شخصیت برند...................................................................... 17

-4-2-2 ابعاد شخصیت................................................................................... 19

-5-2-2 شخصیت برند و شکل دهی به ادراك.............. ..................................... 2

-6 -2-2 تجانس میان شخصیت انسانی و برند.................................................... 20

-7-2-2 تصویر برند....................................................................................... 24

-8-2-2 هویت برند........................................................................................ 25

-9-2-2 چارچوب تئوریک هویت برند............................................................... 29 

-10-2-2 شخصیت برند و رجحان برند............................................................. 30

-11-2-2 شخصیت برند و فعالیت های ترفیعی................................................... 30

-12-2-2 ارزش ویژه برند.................................................................... ......... 31

-13-2-2 اعتبار برند..................................................................................... 39

-14-2-2 اعتماد برند..................................................................................... 40

-15-2-2 ارتباط برند..................................................................................... 41

-16-2-2 وفاداری برند.................................................................................. 42

-17-2-2 وجهه برند...................................................................................... 43

-18-2-2 ویژگی های برند جهانی.................................................................... 44

-19-2-2 مدل های مربوط به برند................................................................... 45

-3 -2 وفاداری.................................................................................................. 55

-1-3-2 مفهوم وفاداری.................................................................................. 55

-2-3-2 چارچوب ارزش ادراکی، رضایت مندی، اعتماد و وفاداری...................... 57

-3-3-2 ابعاد وفاداری.................................................................................... 63

-4-3-2 بازاریابی رابطه مند و ارتباط آن با وفاداری مشتریان.............................. 67

-4 -2 رابطه ی شخصیت برند با میزان وفاداری مشتریان........................................ 70

-1-4-2 وفاداری به نام تجاری......................................................................... 7

 

 

عنوان                                                                                                                صفحه

 

-2-4-2 تئوری ویژگی شخصیت افراد............................................................... 71

-3-4-2 شخصیت برند.................................................................................... 72

-4-4-2 تاثیر اعتبار برند بر وفاداری مشتریان................................................... 72

-5 -2 پژوهشهای انجام شده................................................................................. 75

-1-5-2پژوهشهای خارجی.............................................................................. 75

-2-5-2پژوهشهای داخلی................................................................................ 81

-6 -2جمع بندی مطالب ومعرفی مدل مفهومی پژوهش............................ ........... 84

فصل سوم: روش شناسی پژوهش

-1 -3مقدمه....................................................................................................... 87

-2 -3روش پژوهش............................................................................................ 87

-3 -3جامعه آماری............................................................................................. 87

-4 -3نمونه و روش نمونه گیری........................................................................... 87

-5 -3روش و ابزار جمع آوری دادهها.................................................................. 88

-1-5-3 پرسشنامه شخصیت برند و وفاداری...................................................... 88

-6-3 ویژگی های فنی ابزار اندازه گیری............................................................... 92

-1-6 -3روایی........................................................ .................................... 92

-2 -6 -3پایایی.............................................................................................. 100

-7 -3روش تجزیه و تحلیل داده ها........................................................................ 101

-1-7-3 توصیف متغیرهای اصلی پژوهش......................................................... 101

-2-7-3 تحلیل داده های پژوهش...................................................................... 101

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل دادهها

-1 -4 مقدمه...................................................................................................... 103

-2 -4 توصیف داده های پژوهش.......................................................................... 104

-1-2-4 توصیف متغیرهای جمعیت شناختی... ................................................... 104

-2-2-4 توصیف متغیرهای اصلی پژوهش......................................................... 108

-3 -4 تحلیل داده های پژوهش............................................................................. 11

 

ج

عنوان                                                                                                            صفحه

 

-1-3-4 بررسی فرض نرمال بودن دادههای مربوط به پرسشنامه.......................... 111

-4 -4 بررسی سوالات پژوهش............................................................................. 112

-1-4-4 یافتههای مربوط به سوال اصلی پژوهش................................................ 112

-2-4-4 یافتههای مربوط به سوال فرعی اول پژوهش.......................................... 115

-3-4-4 یافتههای مربوط به سوال دوم پژوهش................................................... 118

-5 -4 بررسی فرضیات پژوهش........................................................................... 121

-6-4 تحلیل عاملی تاییدی متغیرهای پژوهش.......................................................... 140

-1 -6 -4تحلیل عاملی تائیدی مرتبه اول شخصیت برند....................................... 141

-2 -6 -4تحلیل عاملی تائیدی مرتبه دوم شخصیت برند........................................ 144

-3 -6 -4تحلیل عاملی تائیدی مرتبه اول وفاداری مشتریان................................... 147

-4 -6 -4تحلیل عاملی تائیدی مرتبه دوم وفاداری مشتریان................................... 148

-7 -4بررسی مدل ساختاری پژوهش..................................................................... 151

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات پژوهش

-1 -5 مقدمه........................................................ ............................................. 154

-2 -5 یافته های پژوهش............................................ ........................................ 154

-1-2-5 یافته های حاصل از توصیف داده های پژوهش....................................... 154

-2-2-5 یافته های حاصل از سوالات پژوهش.................................................... 155

-3-2-5 یافته های حاصل از فرضیات پژوهش................................................... 157

-3 -5پیشنهادات پژوهش...................................................................................... 163

-1-3-5 پیشنهادات منتج از فرضیات................................................................. 163

-2-3-5 سایر پیشنهادات.................................................................................. 166

-3-3-5پیشنهاد به پژوهش های آتی................................................................... 166

-4 -5محدودیت های پژوهش............................................................................... 167

-1-4-5 محدودیت های تحت کنترل.................................................................. 167

-2-4-5 محدودیت های خارج از کنترل............................................................ 167

منابع................................................................................................................. 168

پیوست............................................................................................................. 174

د

 

فهرست جداول

 

عنوان                                                                                              صفحه

 

جدول:1-3 مولفه های شخصیت برند و وفاداری..................................................... 89

جدول :2 -3 شاخص KMO و آزمون کرویت بارتلت برای شخصیت برند................. 92

جدول:3-3 واریانس توضیح داده شده توسط فاکتورهای استخراج شده برای شخصیت

برند.                                                                                                                 93

 

جدول :4 -3 ماتریس همبستگی چرخش یافته پرسشنامه شخصیت برند........................ 94

جدول :5 -3 شاخص KMO و آزمون کرویت بارتلت برای وفاداری مشتریان............ 98

جدول: 6 -3 واریانس توضیح داده شده توسط فاکتورهای استخراج شده برای وفاداری

مشتریان............................................................................................................ 99

جدول :7 -3 ماتریس همبستگی چرخش یافته پرسشنامه وفاداری مشتریان................... 99

جدول :8 -3پایایی پرسشنامه به تفکیک ابعاد.......................................................... 101

جدول:1-4 توزیع فراوانی مربوط به جنسیت مشتریان.............................................. 104

جدول:2-4 توزیع فراوانی مربوط به وضعیت تاهل مشتریان.................... ................ 105

جدول:3-4 توزیع فراوانی مربوط به سن مشتریان................................................... 106

جدل:4-4 توزیع فراوانی مربوط به تحصیلات مشتریان...................................... ..  106

جدول:5-4 توزیع فراوانی مربوط به شغل مشتریان................................................. 107

جدول: 6 -4 آمار توصیفی برند سامسونگ............................................................ 108

جدول: 7-4 آمار توصیفی برند ال. جی................................................................. 109

جدول: 8-4 آمار توصیفی برند پارس خزر............................................................ 110

جدول: 9-4 آمار توصیفی برند اسنوا..................................................................... 110

جدول:10-4 نتیجه آزمون نرمال بودن متغیرها....................................................... 111

جدول:11-4 رابطه شخصیت برند سامسونگ و وفاداری به آن.................................. 112

جدول:12-4 رابطه شخصیت برند ال.جی و وفاداری به آن....................................... 113

جدول:13-4 رابطه شخصیت برند پارس خزر و وفاداری به آن................................. 114

جدول:14-4 رابطه شخصیت برند اسنوا و وفاداری به آن......................................... 114

جدول :15-4 آمار توصیفی شخصیت برند سامسونگ............................................... 115

عنوان                                                                                                صفحه

جدول:16-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت شخصیت برند سامسونگ......... 115

جدول :17-4 آمار توصیفی شخصیت برند ال.جی................................................... 116

جدول:18-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت شخصیت برند ال.جی.............. 116

جدول :19-4 آمار توصیفی شخصیت برند پارس خزر............................................. 117

جدول:20-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت شخصیت برند پارس خزر........ 117

جدول :21-4 آمار توصیفی شخصیت برند اسنوا..................................................... 117

جدول:22-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت شخصیت برند اسنوا................ 117

جدول :23-4 آمار توصیفی وفاداری به برند سامسونگ........................................... 118

جدول:24-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت وفاداری به برند سامسونگ...... 118

جدول :25-4 آمار توصیفی وفاداری به برند ال.جی................................................ 119

جدول:26-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت وفاداری به برند ال.جی........... 119

جدول :27-4 آمار توصیفی وفاداری به برند پارس خزر.......................................... 120

جدول:28-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت وفاداری به برند پارس خزر..... 120

جدول :29-4 آمار توصیفی وفاداری به برند اسنوا.................................................. 120

جدول:30-4 آزمون دوجمله ای جهت بررسی وضعیت وفاداری به برند اسنوا............ 120

جدول:31-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند سامسونگ با

وفاداری به این برند...................................................................................... ..  121

جدول:32-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند ال.جی با

وفاداری به این برند............................................................................................ 122

جدول:33-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند پارس خزر با

وفاداری به این برند............................................................................................ 122

جدول:34-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند اسنوا با وفاداری

به این برند........................................................................................................ 123

 

عنوان                                                                                                               صفحه

جدول:35-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صداقت شخصیت برند

سامسونگ با وفاداری به این برند......................................................................... 123

جدول:36-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صداقت شخصیت برند

ال.جی با وفاداری به این برند.............................................................................. 124

جدول:37-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صداقت شخصیت برند

پارس خزر با وفاداری به این برند........................................................................ 124 

جدول:38-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صداقت شخصیت برند

اسنوا با وفاداری به این برند................................................................................ 125

جدول:39-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد اشتیاق و هیجان شخصیت

برند سامسونگ با وفاداری به این برند.................................................................. 126

جدول:40-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد اشتیاق و هیجان شخصیت

برند ال.جی با وفاداری به این برند....................................................................... 126

جدول:41-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد اشتیاق و هیجان شخصیت

برند پارس خزر با وفاداری به این برند................................................................. 12

جدول:42-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد اشتیاق و هیجان شخصیت

برند اسنوا با وفاداری به این برند......................................................................... 127

جدول:43-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صلاحیت شخصیت برند

سامسونگ با وفاداری به این برند......................................................................... 128

جدول:44-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صلاحیت شخصیت برند

ال.جی با وفاداری به این برند.............................................................................. 129

جدول:45-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صلاحیت شخصیت برند

پارس خزر با وفاداری به این برند......................................................................... 129

جدول:46-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد صلاحیت شخصیت برند

اسنوا با وفاداری به این برند................................................................................. 130

جدول:47-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد کمال شخصیت برند

سامسونگ با وفاداری به این برند......................................................................... 130

 

 

 

عنوان                                                                                                صفحه

جدول:48-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد کمال شخصیت برند

 

ال.جی با وفاداری به این برند............................................................................. 131

جدول:49-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد کمال شخصیت برند پارس

خزر با وفاداری به این برند................................................................................ 131

جدول:50-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد کمال شخصیت برند اسنوا

با وفاداری به این برند........................................................................................ 132

جدول:51-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد قوت و استحکام شخصیت

برند سامسونگ با وفاداری به این برند.................................................................. 133

جدول:52-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد قوت و استحکام شخصیت

برند ال.جی با وفاداری به این برند....................................................................... 133

جدول:53-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد قوت و استحکام شخصیت

برند پارس خزر با وفاداری به این برند................................................................. 134

جدول:54-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین بعد قوت و استحکام شخصیت

برند اسنوا با وفاداری به این برند......................................................................... 134

جدول:55-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند سامسونگ با

وفاداری نگرشی به این برند................................................................................ 135

جدول:56-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند ال.جی با

وفاداری نگرشی به این برند................................................................................ 135

جدول:57-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند پارس خزر با

وفاداری نگرشی به این برند................................................................................ 136

جدول:58-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند اسنوا با وفاداری

نگرشی به این برند............................................................................................. 136

جدول:59-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند سامسونگ با

وفاداری رفتاری به این برند................................................................................ 137

جدول:60-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند ال.جی با

وفاداری رفتاری به این برند................................................................................ 138

 

عنوان                                                                                                صفحه

جدول:61-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند پارس خزر ب

وفاداری رفتاری به این برند................................................................................. 138

جدول:62-4 نتیجه آزمون ضریب همبستگی اسپیرمن بین شخصیت برند اسنوا با وفاداری

رفتاری به این برند.............................................................................................. 139

جدول:63-4 محدوده دامنه شاخص و خوبی برازش................................................. 140

جدول:64-4 شاخص های مناسب بودن برازش مدل انداز گیری ابعاد شخصیت برند..... 141

جدول:65-4 شاخص های مناسب بودن برازش مدل انداز گیری ابعاد وفاداری مشتریان 147

 

فهرست نمودارها

 

عنوان                                                                                                صفحه

 

نمودار :1 -2 چارچوب شخصیت برند................................................................... 18

نمودار :2 -2هویت برند...................................................................................... 28

نمودار :3 -2چارچوب تئوریک هویت برند............................................................. 29

نمودار:4 -2 مدل ارزش ویژه برندآکر................................................................... 3

نمودار:5 -2 رابطه بین شخصیت برند، ترفیعات فروش و ارزش ویژه برند................. 45

نمودار :6-2 مدیریت ارزش ویژه برند................................................................... 49

نمودار :7 -2 ویژگی های فردی موثربر برند......................................................... 5

نمودار:8 -2 تاثیر سازگاری خود پنداره بر وفاداری به برند...................................... 54

نمودار:9 -2 چارچوب ارزش ادراکی، رضایت مندی، اعتماد و وفاداری.................... 57

نمودار :10-2 بررسی ارتباط میان شخصیت نام تجاری،رضایت، ارزش ادراکی، اعتماد و

وفاداری........................................................................................................ ..  60

نمودار:11-2 مدل وفاداری مشتریان..................................................................... 61

نمودار:12-2 تاثیر وفاداری نگرشی بر وفاداری رفتاری.......................................... 64

نمودار:13-2 مدل وفاداری.................................................................................. 66

نمودار:14-2 بنیان های بازاریابی رابطه مند.......................................................... 68

نمودار : 15-2 ساختار ادراکی............................................................................. 70

نمودار:16-2 تاثیر اعتبار برند بر وفاداری مشتریان................................................ 74

نمودار: 1-3 نمودار کتل مربوط به ابعاد شخصیت برند............................................ 93

نمودار: 2-3 نمودار کتل مربوط به ابعاد وفاداری مشتریان....................................... 100

نمودار:1 -4 توزیع درصد فراوانی مربوط به جنسیت مشتریان.................................. 104

نمودار:2 -4 توزیع درصد فراوانی مربوط به وضعیت تاهل مشتریان......................... 105

نمودار:3 -4 توزیع درصد فراوانی مربوط به سن مشتریان....................................... 106

نمودار:4 -4 توزیع درصد فراوانی مربوط به تحصیلات مشتریان....... ...................... 107

نمودار:5 -4 توزیع درصد فراوانی مربوط به شغل مشتریان..................................... 108

نمودار: 6-4 مدل اندازه گیری شخصیت برند در حالت تخمین استاندارد مرتبه اول...... 142

 

 

عنوان                                                                                                صفحه

نمودار: 7-4 مدل اندازه گیری شخصیت برند در حالت عدد معناداری مرتبه اول......... 143

نمودار: 8-4 مدل اندازه گیری شخصیت برند در حالت تخمین استاندارد مرتبه دوم....... 145

نمودار: 9-4 مدل اندازه گیری شخصیت برند در حالت عدد معناداری مرتبه دوم......... 146

نمودار: 10-4 مدل اندازه گیری وفاداری مشتریان در حالت تخمین استاندارد مرتبه اول........... 147

نمودار:11-4 مدل اندازه گیری وفاداری مشتریان در حالت عدد معناداری مرتبه اول... 148

نمودار:12-4 مدل اندازه گیری وفاداری مشتریان در حالت تخمین استاندارد مرتبه دوم. 149

نمودار:13-4 مدل اندازه گیری وفاداری مشتریان در حالت عدد معناداری مرتبه دوم... 150

نمودار: 14-4 مدل ساختاری پژوهش در حالت تخمین استاندارد................................ 15

نمودار: 15-4 مدل ساختاری پژوهش در حالت عدد معناداری.................................. 152

 

دانلود پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی رابطه میان شخصیت برند و وفاداری مشتریان در بخش محصولات لوازم خانگی شهرستان سبزوار,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
مانیفست مدیریت پروژه CHAOS

قوانین CHOAS برای مدیریت پروژه

دانلود مانیفست مدیریت پروژه CHAOS

CHAOS
مدیریت پروژه 
شیوه مدیریت پروژه
کسب درآمد اینترنتی
دانلود فایل
دانلود مقاله
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود نرم افزار
دانلود پاورپوینت
دانلود کتاب
دانلود اندروید
دانلود نمونه سوالات
دانلود گزارش کارآموزی
دانلود طرح توجیهی
کار در منزل
همکاری در فروش
دانلود
امتیاز :


طبقه بندی: ،
مانیفست مدیریت پروژه CHAOS,

<-BloTitle->
<-BloText->