خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
پروژه و پایان نامه های دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری

پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری

دانلود پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری

پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdocx
حجم فایل408 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل75

پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری

چكیده

Cloud Computing که در فارسی، به «محاسبات ابری»، «رایانش ابری» و «کامپیوتر ابری» برگردانده شده، به‌ معنی بکارگیری قابلیت‌های کامپیوتری بر مبنای اینترنت است. در واقع قابلیت‌های کامپیوتری بصورت یک سرویس اینترنتی به کاربر عرضه می‌شود. در اینجا شما مالکیتی روی سرویس ارائه شده ندارید و تنها از آن استفاده می‌کنید. و این یعنی ذخیره و پردازش آنلاین اطلاعات که تا پیش از این، این کار را روی کامپیوتر شخصی خود انجام می‌دادید.

با گسترش استفاده از تکنولوژی وب و همچنین توسعه برنامه‌هایی که برای کارکرد دراین بستر تولید میشوند، بار عملیاتی زیادی به رایانه‌ها تحمیل شده و تأمین امنیت ابعاد جدیدتری پیدا می‌کند. در این شرایط بکارگیری" تکنولوژی ابری" یکی از کارآمدترین اقدامات می‌باشد. با بکارگیری تکنولوژی ابری برای اجرای برنامه‌های سنگین نیاز به یک سیستم پیشرفته نبوده و کلیة محاسبات در اینترنت به عهده سرورهای خدمات دهنده است.

بر این اساس پردازش اطلاعات به صورت آنلاین و از طریق سرورهای قدرتمند انجام می‌شود. یکی از مهمترین کاربردهای تکنولوژی ابری در ایجاد امنیت رایانه های متصل به اینترنت است که در نتیجه آن میزان بار منفی ناشی از عملکرد برنامه‌های کاربردی و امنیتی سنتی و هزینه‌های بکارگیری آنها به شدت کاهش یافته و هیچ گونه کاهش سرعت به سیستمها و تجهیزات رایانه‌ای تحمیل نخواهد شد و همچنین به سبب سازگاری این تکنولوژی با سخت‌افزارهای موجود، قادر است در تمامی کامپیوترهای شخصی و سرورها اجرا گردیده و در لحظات مورد نیاز جهت خنثی نمودن اعمال خرابکارانه، نرم افزار امنیتی را تامین نماید.

 

كلمات كلیدی:

محاسبات ابری – Cloud Computing – تكنولوژی ابری – رایانش ابری –  اینترنت 


دانلود پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی رایانش در شبكه های ابری,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق

اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق

دانلود اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق

اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق
دسته بندیپژوهش
فرمت فایلdoc
حجم فایل496 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل118

اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق

چکیده

این پژوهش که با هدف بررسی اثربخشی مداخلات عصب- روانشناختی بر کاهش گرایش به پرخوری در زنان چاق شهر مشهد اجرا گردید مسئله مورد بررسی عبارت بود ازاینکه ((آیا مداخلات عصب- روانشناختی برکاهش گرایش به پرخوری در زنان چاق شهر مشهد اثربخشی معناداری دارد؟)). این پژوهش به روش نیمه تجربی و از طرح های پیش آزمون –پس آزمون با گروه کنترل می باشد وجامعه آماری آن کلیه زنان چاق مبتلا به اختلال پرخوری شهر مشهد می باشندکه در شش ماهه دوم سال 1394به کلینیک های تغذیه مراجعه کرده اند.حجم نمونه در این پژوهش براساس فرمول کوکران 24نفر تعیین شد که به روش نمونه گیری تصادفی انتخاب وبه روش تصادفی به دو گروه آزمایش (12نفر) وکنترل(12نفر) تقسیم شدند. این دو گروه ابتدا در مرحله پیش آزمون به پرسشنامه های اطلاعات جمعیت شناختی و مقیاس پرخوری گورمالی وهمکاران(1982) پاسخ دادند، پس از همتاسازی دو گروه دراین مرحله، گروه آزمایش در درمان عصب- روانشناختی که شامل 12جلسه 90دقیقه ای بود شرکت نمودند ودر نهایت در مرحله پس آزمون شرکت کنندگان هر دو گروه به پرسشنامه های مورد نظر پاسخ داده واطلاعات آماری مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت. یافته های به دست آمده نشان داد تفاوت معناداری در میزان گرایش به پرخوری در مرحله پس آزمون بین دو گروه آزمایش و کنترل وجوددارد(p<0/05) بنابراین می توان نتیجه گرفت مداخلات عصب- روانشناختی برکاهش گرایش به پرخوری در زنان چاق شهر مشهد اثربخشی معناداری دارد.

واژگان کلیدی:گرایش به پرخوری،مداخلات عصب- روانشناختی، زنان چاق شهر مشهد

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

بیان مساله

یکی از معضلاتی که  این روزها جامعه جهانی رادرگیرخودکرده است مسئله چاقی میباشد. چاقی به زیادی چربی بدن یا توده بدنی بیش ازحد با توجه به قد اشاره دارد که خطرابتلا به بیماری های پزشکی را نزد فرد افزایش میدهد (مارکوس1،لوین2،کلارکین3،2003). روشی که به طورگسترده برای تعریف چاقی پذیرفته شده است شاخص توده بدن4(BMI) می باشد که عبارتست از تقسیم وزن برحسب کیلوگرم بر مجذور قد برحسب متر (ویلیامسون5،نیوتون6، ولدن7، 2006). امروزهاختلالات خوردن8 یكی از مورد توجه ترین اختلالات روانی/ روان تنی به شمار می روند. این دسته از اختلالات باعث ایجاد اشكال در سلامت جسمی و عملكرد روانی می شوند و كیفیت زندگی فرد مبتلا را مختل می كنند و همچنین ممكن است سبب افزایش مرگ و میر شوند. درحال حاضر پركاربردترین تعریف برای اختلالات خوردن توسط انجمن روانپزشكی آمریكا در ویرایش پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی  ارایه شده است. براین اساس اختلالات خوردن در سه دسته كلی بی اشتهایی عصبی و پراشتهایی عصبی و اختلال خوردن تصریح نشده طبقه بندی می شوند (انجمن روانپزشكی آمریكا، 2000؛ به نقل از خانپوراردستانی، صادق پور، آذربایجانی و حسن زاده کشتلی، 1390). اختلال [1]پرخوری در پیوستDSM-IV-TR، ذكر شده و ملاك های تشخیصی در نظر گرفته شده برای آن مورد توجه پژوهش های زیادی قرار گرفته اند (آذری، پورشریفی و فتی، 1391). پرخوری نیز یك اختلال رفتاری است و این افراد در مقابل رفتار خود احساس درماندگی می كنند و پس از پرخوری دچار افكار منفی نسبت به خود می گردند. بنابراین می توان گفت این افراد در سازماندهی افکارخود دارای مشکل و درنتیجه نیازمند کمک هستند. كاركردهای اجرایی یک جنبه مهم در ارزیابی عصب روانشناسی می باشد و ساختار مهمی است که با فرآیندهای روانشناختی مسئول کنترل هوشیاری، تفکر وعمل مرتبط می باشند (زلازو1 و مولر2،2002؛ به نقل از جدیدی فیقان الف، عابدی،جمالی، صفری وجدیدی فیقان ب،1393). این اختلال از جمله اختلال های خوردن بوده كه با دوره های تكرار شونده پرخوری بدون پاكسازی یا سایر رفتارهای جبرانی كاهش وزن كه در جوع عصبی دیده می شوند، مشخص می شود. اختلال خوردن تصریح نشده، تشخیصی باطیف گسترده است وشامل بیمارانی میشود كه علایم مشابه با بی اشتهایی یا پراشتهایی عصبی دارند، ولی همه شاخصهای تشخیصی این دو اختلال را ندارند (انجمن روانپزشكی آمریكا، 2000؛ به نقل از خانپور اردستانی وهمكاران، 1390). علاوه بر این، اختلال خوردن تصریح نشده،  طیفی از رفتارهای غیرطبیعی مرتبط با خوردن مانند اختلال پرخوری را در بر می گیرد (میلر3 و گلدن4،2010). اختلال پرخوری احتمالاً رایج ترین اختلال خوردن است و تخمین زده شده است كه تقریباً دو  درصد همه بزرگسالان در ایالت متحده از این اختلال رنج می برند(اسپیتزریانوسکیو وادن6، وینگ7، [2]مارکس1و استانکارد2،1993؛ به نقل از نریمانی قاسمی نژاد،1393). اگر چه اختلال پرخوری  به افراد چاق محدود نمی شود، این  اختلال تشخیصی رایج در این گروهاست، خصوصاً در میان مراجعان یك هبه دنبال درمانبرای مشكل چاقی خود هستند (انوسكی3،نیلسون4 ودوبرت5؛به نقل از نریمانی وقاسمی نژاد،1393). همچنین، تحقیقات نشان می دهد كه نیمی از افراد مبتلا به پرخوری، چاق هستند(اسپیتزر،1992؛ به نقل از میشل6، 2008). شایان ذكر است كه در تشخیص اختلال پرخوری،  علاوه بر احساس درماندگی در مقابل پرخوری، وجود حداقل سه مورد از این موارد لازم است:

1) غذا خوردن باسرعتی بسیار بیشتر نسبت به حالت عادی خوردن، 2) غذاخوردن تا زمان احساس سیری آزار دهنده، 3) خوردن مقادیر زیادی از مواد غذایی در زمان احساس عدم گرسنگی ازلحاظ جسمی، 4) به تنهایی غذا خوردن به دلیل احساس خجالت نسبت به میزان زیاد غذایی كه فرد می خورد، 5) احساس تنفر نسبت به خود، افسردگی یا احساس گناه شدید پس از پرخوری (ویلسون7،2011).


1.Markoos

2.Leveen

3.Kelarkeen

4.Bady mass index

5.villyamson

6.Niyoton

7.Volden

8.Eating disorders

1.ZELAZO

2.Mooler

3.Miller

4.golden

5.spitzer

6.yanveskiyo vaden

7.Ving

.....

فصل دوم

موضع گیری های نظری در خصوص چاقی

مقدمه

امروزه پیشرفت امکانات ماشینی از یک سو موجب زندگی بهتر و فراغت بیشتر شده و از سوی دیگر از فعالیت جسمانی کاسته است. این مساله موجب شده است که افراد به سمت زندگی غیر فعال سوق داده شوند و فقر حرکتی محسوسی در زندگی آنان به وجود آید (شفیع نیا و یوسفوند،1388). در حقیقت به دنبال صنعتی شدن و گرایش به زندگی ماشینی در قرون اخیر،شیوع چاقی در جهان به حدی رسیده است که معیارهای جهانی شدن را پشت سر نهاده است. چاقی امروزه شابع ترین معضل بهداشتی اکثر کشورها محسوب می شود به طوری که پیش بینی می شود با وجود پیشرفت های فراوان در درمان بسیاری از بیماری ها و افزایش امید به زندگی،چاقی اولین علت کاهش امید به زندگی در 100سال آینده خواهد بود (انتظاری میبدی، افخمی اردکانی و نصیریان، 1394).

اضافه وزن و چاقی با سرعت فزاینده ای در حال تبدیل شدن به تهدیدی بالقوه برای سلامتی در دنیای در حال پیشرفت امروزی است (سانتونجا،مورالز،ویلانووا،کورتز[1]،2012).این پدیده یکی از مشکلات اصلی تهدید کننده سلامتی (کوپر و فیربورن[2]،2001؛آرون[3]،2002) و عمده ترین بیماری سوخت و ساز در بسیاری از ملل است (وایدا[4]،2006؛به نقل از بیدادیان و همکاران،1392). با وجود اینکه در طی قرن گذشته چاقی یک موضوع سلامت در بسیاری از کشورهای صنعتی بوده است،اما شیوع آن به حدی بوده که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است همه گیری چاقی یک تهدید جهانی برای سلامت عمومی است (سازمان بهداشت جهانی، 1998به نقل از بیدادیان و همکاران،1392)وامروزه این موضوع تبدیل به  یک مساله مهم تندرستی شده  است (کوپرو فیربورن،2001).اکنون قریب به بیش از 300 میلیون فرد چاق و بیش از یک میلیون مبتلا به اضافه وزن در سراسر دنیا وجود دارد (بانینگ[5]،2005به نقل از بیدادیان و همکاران،1392). همچنین سازمان بهداشت جهانی (2009) برآورد کرده است که در سال 2015 نزدیک به 3/2میلیون فرد بزرگسال،مبتلا به اضافه وزن،بیش از 700میلیون  نفر چاق و نیز 4/2%جمعیت فوق چاق خواهند بود. پیش بینی شده  است که چاقی در سال 2025 مشکل درجه یک سلامتی در کل جهان باشد (وایدا، 2006).همچنین امارها نشان می دهند  در ایالات متحده 34 درصد جمعیت دچار اضافه وزن و 30 درصد آن ها مبتلا به چاقی هستند (براونل،وادن و فلان[6]،2005). برآوردهای اضافه وزن،چاقی و چاقی مرضی در ایران به ترتیب میزان های شیوع را 6/28 %،8/10%و 4/3 % نشان داده اند (بقایی،1387) بنابراینیافته ها شواهد هشداردهنده ای را در زمینه شیوع بسیار بالای چاقی عمومی در ایران ارایه می دهند. عادات ناسالم مربوط به سبک زندگی،نقش بزرگی را درپیدایش این مساله بهداشت عمومی در جامعه ما دارند (دلاوری،کلیشادی،عالیخانی و علاءالدینی،1386). از این رو می توان گفت راه حل همه گیر چاقی نیازمند رویکردهایی هدفمند و اثرگذار در این زمینه است تا بتواند اصلاح رفتارهای خوردن و فعالیت جسمانی را در پی داشته باشد.


[1]Santoja،Morales،Vilanova،Korts

[2]Koper & Feirburn

[3]Aron

[4]Vaida

[5]Baning

[6]Brownel،Waden & Felan

دانلود اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق

امتیاز :


طبقه بندی: ،
اثربخشی مداخلات عصب روانشناختی بر كاهش گرایش به پرخوری افراد چاق,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه

پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه

دانلود پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه

پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه
پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه
 آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه
فلزات سنگین روی و کادمیوم
پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین
دسته بندیعلوم پایه
فرمت فایلdoc
حجم فایل3173 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل84

پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه

مقدمه

افزایش فعالیتهای صنعتی توأم با تولید آلاینده ها از جمله فلزات سنگین یکی از مشکلات جدی در حال گسترش پیش روی انسان عصر حاضر است. فلزات سنگین از نظر شیمیایی به فلزاتی با جرم اتمی و چگالی زیاد نسبت داده می شود.  برخی از این فلزات مانند کبالت، مس، آهن، منگنز، مولیبدن، نیکل و روی از عناصر ضروری برای رشد و متابولیسم طبیعی گیاهان بوده و در صورت افزایش غلظت به مقادیر بالای بهینه به راحتی می توانند منجر به مسمومیت شوند. دیگر فلزات سنگین از قبیل آرسنیک، کادمیوم، جیوه، سرب یا سلنیم برای گیاه ضروری نمی باشند (راسکیو، 2011). فلزات سنگین در حوزه های علمی مختلف دارای تعاریف مشخصی است. بطور مثال، درسنگ شناسی به فلزاتی این واژه اطلاق می گردد كه با دی تیزون واكنش می دهند و به مفاهیمی چون سمیت و حضور پایدار در محیط زیست نیز استناد دارد (U EPA). در فرآیند میزان فلزات در اعضای بالاتر در زنجیره غذایی می تواند تا چندین برابر آنهایی که در آب یا هوا یافت می شوند، برسد و در نتیجه تهدیدی بر سلامتی گیاهان و جانورانی که از این مواد غذایی استفاده می کنند، محسوب می شود ( توکلی محمدی، 1390).

1-2 بیان مسأله

تأمین امنیت غذایی سالم جمعیت در حال رشد جهان با توجه به محدود بودن منابع زمین، به نحوی که کمترین تخریب بر محیط زیست آن بگذارد، یکی از امورات مهم به شمار می آید. افزایش فعالیتهای صنعتی توأم با تولید آلاینده ها از جمله فلزات سنگین یکی از مشکلات جدی در حال گسترش پیش روی انسان عصر حاضر است (ترابیان، 1381). خاک یکی از منابع مهم وارزشمند طبیعت است. خاک، خاستگاه هستی ومیراث بشر برای آیندگان است  بدون داشتن خاک سالم حیات و زندگی روی زمین امکان پذیر نخواهد بود.95% غذای انسان از زمین حاصل می شود. برنامه ریزی برای داشتن خاکی سالم و تولید کننده لازمه بقای انسان است ورود مواد، موجودات زنده یا انرژی به درون خاک سبب تغییر کیفیت خاک می شود. در طی فرآیند های شیمیایی، مواد معدنی و آلی دچار تجزیه وتغییر می شوند و در ضمن فرایند های فیزیکی، مواد حاصل  جا به جا شده و افقهای مختلف خاک را بوجود می آورند. خاک مخلوط پیچیده ای از مواد معدنی، آلی، هوا و موجودات زنده است. خاک یکی از محصولات محیط است که دایما در معرض تغییر و تحول قرار دارد. خاک همیشه و در همه حال در مناطق خشک به آهستگی و یا در مناطق مرطوب سریع توسعه می یابد (ریان، 1383). آلودگی خاک بر اثر فعالیت های مختلف صنعتی، تولیدی ایجاد می شود.این موارد وارد کننده آلودگی به محیط زیست را می توان بصورت زیر دسته بندی کرد: صنایع و کارخانجات، منابع خانگی و تولیدی، منابع کشاورزی، وسایل نقلیه موتوری و ساختمان سازی و جاده سازی (موحدی راد، 1385). بسیاری از فلزات سنگین بخصوص  روی و کادمیوم در مقادیر کم در خاک وآب یافت می شوند. این عناصر کمیاب در نتیجه هوادیدگی سنگها بطور طبیعی وارد محیط می شوند. آنها می توانند شسته شده و به آبهای سطحی یا زیر زمینی وارد شوند ویا توسط گیاهان جذب شوند، آنها می توانند به شکل گاز وارد اتمسفر شوند یا با اجزای خاک مثل رس یا ماده آلی پیوند برقرار کنند.رفتار فلزات سنگین در خاک از این لحاظ که می توانند سبب آلودگی آبهای زیر زمینی وسطحی شده و همچنین می توانند وارد زنجیره غذایی شوند، مهم است (نوروزی، 1385). فلزات سنگین به دلیل غیر قابل تجزیه بودن و اثرات فیزیولوژیکی که بر موجودات زنده دارند، از اهمیت خاصی برخوردارند. این فلزات از طریق آب، هوا و خاک به واسطه­ی منابع مختلف طبیعی و مصنوعی به چرخه طبیعت وارد شده و اثرات کوتاه مدت و بلند مدت خطرناکی در آنها ایجاد می کنند (توکلی محمدی، 1390). این عناصر به دلیل تحرک کم به مرور در خاک انباشته می شوند و در نهایت باعث ورود آن ها به چرخه­ی غذایی و تهدید سلامت انسان و سایر موجودات می شوند (دیانی، 1388). عناصر سنگین از منابع مختلفی می باشند ممکن است در نهایت به خاک سطحی برسند و سرنوشت بعدی آنها به خصوصیات فیزیک و شیمیایی آنها و خاک بستگی دارد. متغیرهای اصلی خاک که در تحرک آلاینده ها دخالت دارند عبارتند از: پتانسیل اکسیداسیون واحیا، ماده آلی، کانی رسی و کربناتها ونمک (پروبست، 2005). همچنین زمین آمار شاخه ای از علم آمار است که در آن مختصات داده ها مربوط به جامعه تحت بررسی و به تبع آن ساختار فضایی داده های مربوطه، مورد مطالعه قرار می گیرد. برتری این شاخه از آمار نسبت به شعبه کلاسیک آن فراشمولی آن است. اساس این شاخه از آمار بر تعریف وتوسعه روابط متغیر ناحیه ای بنا گردیده است. در بسیاری از روش های متداول آمار کلاسیک مانند تجزیه و تحلیل واریانس، موقعیت جغرافیایی و مکانی نمونه های محیطی، علاوه بر مقادیر تعیین شده خصوصیات مورد نظر می بایستی موقعیت جغرافیایی مشاهدات نیز بطور همزمان در نظر گرفته شود (حسنی، 1389). بنابراین برای نیل به اهداف توسعه پایدار جمع آوری اطلاعات پایه زیست محیطی برای منابع حیاتی از جمله خاک ضروری است. دریاچه نئور به عنوان یکی از مخازن مهم ذخیره ی آب کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است و در طول چند سال اخیر تغییرات زیادی بر روی کیفیت آب آن انجام گرفته است. در این پژوهش تغییرات مکانی و پهنه ای غلظت این عناصر از آب داخل دریاچه خاک اطراف آن به منظور ارزیابی میزان آلودگی بررسی شد.

سؤالات تحقیق

  1. تغییرات مکانی غلظت فلزات کادمیوم و روی آب، خاک و گیاه در حریم دریاچه نئور با اندازه گیری آزمایشگاهی وتحلیل آماری دارای چه روندی می باشد؟

1-4 فرضیه های تحقیق

1)           فرض می شود، رابطه ای بین کادمیوم و روی در خاک های مختلف، و خصوصیات خاک بصورت نظری وجود داشته باشد.

2)                 مقدار آلودگی فلزات سنگین کادمیوم و روی در فواصل مختلف از دریاچه تغییر می کند.

3)                 می توان با استفاده از روش زمین آمار روند تغییرات و انباشت فلزات روی و کادمیوم را در آب و خاک دریاچه نئورمورد مطالعه نمود

4)                 مقادیر کادمیوم و روی در خاک اطراف دریاچه نئور بالاتر از حد استاندارد است.

5)                 مقادیر کادمیوم و روی در آب دریاچه نئور بالاتر از حد استاندارد است.

1-5 اهداف تحقیق

1)                 تعیین مقادیر فلزات کادمیوم و روی در خاک و آب اطراف دریاچه نئور شهر اردبیل

2)                 بررسی تغییرات میزان آلودگی کادمیوم و روی در بازه ی زمانی ده ساله دریاچه نئور به منظور بررسی روند افزایش یا کاهش آلودگی

3)                 بررسی تغییرات آلودگی فلزات کادمیوم و روی در فواصل حریم دریاچه

4)                 ایجاد رابطه مدل های تجربی برای پیش گویی غلظت کادمیوم و روی در دریاچه نئور از آزمایشگاه اندازه گیری طیفی و آنالیز شیمیایی استفاده می شود.

بررسی تغییرات فلزات کادمیوم و روی در رسوبات آبراهه ها و مناطق مورفولوژی حوضه

 

دانلود پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه پهنه بندی آلودگی فلزات سنگین روی و کادمیوم در حوضه دریاچه,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی »MA« اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده

دانلود اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی
»MA« اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پایان نامه کارشناسی
دانلود پایان نامه ارشد
دانلود پروژه
دانلود پروژه پایانی
دانلود پروپوزال
دانلود گزارش کار آموزی
دانلود پاورپوینت
دانلود پرسشنامه
دانلود
دسته بندیزبان و ادبیات فارسی
فرمت فایلdocx
حجم فایل275 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل213

اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی »M.A« 

در 213 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                   صفحه

فصل اول:كلیات.................................................................................................................................1   

چكیده..................................................................................................................................1

مقدمه...................................................................................................................................2

نمونه ی مقابله ی مثنوی آتشکده با حافظ...........................................................................3

نمونه ی مقابله غزلیات........................................................................................................4

فصل اول :كلیات ...............................................................................................................7

درک اشتراکات نیّر وحافظ.................................................................................................8

جهان بینی دریک نگاه اجمالی..........................................................................................9

معیارخوبی جهان بینی......................................................................................................10

جهان بینی اسلامی...........................................................................................................10

جهان بینی حافظ.............................................................................................................11

عرفان حافظ...................................................................................................................12

شناخت حافظ.................................................................................................................13

شناخت حافظ ازنظرتاریخ...............................................................................................14

منبع دوم شناخت حافظ ..............................................................................................................14

كلید شناخت حافظ ....................................................................................................................15

تناسب نیّروحافظ........................................................................................................................16

فصل دوم:زندگی  وآثار نیّر........................................................................................................18

زندگی نامه ی نیّر.......................................................................................................................19

تألیفات نیّر.................................................................................................................................20

موضوعات كتاب«آتشكده ی نیّر»...............................................................................................21

آغازوانجام«آتشكده » ............................................................................................................23

ملحقات «آتشكده »................................................................................................................24

«لآلی منظومه» ی نیّر(الحاق آتشكده)..................................................................................24

اثردوم مضبوط درآتشكده(الحاق آتشكده)..........................................................................25

فصل سوم:نگاهی گذرابه زیبایی های ادبی آثارموردنظرنیّر..................................................26

نظری كوتاه به زیبایی های ادبی «آتشكده»..........................................................................27

نگاهی گذرا به زیبایی های ادبی تركیب بندنیّر...................................................................32

سخنی با خوانندگان  ..........................................................................................................34

شیوه ی کار بامقابله ی  غزلی ازنیّربااشعارحافظ(درراستای تأثّرنیّر ازحافظ).......................37

فصل چهارم:اثرپذیری نیّرازحافظ دركتاب آتشكده................................................................44

شروع كار با آغاز « آتشكده » ...............................................................................................45

اثرپذیری نیّرازحافظ در« لآلی منظومه ».................................................................................103

اثرپذیری نیرازحافظ درغزلیات و........................................................................................122

سخن آخرونتیجه گیری....................................................................................................201

فهرست منابع ومآخذ..........................................................................................................207

چكیده به زبان انگلیسی ..................................................................................................208

 

 

چکیده:

         وقتی كه «آتشكده ی نیّر»را،دبیرمحترم ادبیات دوره ی راهنمایی ام جناب آقای محمدچاكری خیاوی برایم عنایت فرمودند، اولین بار، آخرین بیت صفحه ی42 کتاب به چشمانم خورد که:

حُسن  جـانـان پــرده  از  رخ  بــرگشود              برق غیرت سوخت یکسر هر چه بود!

   «حُسن»و «پرده از رخ برگشود» و «برق غیرت سوخت یکسر هر چه بود!»موجود دراین بیت آتشکده،مثل صاعقه ابیات ذیل ازحافظ را در مغزم روشن کرد که:

در ازل پـرتو حسنت ز تـجــــــلّی دم زد عشق پیدا شد و آتش بــه همه عالم زد

عقل می خواست کز آن شعله چراغ افروزد                     برق غیرت بدرخشید و جهان بر هم زد

      قرابت واشتراكات لفظی و معنوی این ابیات، تأثّر نیّرازحافظ را در ذهن من روشن کرد و ادامه ی مطالعه ی این کتاب، مرا مصمّم ساخت که تأثیرات اشعارحافظ بر نیّر را بیشتر مورد توجه قرار دهم!که درادامه معلوم گردیدکه گاهی واژه ها و کلمات و عبارات به کار گرفته شده در اشعار نیّر چنان می نماید که نیّر،مواد اصلی آنها را از حافظ گرفته ودرقالب مثنوی و…ریخته است، هرچند کــــــه این موضوع می تواندبه دیدگاه ها و جهان بینی دینی وفرهنگ مشترک اعتقادی این دو بزرگوار هم مرتبط باشد. زیرا که در اعتقادات آنها: الله - عالم الست- عالم بالا – نور و نار – روز الست- قالوا بلی- خلقت آدم و... موج می زند.که به ناچار، عبارات واشتراکاتی در سخنان آنها چشمگیر خواهد بود!لذا،باتوجه به نتیجه ی بررسی ها مبنی برعدم اقدام دیگران درمورد«اثرپذیری نیّرازحافظ درکتاب آتشکده»،به چنین اقدامی جسارت ورزیدم. بعد از این اشارات کوتاه، لازم به ذکر است که ما کتاب « آتشکده ی نیّر » رامورد دقت قرار داده و تک تک ابیاتی را که اثرپذیری اش از حافظ(چه از نظر معنایی و چه از نظر لفظی و...)مشهود باشد، ذکر می کنیم. در هر حال برای ادامه ی کار، اول بیت یا ابیات مورد نظر از نیّر راهمراه باصفحه،یاصفحات آن ذکر می کنیم و بعد بیت یا ابیات شاهد مثال از حافظ را با ذكر شماره ی غزل و شماره ی بیت یا ابیات،ثبت نموده و تا حد لزوم دلایل مورد نظر را هم در کنار آنها توضیح می دهیم.

کلید واژگان: نیّر ، حافظ ، اثرپذیری، اقتباس ، اشتراکات لفظی و ادبی

مقدمه:

       همچنان که«پیشینه ی بسیاری ازمضامین و اندیشه ها و صنایع و ظرائف شعری او (حافظ) را در آثار پیشینیان می یابیم[که]در این بحث مراد از پیشینیان، بززگان سخن فارسی است که عصرشان مقدّم بر حافظ بوده، همچنین توسعاً معاصران او را نیز در نظر داشته ایم. که بعضی از آنها اگر هم شاعر طراز اول شمرده نمی شوند، ولی بده و بستان هنری حافظ با آنها به میزان قابل توجهی بوده، نظیر کمال خجندی، شاه نعمت الله ولی،عماد فقیه و سلمان» و «شاعرانی که تأثیر آنان به دلیل شواهد موجود، محرز و معتنابه بوده به ترتیب تاریخی سنوی عبارتند از»سنایی، انوری،خاقانی، ظهیر فاریابی،نظامی،عطار، کمال الدین اسماعیل اصفهانی، عراقی، سعدی، نزاری قهستانی، امیرخسرو دهلوی، اوحدی مراغه ای، خواجو، عبید زاکانی، ناصر بخارائی، سلمان ساوجی، کمال خجندی.»

(خُرّمشاهی، 1373:صص41- 40)

        «قرینه و تکمله ی این تحقیق، بررسی تأثیر حافظ بر شاعران پس از اوست که خود در خور کتابی مستقل است.» (همان  - ص 90)

        یکی از شاعران پس ازحافظ، حجةالاسلام آقامیرزا محمدتقی متخلص به (نیّر) می باشد، که در این نوشته قصد بر این است که اثرپذیری نیّر از حافظ در کتاب «آتشکده» را از زیر نظر بگذرانیم. که در مروری گذرا،معلوم گردیده که نیّر برخلاف تفاوت موضوع غالب اشعارش(مدیحه ومرثیه )با اشعاروغزلیات حافظ،و برخلاف قالبی که در سرایش آتشکده انتخاب کرده و قالب مثنوی را پیش رو نهاده؛ واژه ها و عبارت ها و ترکیبات حافظ را آنچنان استادانه به کار برده است که برای یک بیت از مثنوی نیّر، ابیات شاهد مثال بسیاری از حافظ به ذهن متبادر می گردد که اعجاب انسان را برمی انگیزد! که نیّر چقدر در حافظ ذوب بوده،که این چنین غوّاص وار، دُرّ و مروارید غلطان دریای ادب حافظ را شکار کرده و در دُرج مثنوی واشعارخویش نهاده است!

     بنابراین برای سهولت و رسایی شیوه ی کار، ازحوزه های مختلف «كتاب آتشكده ی نیّر»مثالهایی، به صورت گذرا ارایه می گردد .

 

دانلود اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده

امتیاز :


طبقه بندی: ،
اثر پذیری نَیِّر از حافظ در کتاب آتشکده,

ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت

پایان نامه کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی (MA) عنوان پژوهش ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت چکیده هدف از پژوهش حاضر ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت می باشد جامعه آماری این پژوهش را كلیه دانش آموزان دختر مقطع

دانلود ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت

پایان نامه  کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی (MA)
ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت
ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی 
ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب
کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
حجم فایل274 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل123

پایان نامه  کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی (M.A) 

 

عنوان پژوهش:

ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت


 

چکیده:

هدف از پژوهش حاضر ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت می باشد . جامعه آماری این پژوهش را كلیه دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهر مشکین شهر در سال تحصیل1391-1390 تشکیل دهند به منظور تعیین نمونه مرحله اصلی پژوهش از میان دانش آموزان وابسته به اینترنت 80 دانش آموز به صورت تصادفی ساده انتخاب شدند. با توجه به اینکه در تحقیقات همبستگی حداقل نمونه بایستی 30 نفر باشد (دلاور،1380)، به خاطر افزایش اعتبار بیرونی 80 نفر انتخاب شد. ابزار پژوهش مقیاس سنجش اعتیاد به اینترنت یانگ و - پرسشنامه كیفیت خواب پیتزبورگ و مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس می باشد نتایج یافته ها نشان داد مشکلات هیجانی بر کیفیت خواب دانش آموزان تاثیر گذار بوده و میتواند آن را پیش بینی کند بطوری که افسردگی، استرس و اضطراب به ترتیب میتواند کیفیت خواب دانش آموزان را پیش بینی کند و از خود بیگانگی با کیفیت خواب دانش آموزان رابطه معناداری دارد بطوریکه مولفه های از خود بیگانگی (به ترتیب احساس ناتوانی و احساس انزوا)میتواند پیش بینی کننده کیفیت خواب دانش آموزان باشد.

 

کلمات کلیدی: مشکلات هیجانی- از خود بیگانگی – کیفیت خواب – وابستگی به اینترنت

 

 

مقدمه

دسترسی به اینترنت پدیده ای رو به گسترش است و هر روز تعداد بیشتری از افراد در زمره استفاده کنندگان اینترنت قرار می گیرند (علوی و همکاران، 1389). اینترنت در همه جا حضور دارد و تعداد کاربران اینترنت به طور شگفت آور در حال افزایش است (هاردی وتی  ، 2007) از آنجا که برقراری ارتباط اصلی ترین دلیل استفاده کاربران از اینترنت می باشد بنابراین اینترنت تأثیر خوبی بر ارتباط داشته باشد (پورشهریاری، 1386). دوستی ها را کمتر کرده و زمان کمتری با خانواده صحبت می کنند استرسورهای بیشتری را تجربه کرده اند و احساس تنهایی و افسردگی می کنند (آفونوس  ، 1999).

گلدبرگ   برای اولین بار اختلال اعتیاد به اینترنت را در جولای 1995 میلادی مطرح کرد و معیارهای تشخیص آن را ثبت نمود (گونزالمی  ، 2008)محققان خاطرنشان کردند که استفاده مفرط از اینترنت، تأثیر سوئی روی بهداشت روانی دارد (تروئر ، 2001). مشکلات خواب از جمله مشکلاتی است که در نتیجه اعتیاد به اینترنت به وجود می آید و باعث می شود که کیفیت آن در این گروه از نوجوانان به مراتب پایین باشد.مطالعات انجام شده شیوع بالاتر مشکلات  خواب را در جمعیت بالغین گزارش کرده اند و این در حالی است که با توجه به نتایج پژوهش این مشکلات به مراتب در نوجوانان و جوانان وابسته به اینترنت بیشتر هم می باشد(کوبی و همکاران ، 2001؛ موئدفر و همکاران، 2007)پژوهش ها نشان می دهد که مشکلات هیجانی که از آثار منفی اعتیاد به اینترنت می باشد، دلیلی برای کاهش کیفیت و سلامت خواب هستند (برول ، 2006)  در واقع مشکلات هیجانی از قبیل افسردگی، اضطراب و استرس از جمله متغیرهای هستند که باعث تشدید مشکلات خواب در نوجوانان وابسته به اینترنت شود.در مطالعه ابرانی و همکاران، 2009  نشان داده شد که اضطراب هم به عنوان یک فرایند و نتیجه استفاده چیزی از اینترنت و هم عامل خطر برای استفاده از آن است. یکی دیگر از متغیرهایی که احتمالاً با اعتیاد به اینترنت مرتبط است و می تواند مشکلات خواب افراد وابسته به اینترنت را تشدید کند متغیر از خودبیگانگی است این متغیر از سه مولفه کناره گیری ، ناتوانی  و ناهنجاری تشکیل شده است (زکی، 1388).در یکی از مطالعات انجام شده در کشور کره جنوبی مشخص شد که در دانش آموزان دبیرستانی، اعتیاد به اینترنت با احساس بیگانگی از خود ارتباط دارد (لی ، 1998)

نتایج مطالعات حاکی است که استفاده افراطی از اینترنت باعث آرامش نداشتن و افزایش اضطراب و در نتیجه دشواری در به خواب رفتن (آونس و همکاران ، 1999) کوتاهی دوره خواب، تغییر آرایش خواب و تضعیف کیفیت خواب (هیگوچی ، 2005) و افزایش هوشیاری، انگیختگی فیزیولوژیک و دشواری در به خواب رفتن (کاوجو کهن و همکاران، 2000) می شود.

 

فصل اول (کلیات پژوهش)

مقدمه     1

بیان مسئله            3

اهمیت و ضرورت تحقیق      8

اهداف پژوهش       11

هدف کلی 11

اهداف جزئی         11

سوالات پژوهش     11

فرضیه های پژوهش            12

تعریف مفهومی (نظری) و عملیاتی متغیرها        12

فصل دوم ( ادبیات و پیشینه پژوهش)

مقدمه     16

اعتیاد اینترنتی       16

تاریخچه اینترنت    19

تاریخچه اینترنت در ایران     19

ژورنالیسم الکترونیک          20

انواع اعتیاد اینترنتی            20

آثار و پیامدهای اعتیاد اینترنتی           21

بررسی دیدگاه های مختلف درباره اینترنت          23

جکس اتالی           23

داگلاس راشکوف   23

ناتام گاردلز           24

ایزومی آیزو         24

کارابی گاکیو         24

زیایونگ وو          25

آسیب های روانی اینترنت     25

اختلال های روانی کاربرد نادرست اینترنت        26

مهمترین کابردهای اینترنت در شبکه های خبری تلویزیونی 27

راهبردهای درمانی 28

اختلال خواب        30

تاریخچه خواب      43

تعریف اختلالات خواب        44

علائم عمده اختلالات خواب   44

طبقه بندی اختلالات خواب:   45

بد خوابی ها          46

الف)  بی خوابی اولیه          46

ب)  پر خوابی اولیه 46

د) اختلالات خواب «وابسته به تنفس»   47

هـ ) اختلال خواب چرخه شبانه روزی  48

و)  بد خوابی نا معین(NOS)  48

نابهنجاریهای خواب 49

الف) اختلال کابوس 49

ب) اختلال وحشت شبانه       50

ج) اختلال راه رفتن در خواب :           50

د) پاراسومیناهای نامشخص   51

اختلالهای خواب توام با یک اختلال روانی دیگر   51

اختلال خواب ناشی از بیماریهای عمومی طبی.    51

اختلالات خواب ناشی از مصرف مواد  52

درمان اختلالات خواب         54

دارو درمانی         54

درمانهای شناختی و رفتاری:  54

مشکلات هیجانی    55

اضطراب 55

علایم اضطراب     56

شیوع اختلالات اضطرابی     56

نظریه های اضطراب          56

افسردگی  59

شیوع افسردگی      59

نشانه های افسردگی 59

مفهوم استرس        61

دیدگاه های مربوط به استرس 65

دیدگاه پزشکی       65

مقابله با استرس     67

انواع روشهای مقابله            68

از خود بیگانگی     69

تاریخچه از خود بیگانگی      69

تعریف جامع از خود بیگانگی 71

قلمرو روان‌شناسی اجتماعی از ازخود بیگانگی     73

اشکال پنج گانه سمین از خود بیگانگی عبارتند از 76

تحقیقات انجام شده در داخل و خارج کشور          79

فصل سوم (روش پژوهش)

روش پژوهش        83

روش اجرا            83

جامعه آماری و نمونه آماری  84

ابزار پژوهش        84

روش تجزیه و تحلیل داده ها   87

 

فصل چهارم (تجزیه و تحلیل داده ها)

مقدمه     89

الف) یافته های جمعیت شناختی          89

ب) یافته های توصیفی         91

ج) یافته های استنباطی         93

فصل پنجم(بحث و نتیجه گیری)

بحث و نتیجه گیری 97

محدودیت های پژوهش         98

پیشنهادات پژوهشی 98

پیشنهادات کاربردی 99

دانلود ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ارتباط بین مشکلات هیجانی و از خود بیگانگی با کیفیت خواب در دانش آموزان وابسته به اینترنت,

تاثیر درمان شناختی- رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر

تاثیر درمان شناختی رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر

دانلود تاثیر درمان شناختی- رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر

تاثیر درمان شناختی رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر
دسته بندیپژوهش
فرمت فایلdoc
حجم فایل319 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل145

تاثیر درمان شناختی- رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر

چكیده

اضطراب پاسخی ضروری به استرس است و فرد را به هنگام مواجهه با خطر، برای كنش و واكنش آماده می‌سازد. در بسیاری از مواقع، چنین پاسخی منطقی و حتی حیاتی است. حالت نابهنجار آن می‌تواند بر گستره‌ی وسیعی از عملكردهای آدمی، اثر بگذارد. اختلال اضطراب فراگیر، اختلال رایج و ناتوان‌كننده‌ای است كه به دلیل گستردگی و شیوع آن در میان تمام سنین، بیماری قرن شناخته شده است. نگرانی غیرقابل كنترل، برجسته‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی این اختلال است كه اغلب به مسائل مختلف روزمره مطرح می‌شود و بیماران در اكثر اوقات روز با آن دست به گریبان هستند. هدف این پژوهش به منظور بررسی تاثیر درمان شناختی - رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر انجام شده است. پژوهش حاضر از نوع نیمه آزمایشی با طرح پیش‌آزمون و پس‌آزمون با گروه آزمایش و كنترل استفاده شد. نمونه شامل 14 نفر بیمار زن بودند كه به شیوه نمونه‌گیری در دسترس از مراجعان به كلینیك اعصاب و روان شهرستان قائم‌شهر، پس از انجام مصاحبه بالینی بر اساس DSM-IV-TR تشخیص اختلال اضطراب فراگیر گرفته بودند انتخاب شدند و به صورت تصادفی در دو گروه آزمایش و گروه كنترل قرار گرفتند. گروه آزمایش طی 12 جلسه 2 ساعته در معرض درمان شناختی - رفتاری قرار گرفتند. گروه كنترل در حین انجام مداخله درمانی، در لیست انتظار قرار داشت. پرسشنامه عدم تحمل بلاتكلیفی فریستون و همكاران و پرسشنامه فراشناخت‌ها ولز و همكاران برای هر گروه اجرا شد. داده‌های به دست آمده از این پژوهش از طریق روش آماری كوواریانس تحلیل شد. یافته‌های پژوهش نشان داد كه درمان شناختی - رفتاری گروهی منجر به افزایش تحمل بلاتكلیفی و همچنین منجر به كاهش باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر می‌شود.

در نتیجه درمان شناختی - رفتاری گروهی بر عوامل تاثیرگذار اختلال اضطراب فراگیر موثر است. این پژوهش می‌تواند پیوندگاهی برای پژوهش‌های بنیادین و كاربردی در عرصه روانشناسی بالینی باشد.

كلید واژه‌ها: اختلال اضطراب فراگیر، درمان شناختی - رفتاری گروهی، عدم تحمل بلاتكلیفی، باورهای فراشناختی مثبت

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

عنوان                                              صفحه

چكیده 1

فصل اولكلیات مساله پژوهش

مقدمه 3

بیان مسئله 4

اهمیت و ضرورت پژوهش 5

اهداف پژوهش 7

الف- اهداف كلی: 7

ب- اهداف جزیی: 7

متغیرهای پژوهش 7

سوال های پژوهش 8

فرضیه‌های پژوهش 8

تعاریف متغیرها و اصطلاحات 8

الف- تعاریف مفهومی (نظری) 8

ب- تعاریف عملیاتی 10

فصل دومادبیات و پیشینه پژوهش

مقدمه 12

اختلال اضطراب فرگیر............................... 14

خلاصه ای کوتاه از اختلال های اضطرابی............... 17

ملاک های تشخیص DSMI-IV-TR برای اختلال اضطراب فراگیر.. 18

ویژگی ها و اختلال های همراه....................... 19

ویژگی های خاص وابسته به فرهنگ، سن و جنسیت........ 20

دوره یا سیر...................................... 21

الگوی خانواده.................................... 22

اختلال های همایند(همبود) با اختلال اضطراب فراگیر... 23

تشخیص افتراقی اختلال اضطراب فراگیر با سایر اختلال های اضطرابی 24

سبب شناسی اختلال اضطراب فراگیر.................... 26

عوامل ژنتیکی..................................... 26

عوامل عصبی- زیست شناختی.......................... 27

عوامل محیطی...................................... 29

دیدگاه روان تحلیلی............................... 31

دیدگاه رفتاری.................................... 32

عوامل شناختی..................................... 35

نگرانی........................................... 38

عدم تحمل بلاتکلیفی................................ 42

عدم تحمل بلاتکلیفی و نگرانی غیربالینی............. 44

عدم تحمل بلاتکلیفی و اختلال اضطراب فراگیر.......... 45

باورهای فراشناختی مثبت........................... 48

مدل فراشناختی اختلال اضطراب فراگیر................ 52

درمان های موثر برای اختلال اضطراب فراگیر.......... 54

درمان روانکاوی................................... 56

درمان دارویی اختلال اضطراب فراگیر................. 57

درمان شناختی- رفتاری اختلال اضطراب فراگیر......... 58

درمان شناختی- رفتاری گروهی....................... 62

پیشینه عملی پژوهش................................ 67

پژوهش‌های انجام شده در داخل کشور 67

پژوهش‌های انجام شده در خارج از كشور 71

فصل سومروش‌شناسی پژوهش

مقدمه 77

روش پژوهش 77

جامعه آماری 78

حجم نمونه و شیوه نمونه‌گیری 78

روش جمع‌آوری داده‌ها 79

ابزار گردآوری داده‌ها 80

محتوای جلسات درمان شناختی - رفتاری گروهی 83

روش تجزیه و تحلیل داده‌ها 86

رعایت اصول اخلاقی 87

فصل چهارمتجزیه و تحلیل داده‌ها

مقدمه 90

تجزیه و تحلیل توصیفی داده‌ها 90

تجزیه و تحلیل استنباطی داده‌ها 96

فصل پنجمنتیجه‌گیری و پیشنهادها

خلاصه، بحث و نتیجه‌گیری فرضیه‌های پژوهش 100

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری 104

محدودیت‌های پژوهش 105

پیشنهادهای پژوهش 106

منابع فارسی 108

منابع خارجی 113

پیوست ها 113

چکیده لاتین

فهرست جداول

عنوان                                                                           صفحه

جدول 1-2- عوامل فرایند گروهی: مکانیسم‌های تغییر در رویکرد درمان شناختی- رفتاری 65

جدول 1-4: فراوانی نمونه‌ها به تفکیک گروه ها 91

جدول2-4: فراوانی سن نمونه ها 92

جدول3-4: فراوانی سطح تحصیلات نمونه ها 93

جدول4-4: وضعیت تاهل آزمودنی ها 94

جدول 5-4: میانگین و انحراف استاندارد نمرات پیش آزمون و پس آزمون عدم تحمل بلاتکلیفی 95

جدول 6-4: میانگین و انحراف استاندارد نمرات پیش آزمون و پس آزمون باورهای فراشناخت مثبت درباره نگرانی 95

جدول7-4: آزمون لون جهت بررسی یکسانی واریانس گروه ها 96

جدول8-4: نتایج آزمون تعامل بین گروه ها 97

جدول 8-4: نتایج آزمون تعامل بین گروه‌ها 98

فهرست نمودارها

عنوان                                              صفحه

نمودار 1-4: فراوانی نمونه‌ها به تفکیک گروه ها 91

نمودار2-4: فراوانی سن نمونه ها 92

نمودار3-4: فراوانی سطح تحصیلات آزمودنی ها 93

نمودار4-4: وضعیت تاهل آزمودنی ها 94

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

فصل اول

كلیات مساله پژوهش

مقدمه

می‌توان گفت ما در عصر اضطراب زندگی می‌كنیم. با توجه به اقتصاد ناپایدار، جنگ، تهدیدات تروریستی، درگیریهای قومی، مذهبی و شیوع بیماریهای جدید مرگبار و حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله، طوفان و سیل‌های خانمان برانداز، به‌نظر می‌رسد كه حس امنیت ما كاهش پیدا كرده است. میزان اضطراب از زمان پیدایش آن، طی پنجاه سال گذشته افزایش پیوسته و یكنواختی داشته است(توئنج[1]،2000).

ارتباط اختلال‌های اضطرابی با ناتوانی كاركردی، كیفیت بسیار بد زندگی و افزایش هزینه‌های مراقبت بهداشتی و این‌كه از 20 درصد جمعیت،‌ برخی از اشكال آن را تجربه می‌كنند، به اثبات رسیده است (كسلر[2] و همكاران 1994).

اختلال اضطراب فراگیر[3] (GAD) شایع‌ترین اختلال اضطرابی است و فرآیندهای محوری آن معرّف فرآیندهای اصلی دخیل در همة اختلال‌های اضطرابی است (بارلو[4]، 2002).

با توجه به این‌كه درمان شناختی-رفتاری گروهی یكی از درمان‌های مؤثر روان شناختی می‌باشد. همچنین در درمان اختلال‌های مختلف اضطرابی شواهد زیادی در مورد كارایی و تأثیر رویكرد گروهی وجود دارد (موریسیون، 2001؛ نقل از بایلینگ، ترجمه خدایاری فرد، 1389).

یكی از حوزه‌هایی كه تاكنون پژوهش‌های كافی به خصوص در كشور ما در مؤثر بودن اعتبار درمان روانشناختی صورت نگرفته است، درمان شناختی-رفتاری گروهی بر اختلال فراگیر و مولفه‌های مهم مطرح مانند عدم تحمل بلاتكلیفی و باور های فراشناختی در مورد نگرانی می‌باشد و از طرف دیگر شیوع بسیار بالای آن و درصد بالاتر آن در میان زنان به نسبت مردان، درصدد برآمدیم تا اثر بخشی درمان شناختی-رفتاری گروهی بر مؤلفه‌های مهم مطرح در اختلال اضطراب فراگیر را بررسی كنیم تا شاید بتوانیم با این كار به طور كمی و كیفی گامی هر چند كوچك در شناخت و درمان این اختلال بنمائیم.

بیان مسئله

اختلال اضطراب فراگیر،‌ اختلال رایج و ناتوان كننده‌ای است كه به دلیل گستردگی و شیوع آن در میان تمام سنین،‌ بیماری قرن شناخته شده است. نگرانی غیر قابل كنترل، برجسته‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی این اختلال است كه اغلب به مسائل مختلف روزمره مطرح می‌شود و بیماران در اكثر اوقات روز با آن دست به گریبان هستند (انجمن روان پزشكی امریكا[5]، 2000).

میزان شیوع یك ساله GAD  بین 3 تا 8 درصد و میزان شیوع طول عمر نزدیك به 7/5 درصد گزارش شده است (كسر، والتر[6] و ویتچین[7]، 2001). تقریباً 25 درصد افراد مراجعه كننده به كلینیك‌های اختلال‌های اضطرابی و حدود 12 درصد از بیمارانی كه به كلینیك‌های روانپزشكی مراجعه می‌كنند مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر می‌باشند (كسلر و همكاران، 2004).

اگرچه مداخلات روان شناختی بسیاری برای درمان اختلال‌های اضطرابی وجود دارد، اما بیش از دو دهه پژوهش‌های تجربی، درمان‌های شناختی-رفتاری را به عنوان درمان انتخابی نشان داده است (ترنر[8] و هرسن[9]، 1997).

از طرف دیگر درمان گروهی به علت تاثیر بیشتر و مقرون به صرفه‌تر آن می‌تواند گزینه مطلوبی در درمان اختلال اضطراب فراگیر باشد. همچنین با توجه به این‌كه نظریه‌ها و دیدگاه‌های مختلفی در سبب شناسی و تداوم و مزمن شدن و چگونگی درمان اختلال اضطراب فراگیر مطرح می‌باشد در نتیجه،‌ این پژوهش درصدد پاسخگویی به این سوال است كه آیا درمان شناختی-رفتاری گروهی بر مؤلفة عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر مؤثر است؟

اهمیت و ضرورت پژوهش

با توجه به شیوع نسبتاً بالای اختلال اضطراب فراگیر در میان اختلال‌های اضطرابی و همچنین در كلینیك‌های اختلال‌های اضطرابی حدود 25 درصد بیماران، مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر شناخته می‌شوند. شروع آن در اواخر نوجوانی یا اوان جوانی است و هر چند مواردی در سنین بالاتر هم دیده می‌شود (سادوك و سادوك، 2007؛ ترجمه پورافكاری، 1389).

در موقعیتهای بالینی،‌این اختلال در زنان تا اندازه‌ای بیشتر از مردان تشخیص داده می‌شود (تقریباً 55 درصد تا 60 درصد از مبتلایان به این اختلال را زنان تشكیل می‌دهند). در مطالعات همه‌گیر شناختی، نسبت جنسی زنان به مردان تقریباً دو به سه است (انجمن روانپزشكی امریكا، 2000).

نتایج برخی پژوهش‌های همه‌گیر شناختی در ایران نشان داده است كه اختلال اضطراب فراگیر شایع ترین اختلال اضطرابی است، اما نسبت جنسیتی آن دقیقاً مشخص نیست (مثل جاویدی، 1372؛ كوكیه، 1372؛ پالاهنگ و همكاران، 1375؛ به نقل از حمید‌پور و همكاران، 1389).

اختلال اضطراب فراگیر یك اختلال بالینی شایع و ایجاد كننده ناتوانی به شمار می‌رود كه به درمان نیاز دارد. اختلال اضطراب فراگیر در اكثر موارد با اختلال‌های خلقی (مانند اختلال افسردگی عمده یا اختلال افسرده خویی) سایر اختلال‌های اضطرابی (مانند اختلال وحشتزدگی، هراس اجتماعی، هراس مشخص) اختلال مرتبط با مواد و نیز سایر بیماریهایی كه ممكن است مربوط به فشار روانی باشند، همایندی بالایی دارد (انجمن روانپزشكی امریكا، 2000).

بررسی و درمان اختلال اضطراب فراگیر بر خلاف اختلال وحشتزدگی (مك نالی[10]، 1994) اضطراب اجتماعی (همیبرگ[11] و بكر[12]، 2002، لیبووتیز[13]، هوپ[14] و اشنایر[15]1995) یا اختلال وسواس فكری- عملی(سوینسون[16]، آنتونی[17]، راكمن[18] و ریكتر[19] 1998) كه پیشرفتهای قابل ملاحظه‌ آن‌ها، كاملاً مشهود می‌باشد،  همچنان كم مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد (داگاس[20]،2000)، درك درستی از آن وجود ندارد (پرسونز[21]، منین[22] و تورك[23]،2001) و نسبت به درمان مقاوم می‌باشد (بوركووك[24] و رسیو[25]،2001). بهبود خود به خودی این اختلال ، به ندرت مشاهده می‌شود (كسلر و همكاران، 1994)


[1]. Twenge

[2]. Kessler

[3]. Generalized Anxiety Disorder

[4]. Barlow

[5]. American Psychiatric Association

[6]. Walter

[7]. Wittchen

[8]. Turner

[9]. Hersen

[10]. McNally

[11]. Heimberg

[12]. Becher

[13]. Liebowitz

[14]. Hope

[15]. Schnaier

[16]. Swinson

[17]. Antony

[18]. Rachman

[19]. Richter

[20]. Dugas

[21]. Personz

[22]. Menin

[23] .Turk

[24]. Borkovec

[25]. Ruscio

دانلود تاثیر درمان شناختی- رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تاثیر درمان شناختی- رفتاری گروهی بر عدم تحمل بلاتكلیفی و باورهای فراشناختی مثبت نسبت به نگرانی در بی,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 1.5

قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 15

دانلود قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 1.5

قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 15
دانلود قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 15
خریدقالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 15
دسته بندیShop فروشگاهی
فرمت فایلdoc
حجم فایل5824 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل1

قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 1.5

قالب بسیار زیبای موبایل  ، مناسب برای انواع فروشگاه آنلاین می باشد که به صورت بسیار غنی و زیبا طراحی شده است.این تم مدرن پاسخگو Opencart است که بسیار مناسب برای هر سایت تجارت الکترونیک در مورد فروشگاه مد یا فروشگاه محصولات بزرگ است.این تم برای سایت مد طراحی شده، اما به راحتی می توانید برای فروشگاه لباس، فروشگاه کفش، فروشگاه زیبایی،فروشگاه لوازم جانبی کامپیتور، و غیره، … تغییر واستفاده نمود.

ویژگی های منحصر به فرد :

ویژگی های منحصر به فرد :

نسخه نصب سریع

این قالب دارای نسخه نصب سریع می باشد،به طوری که با نصب این نسخه در هاست خود نمونه ای مانند دموی فارسی این قالب را خواهید داشت و دیگر نیازی به تنظیم قالب نخواهید داشت.

این قالب دارای چتدین ماژول منحصر به فرد می باشد که سعی شده است درقسمت ذیل توضیح اجمالی در مورد ماژول های مذکور داده شود.

۱-سفارش سازی کامل قالب از طریق مدیریت

باتعداد زیادی از ماژول های پشتیبانی ، به شما امکان ایجاد یک فروشگاه بسیار زیبا بدون استفاده از کد های برنامه نویسی می نماید. این ماژول ها را در قسمت تم آپشن پنل مدیریت و یا در یک نظم خاص در طرح قرار می گیرند.شما می توانید با استفاده از پوسته های متعدد رنگ پس زمینه / تصویر، تنظیم لینک و رنگ دکمه را تغییر دهید.

۲- طراحی منوی بسیار حرفه ای منو با استفاده از ماژول مگا منو

منوی بخش مهمی از هر وب سایت و راه تعامل کاربر با سایت می باشد.شما با استفاده از مگا منو میتوانید یک سیستم منو ی دوستانه و قابل انعطاف ایجاد نمایید. شمامیتوانید منویی با ستون ها و آیکون مانند شکل ذیل داشته باشید.

۳- پشتیبانی از ماژول پاو اسلایدر

در این قسمت شما می توانید براحتی انواع اسلایدها را طراحی و ویرایش نمایید.

۴- پشتیبانی از ماژول اخبار

این قالب امکان مدیریت کردن انواع وب لاگ ها و صفحات اخبار شما را مهیا می سازد.

به طور نمونه

 

۵- پشتیبانی از جدیدترین فریم ورک های پاو

این قالب تحت چهارچوبی طراحی شده است که این چهارچوب پنل مدیریتی را برای شما مهیا می سازد که با استفاده از آن شما میتوانید هر بخش و موضوعی از قالب را کنترل نمایید.

۶- پشتیبانی ابزارهای ویرایشگر تم زنده وسفارشی سازی  css,js

شما می توانید با استفاده از این ابزار ها به صورت آنلاین فروشگاه خود را در بخش جاوا اسکریپت و یا کدهای css ویرایش نمایید.

۷- پشتیبانی از فونت های گوگل وفونت فارسی

این قالب انواع فونت های فارسی که در گوگل موجود می باشند را در اختیار شما قرار و پشتیباینی  می کند.

۸- پشتیبانی نمایش در انواع صفحه نمایشگرها

این قالب قابل نمایش در صفحه نمایش انواع گوشی های تلفن همراه و تبلت ها می باشد.به صورتی که منوی این قالب قابل انعطاف می باشد.

 

پشتیبانی از ماژول تخفیفات گروهی

شما با استفاده از این ماژول می توانید کالاهایی را در یک بازه زمانی به مناسبت های خاص مورد تخفیف قرار داده و نمایش دهید.

 

۱۰- پشتیبانی از ماژول پرداخت سریع

شما با استفاده از این ماژول می توانید در یک مرحله محصول مورد نظر خود را خرید نمایید و دیگر نیازی به انجام مراحل بسیار زیاد برای خرید ۱ محصول نمی باشید.

 

 

۱۳- پشتیبانی از ماژول سفارش سازی

با استفاده از این ماژول شما می توانید انواع متن ،بنر ،فیلم و یا عکس در هر بخش از سایتتان قرار دهید.

به عنوان نمونه

۱۴- پشتیبانی از ماژول چرخشی محصولات

شما با استفاده از این ماژول می توانید محصولات خود را به صورت چرخشی به نمایش در آورید.

 

دانلود قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 1.5

امتیاز :


طبقه بندی: ،
قالب بسیار زیبای موبایل برای اپن کارت نسخه 1.5,

پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان

پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان

پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان
بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان
بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان
دسته بندیplan پلان
فرمت فایلdoc
حجم فایل912 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل250

پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان

چکیده:

با شدت یافتن رقابت و محور قرارگرفتن مشتری در کلیه فعالیت­های سازمان ، پژوهشگران و افراد اجرایی ،توجه بسزایی را نسبت مدیریت روابط مشتریان مبذول داشته اند و در این میان مباحث و حیطه های تاثیرگذار بر آن ، خصوصا" فرایندهای مدیریتی از جایگاه خاصی برخوردار می باشند.

     در این تحقیق سعی شده است ، تاثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان مورد بررسی قرار گیرد.

یه این منظور مدلی تلفیقی از چارجوب سنتی مدیریت روابط مشتریان گودسوار و فرایند مدیریت دانش " گیلبرت پروست " ،"کای رومهاردت" و "استفان روب " بکارگرفته شده است.

این تحقیق از نوع بنیادی بوده و تجزیه و تحلیل آن بوسیله نرم افزارهای اس .پی اس.اس. 13 و لیزرل انجام پذیرفته است .

.جامعه آماری ، دربرگیرنده کلیه نمایندگی­های مجاز ایران خودروی خراسان(رضوی ،شمالی،جنوبی)و به تعداد پنجاه وهشت نمایندگی می­باشد.

به منظور جمع آوری اطلاعات ، پرسشنامه و در راستای تعیین پایایی آن از روش آلفای کرونباخ استفاده شده وروایی محتوایی و ظاهری پرسشنامه نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

یافته های تحقیق بیانگر تایید فرضیه های اصلی ، یک ، سه و پنج و رد فرضیه های دو ، چهار و شش می باشد.لذا می توان نتیجه گرفت ، مدیریت دانش و مراحل شناسایی دانش ، نگهداری دانش و بکارگیری دانش بر مدیریت روابط مشتریان اثرگذار نمی باشند.

فصل اول کلیات تحقیق

1-1

مقدمه ............................................................................................................................

 

1-2

بیان مساله......................................................................................................................

 

1-3

اهمیت و ضرورت تحقیق..............................................................................................

 

1-4

هدف تحقیق..................................................................................................................

 

1-5

سوال تحقیق

 

1-6

فرضیات تحقیق

 

1-6-1

فرضیه اصلی

 

1-6-2

فرضیه های فرعی

 

1-7

قلمروی تحقیق(موضوعی،مکانی،زمانی)

 

1-8

روش تحقیق

 

1-9

روش نمونه گیری

 

1-10

ابزار گردآوری

 

1-11

محدودیتهای تحقیق

 

1-12

تعاریف عملیاتی

 

فصل دوم :مبانی نظری تحقیق

2-1

مقدمه

 

2-2

مدیریت روابط مشتریان

 

2-2-1

تعریف مدیریت روابط مشتریان

 

2-2-2

اهداف مدیریت روابط مشتریان

 

2-2-2-1

اهداف از نظر بارنت

 

2-2-2-2

اهداف از نظر نول

 

 

2-2-2-3

اهداف از نظر ویلسون، دانیل ومك دونالد

 

2-2-2-4

اهداف از نظر كالا كوتا و رابنیسون

 

2-2-3

مدلهای مدیریت روابط مشتریان

 

2-2-3-1

مدل چرخۀ حیات مدیریت روابط مشتریان

 

2-2-3-2

مدل راسل

 

2-3

مدیریت دانش

 

2-3-1

تعریف دانش

 

2-3-2

روابط داده، و اطلاعات و دانش

 

2-3-3

تعریف مدیریت دانش

 

2-3-4

اهداف دانش و مدیریت دانش

 

2-3-5

مدلهای مدیریت دانش

 

2-3-5-1

مدل استیوهالس

 

2-3-5-2

مدل «نوناكا» و «تاكوچی»

 

2-4

ارتباط بین مدیریت روابط مشتریان و مدیریت دانش

 

2-5

سابقه و پیشینه تحقیق

 

2-6

مدل مفهومی

 

2-6-1

تغییرات مدل

 

2-6-2

توضیح مدل

 

2-6-2-1

چارچوب مدیریت روابط مشتریان گود سوار

 

2-6-2-1-1

تماس با مشتریان

 

2-6-2-1-1

فروش شخصی (فروش حضوری)

 

 

2-5-2-1- 3-خدمات پس از فروش

2-5-2-1- 4-رسیدگی به شكایات

2-5-2-1- 5-مدیریت مشتری

2-5-2-1- 5-مراقبت از مشتریان

2-5-2-1- 7-رضایت و وفاداری مشتریان

2-5-2-2- مدل پروبست، روب ور مهاردت

2-5-2-2-1-شناسایی دانش

2-5-2-2-2-اکتساب دانش

2-5-2-2-3-توسعه دانش

2-5-2-2-4-اشتراک و توزیع دانش

2-5-2-2-5-بهره گیری از دانش

2-5-2-2-6-نگهداری دانش

2-6-مدیریت دانش مشتریان

2-7- تاریخچـــه شرکت ایران خودرو

3-1 روش تحقیق

3-2 جامعه آماری

3-3  نمونه آماری

3-4 چگونگی گردآوری اطلاعات

3-5 اعتبار و پایایی پرسشنامه

3-5-1  اعتبار (روایی )پرسشنامه

3-5-2 پایایی پرسشنامه

3-6 روش تجزیه و تحلیل داده­ها

 

مقدمه

4-2 آزمون و تحلیل های مرتبط با فرضیه های تحقیق

فرضیه 1

فرضیه 2

فرضیه 3

فرضیه 4

فرضیه 5

فرضیه 6

فرضیه اصلی

4-3 نتایج آزمون فرضیه های تحقیق

4-5 مدل نهایی تحقیق با ذکر ضرایب مربوطه

4-6 بررسی فرضیه اصلی در این رابطه

4-7 مقادیر استاندارد مدل

4-8 مقادیر برآورد شده خام بارهای عاملی

5-1 نتایج مرتبط با فرضیات تحقیق

5-2 سایر یافته های تحقیق

5-3 پیشنهادات تحقیق

5-3-1 پیشنهادات مرتبط با فرضیات

5-3-1-1 پیشنهادات مرتبط با فرضیه اصلی

5-3-1-2 فرضیات فرعی

الف- پیشنهادات مرتبط با فرضیه 1

ب-پیشنهادات مرتبط با فرضیه 3

ج- پیشنهادات مرتبط با فرضیه 5

5-3-2 پیشنهادات برای تحقیقات آینده

منابع و ماخذ

منابع فارسی

منابع انگلیسی

ضمائم و پیوستها

الف-پرسشنامه تحقیق

ب-داده های آماری

ج-چکیده انگلیسی

فهرست نمودارها

فهرست جداول

دانلود پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت دانش بر مدیریت روابط مشتریان در نمایندگی های مجاز ایران خودروی خراسان,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی

دانلود پایان نامه کارشناسی برق گرایش الکترونیک با موضوع کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی

دانلود کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی

دانلود پایان نامه کارشناسی برق گرایش الکترونیک با موضوع کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه 
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود نمونه سوالات 
کار در منزل
دانلود آهنگ
دانلود سریال
دانلود فیلم
دسته بندیبرق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایلdoc
حجم فایل723 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل68
دانلود پایان نامه کارشناسی برق گرایش الکترونیک با موضوع:
 
کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

چکیده:

     موضوع این پروژه کننترل روشنایی از راه دور توسط تماس تلفنی می باشد. این دستگاه دارای یک تلفن مبایل می باشد که بر روی آن نسب گردیده است. برای کنترل روشنایی ابتدا یک تماس با مبایل نسب شده به دستگاه انجام می پذیرد، این مبایل به طور اتوماتیک پاسخ داده و منتطر دریافت کدهای dtmf می شود، با فشار دادن دکمه ها نور لامپ افزایش و کاهش می یابد. برای کنترل کلی این عملیات از یک میکروکنترلر مگا8 استفاده می شود.

فهرست مطالب

 

مقدمه. 1

فصل اول: نور. 2

فصل دوم: آشنایی با سیستم DTMF . 9

فصل سوم: آشنایی با میکروکنترلر 20

فصل چهارم: مدار ساخته شده29

نحوه ی کارکرد دستگاه30

بلوک دیاگرام31

شرح و تفسیر بلوک ها33

برنامه میکروکنترلر37

لیست قطعات استفاده شده.41

دیتاشیت میکروکنترلر مگا43

منابع وماخذ56

 

فهرست اشکال

شکل 1-13

شکل 2-10

شکل 2-2.................................................................................................................................................................12

شکل 2-3.................................................................................................................................................................14

شکل 2-4.................................................................................................................................................................15

شکل 2-5.................................................................................................................................................................16

شکل 2-6.................................................................................................................................................................17

شکل 3-1................................................................................................................................................................24

شکل 4-1................................................................................................................................................................31

شکل 4-2................................................................................................................................................................33

شکل 4-3................................................................................................................................................................34

شکل 4-4................................................................................................................................................................35

شکل 4-5................................................................................................................................................................36

شکل 4-6................................................................................................................................................................40

شکل 4-7................................................................................................................................................................56

 

مقدمه

سال هاست که مبحث اندازه گیری کمیت ها به صورت دیجیتال و کنترل آنها توسط وسایل الکترونیکی و انواع ماشین ها مورد توجه علاقه مندان در این عرصه قرار گرفته است. یکی از این کمیت ها نور می باشد که بسیار اهمیت داشته و خواهد داشت. مهندسین برق نیز به دنبال روشی مناسب برای کنترل نور از راه دور،به روش هایی دست یافته اند که یکی از این روش ها کنترل از طریق گوشی تلفن همراه می باشد.

در این پروژه سالن های پرورش طیور و کنترل و تنظیم میزان روشنایی به صورت دیجیتال مد نظر قرار گرفته و هدف ساخت دستگاهی است که میزان نور دلخواه  را از راه دور کنترل نماید.

 

 

دانلود کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی

امتیاز :


طبقه بندی: ،
کنترل روشنایی از راه دور با تماس تلفنی,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه

پایان نامه کارشناسی ارشد «MSc» گرایش اصلاح نباتات ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه چکیده در این ارزیابی تعداد 10 رقم لاین زمستانه و بینابین گندم در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی در سه تکرار در دو شرایط نرمال و تنش خشکی بعد از گرده افشانی در سال زراعی13881389 در اراضی ایستگاه تحقیقات کشاورزی اردبیل

دانلود ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه

پایان نامه  کارشناسی ارشد «MSc»
گرایش اصلاح نباتات
ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پایان نامه کارشناسی
دانلود پایان نامه ارشد
دانلود پروژه
دانلود پروژه پایانی
دانلود پروپوزال
دانلود گزارش کار آموزی
دانلود پاورپوینت
دسته بندیکشاورزی و زراعت
فرمت فایلdocx
حجم فایل518 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل85

پایان نامه  کارشناسی ارشد «M.Sc.»

گرایش: اصلاح نباتات

ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه

چکیده:

 در این ارزیابی تعداد 10 رقم /لاین زمستانه و بینابین گندم در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی در سه تکرار در دو شرایط نرمال و تنش خشکی بعد از گرده افشانی در سال زراعی1388-1389 در اراضی ایستگاه تحقیقات کشاورزی اردبیل مورد بررسی قرار  گرفتند.

نتایج نشان دادند که در بین ژنوتیپ ها ی گندم بجزء صفات وزن هزار دانه و تعداد دانه در سنبله که در شرایط نرمال دارای تفاوت معنی داری نبودند ولی در شرایط تنش خشکی آخرفصل معنی دارشدند در اکثر صفات موردبررسی در هر دو شرایط بدون تنش و واجد تنش خشکی بعد از گرده افشانی اختلاف معنی داری وجود داشت. 

  خشکی آخر فصل به ترتیب عملکرد دانه را بمیزان 4/22 درصد، وزن هزار دانه را بمیزان 8/15% ، ارتفاع بوته را بمیزان 3% ، وزن پدانکل در مرحله رسیدن فیزیولوژیکی را بمیزان 18%، وزن کل ماده خشک در ساقه را بمیزان 4/3% کاهش داد. ولی خشکی در روی تعداد دانه در سنبله تاثیری نداشت.

بیشترین عملکرد دانه در شرایط آبی متعلق به رقم شماره 2 با تولید 6/7 تن در هکتار، و در شرایط تنش خشکی بعد از گرده افشانی متعلق به رقم شماره 9 با تولید 13/6 تن در هکتار بود و از آنجائیکه رقم شماره 9 به ترتیب با تولید 2/7 تن در هکتار در شرایط آبی و  13/6 تن در هکتار در شرایط تنش خشکی بعد از گرده افشانی محصول تولید کرده است و در بین کلیه ارفام و لاین های مورد ارزیابی گندم از نوسانات کمتری از نظر تولید محصول داشته و بطور متوسط در هردو شرایط تنش و واجد تنش خشکی بیشترین محصول را نسبت به سایر ارقام و لاین های گندم  مور ارزیابی تولید کرده است می توان گفت این لاین از سازگاری خوبی به شرایط تنش خشکی آخر فصل داشته و قابل توصیه می باشد.

عملکرد دانه با وزن کل ماده خشک  در ساقه و وزن پدانکل به ترتیب  r =-0.187 و r =-0.515   رابطه همبستگی منفی در طول مرحله پرکردن دانه در شرایط بدون تنش خشکی داشت در حالیکه عملکرد دانه با وزن کل ماده خشک  در ساقه و وزن پدانکل دارای رابطه همبستگی مثبت  به ترتیب  r =0.281 و r =0.323   در شرایط واجد تنش خشکی بعد از گرده افشانی در طول مرحله پرکردن دانه بود.

 

کلمات کلیدی:

ژنوتیپ های گندم

تنوع ژنتیکی

تحمّل به خشکی

 

 Abstract

For understanding the genetic bases of stem reserve differences under drought stress conditions,   10 winter wheat genotypes were evaluated under post anthesis drought stress and complete irrigation conditions in Ardabil during 2007-2009 years by using RCBD with 3 replications. Results showed that there was significantly differences (p<0.01) between genotypes in most of studied characters under both irrigated and post anthesis drought stress conditions. Grain yield, 1000grain weight, plant height, peduncle weight at maturity and total stem dry weight were reduced under drought condition by 22.4, 15.8, 3 and 18%, respectively, but drought did not effect on grain number per spike. Drought increased mobilization of dry matter, mobilization efficiency and contribution of assimilate from vegetative organs to developing kernels, by 33.8, 66.2 and 88.3%, respectively. On average the highest grain yield was found from genotype No 2 with 7.6 t/ha under irrigated condition and genotype No 9 with 6.13 t/ha under post anthesis drought stress condition.  Thereby the genotype No 9 on average with producing of 7.2 and 6.13 t/ha grain yield was found as a suitable genotype to terminal drought stress condition and its grain yield changed relatively few than other genotypes studied under drought stress condition. Grain yield was positively correlated with accumulation of dry matter in vegetative organs (stem+spike+leaves) and peduncle weight during grain filling period under drought stress condition by r =0.281 and r =0.323, respectively. But Grain yield was negatively correlated with accumulation of dry matter in vegetative organs (stem+spike+leaves) and peduncle weight during grain filling period under irrigated condition, with r = 0.187 and r = 0.515**, respectively.

 

مقدمه :

تاثیر محدودیت آب در گیاهان و واکنش آنها برای مقابله با تنش خشکی متفاوت است و حتی گیاهان در چه مرحله ای از رشد و نمو خود در معرض تنش خشکی و کم آبی قرار گرفته باشد از نظر تحمل به خشکی حائز اهمیت است بطوریکه مراحل مختلف رشد گیاه از تحمل های متفاوتی نسبت به تنش های محیطی از خودشان نشان می دهند لذا با استفاده از چنین پدیده هایی نسب به شناسائی ارقام و لاین های متحمل به تنش اقدام می نمایند و همچنین شناسایی ارقام و لاین های گندم که دارای عملکرد بالا در شرایط بدون تنش و عملکرد مطلوب در شرایط واجد تنش خشکی برای تولید پایدار محصول گندم از اهمیت بسزائی برخوردار است. 

پدیده رشد جمعیت در كشورهای در حال توسعه و تنوع مواد غذایی و مصرف بالای آن در كشورهای پیشرفته باعث شده است كه نیاز تقاضای جهانی به غذا به میزانی كه در تاریخ سابقه نداشته افزایش یابد (اخوان، (1385). گندم با نام علمیTriticum aestivum اولین غله و مهمترین گیاه زراعی دنیا است (ارزانی، 1383). دامنه وسیع و سازگاری زیاد این گیاه و همچنین مصارف متنوع این غله در تغذیه انسانها باعث گردیده كه به عنوان مهمترین غله جهان به ویژه در كشورهای در حال توسعه مطرح گردد و حدود 20% منابع غذایی مردم جهان را تشكیل دهد (سارانی و همكاران، 1385).

گندم نه تنها یك كالای مهم تجاری در دنیا می باشد بلكه به عنوان سلاح برتر در دنیاست كه روز به روز بر اهمیت استراتژیك آن افزوده می شود. نان گندم به عنوان اصلی ترین غذا از اهمیت ویژه ای در كشور برخوردار می باشد (اسدی و همكاران، 1385).          بعلاوه نیاز به وجود آن به عنوان یك حربه اقتصادی سیاسی كاملاً ملموس می باشد. طبق برآورد مركز بین المللی سیاست گذاری غذا، میزان تقاضای جهانی گندم تا سال2020 به میزان 40%  بیش از تقاضای فعلی افزایش خواهد یافت و این در حالی است كه منابع در دسترس برای تولید گندم با محدودیت هایی روبرو است. لذا پیش بینی می شود كه در سال مذكور حدود 100 میلیون تن كمبود عرضه گندم در بازار جهانی وجود داشته باشد (ظهری، 1385).

خشكی و كم آبی یكی از مهمترین عوامل محیطی محدود كننده تولید گندم در مناطق خشك و نیمه خشك می باشد (رضوی، 1385؛ (Showemimo and Olarewaju,2002; Ashraf and Harris,2005. سطح زیر كشت گندم كشور حدود 61/6 میلیون هكتار برآورد شده است كه 57/38 درصد آن آبی و 43/61 درصد بصورت دیم بوده است و همچنین میزان تولید گندم كشور حدود 57/14 میلیون تن برآورد شده است كه 93/66 درصد آن از كشت آبی و مابقی  (  07/33)درصد از كشت دیم بدست آمده است (بی نام، 1385). به طوری كه نزدیك به 70% آن در مناطق نیمه خشك و سرد كشور واقع شده است.

در این مناطق محدودیت آب آبیاری و كمبود رطوبت در مراحل مختلف رشد و نمو گیاه مهمترین محدودیت رشد و نمو گندم محسوب می شود (سنجری، 1384). افزایش عملکرد دانه گندم در این گونه مناطق از طریق به نژادی و تولید ارقام سازگار و مقاوم به خشکی چندان موفق نبوده است. زیرا صفات گیاهی و عوامل محیطی بسیاری در بیان پدیده های مقاومت به خشکی و افزایش محصول دخالت داشته و این صفات و عوامل اثرات  متقابل از خود نشان می دهند. فلذا شناسایی ارقام متحمل به تنش آبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بدین منظور این طرح با اهداف زیر اجرا گردید:

1- شناسایی برخی شاخص های موثر فیزیولوژیک و مورفولوژیک برای انتخاب ارقام مقاوم یا متحمل به شرایط محدودیت آب  و ارتباط آن با عملکرد دانه

2- انتخاب ژنوتیپ های دارای عملکرد بالا و متحمل به خشکی و شرایط محدودیت آب با استفاده از اندازه گیری صفات فیزیولوژیک مرتبط با مقاومت به خشکی

3- توصیه صفات مؤثر در عملکرد دانه به  به نژاد گران گندم جهت استفاده در برنامه های اصلاحی

 4- ارزیابی تفاوت های بین ارقام و لاین های گندم در میزان انتقال مجدد مواد فتوسنتزی تحت شرایط تنش خشکی بعد از گرده افشانی

 

Key words: Wheat, Mobilization of dry matter, efficiency, wheat, drought stress, Assimilate

 

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                              صفحه

چكیده                                                                                                                 1

مقدمه                                                                                                                  3 

1- بررسی منابع                                                                                                      5

1-1- قدمت و گستره كشت و سازگاری گندم نان                                                             5

2-1- گیاه شناسی گندم                                                                                            6 

3-1- اكولوژی گندم                                                                                                 8

4-1- خاك مناسب برای رشد گندم                                                                              9 

5-1- مفهوم خاستگاه یا مركز تنوع                                                                               9 

6-1- عوامل موثر در تنوع صفات در گیاهان زراعی                                                           10

 1-6-1- جهش                                                                                                     10

 2-6-1 نوتركیبی                                                                                                   10

7-1- عوامل كاهنده تنوع ژنتیكی                                                                                10

8-1- اهمیت تنوع ژنتیكی در اصلاح نباتات                                                                    11

9-1- تنش های محیطی                                                                                           12

10-1- تنش خشكی                                                                                                12

11-1- مقاومت گیاه به خشكی                                                                                   14

12-1- مكانیزم های مقاومت به خشكی                                                                         14

13-1- معیارهای گزینش برای مقاومت به خشكی                                                            17

14-1- صفات مرتبط با تنش خشكی                                                                            18

 1-14-1- صفات فنولوژیك مرتبط با خشكی                                                                  18

2-14-1-  - صفات مورفولوژیك مرتبط با خشكی                                                             19

 3-17-1- صفات فیزیولوژیك مرتبط با مقاومت به خشكی                                                  23

15-1- شاخص های گزینش برای تشخیص ارقام مقاوم به خشكی                                         26

16-1- مروری براهم پژوهش های انجام شده در زمینه تنش خشكی وتاثیر آن در مراحل

 مختلف رشد و نمو                                                                                                  29

17-1- مروری بر اهم پژوهش های انجام شده در زمینه شاخص های مقاومت به

 تنش خشكی                                                                                                        39

2- مواد و روش ها                                                                                                   42

1-2- مشخصات محل اجرای آزمایش                                                                            42

2-2- مواد آزمایش                                                                                                  42

3-2- طرح آزمایشی و عملیات زراعی                                                                            45

4-2- صفات مورد ارزیابی                                                                                          46

5-2- تجزیه های آماری                                                                                            48

  6-2- واریانس ژنتیکی و فنوتیپی                                                                               49

7-2- وراثت پذیری عمومی و ضریب تغییرات ژنتیکی                                                        49

3- نتایج و بحث                                                                                                     50

1-3- تجزیه واریانس صفات                                                                                       50

1-1-3- تجزیه واریانس صفات در شرایط آبی                                                                 50

2-1-3- تجزیه واریانس صفات در شرایط دیم                                                                 50

2-3- تجزیه واریانس مركب صفات مورد مطالعه                                                               51

3-3- مقایسه میانگین صفات                                                                                      51

  1-3-3- مقایسه میانگین صفات درشرایط آّبی                                                               51

  2-3-3- مقایسه میانگین صفات درشرایط دیم                                                               53

  3-3-3- مقایسه میانگین مركب                                                                                 55

4-3- بررسی همبستگی بین صفات مورد ارزیابی در شرایط تنش و بدون تنش                          56

5-3- همبستگی بین شاخص های مقاومت به خشكی                                                        58

6-3- ارزیابی ژنوتیپ ها براساس شاخص های مقاومت به خشكی                                          59

7-3- وراثت پذیری عمومی بین ژنوتیپ های مورد ارزیابی                                                   61

8-3- تجزیه به مولفه های اصلی و استفاده از آنها در گزینش ژنوتیپ ها درشرایط آبی                 63

9-3- تجزیه به مولفه های اصلی و استفاده از آنها در گزینش ژنوتیپ ها درشرایط دیم                 66

10-3- تجزیه خوشه ای                                                                                            68

1-10-3- تجزیه خوشه ای بر اساس صفات مورد ارزیابی در شرایط بدون تنش                          68

 2-10-3- تجزیه خوشه ای بر اساس صفات مورد ارزیابی در شرایط دارای تنش                        69

  11-3- برآورد میزان تخریب كلروفیل                                                                           70

- نتیجه گیری                                                                                                        72

- پیشنهادات                                                                                                          74

منابع                                                                         75

                      

جداولها

جدول  1-3 :  تجزیه واریانس ساده صفات مورد مطالعه در شرایط آبی

جدول  2-3 : تجزیه واریانس ساده صفات مورد مطالعه در شرایط دیم                                     

 جدول  3-3 :  تجزیه واریانس مرکب ( میانگین مربعات ) صفات مورد ارزیابی در 64 رقم                                                  

جدول  4-3 :  مقایسه میانگین ساده ژنوتیپ ها برحسب صفات مورد مطالعه در شرایط آبی

جدول  5-3  :  مقایسه میانگین ساده ژنوتیپ ها برحسب صفات مورد مطالعه در شرایط دیم

جدول  6-3 :  مقایسه میانگین مرکب ژنوتیپ ها بر حسب صفات مورد مطالعه

جدول  7-3 : مقایسه میانگین صفات در شرایط دارای تنش و بدون تنش از نظر صفات مختلف

جدول  8 -3 : ضرائب همبستگی صفات مورد مطالعه در شرایط آبی

جدول  9-3 :  ضرائب همبستگی صفات مورد مطالعه در شرایط دیم

جدول 10-3 :  ضرائب همبستگی بین شاخص های مقاومت به خشكی در ژنوتیپ های مورد ارزیابی

جدول 11-3 :  میانگین عملكرد دانه در دو شرایط تنش و بدون تنش و شاخص های مقاومت به خشكی

جدول  12-3 :  مقادیر وراثت پذیری عمومی صفات مورد ارزیابی ژنوتیپ های گندم در شرایط آبی

جدول  13-3 :  مقادیر وراثت پذیری عمومی صفات مورد ارزیابی ژنوتیپ های گندم در شرایط دیم

جدول  14-3 : مقادیر ویژه، ریشه های راکد، درصدی از واریانس قابل توجیه و واریانس تراکمی مولفه های اصلی اوّل تا چهارم در شرایط آبی

جدول  15-3 : مقادیر ویژه، ریشه های راکد، درصدی از واریانس قابل توجیه و واریانس تراکمی مولفه های اصلی اوّل تا چهارم در شرایط دیم

جدول  16-3 :  بردارهای ویژه مولفه های چهارگانه برحسب ارزش نزولی متغیرها در شرایط آبی

جدول   17-3 : بردارهای ویژه مولفه های چهارگانه برحسب ارزش نزولی متغیرها در شرایط دیم

جدول   18- 3:  مقادیر ژنوتیپ های مورد بررسی بر اساس مولفه ها در شرایط آبی

جدول  19-3 : مقادیر ژنوتیپ های مورد بررسی بر اساس مولفه ها در شرایط دیم

جدول  20-3: تابع تشخیص کانونیک برای تعیین محل برش دندروگرام حاصل از تجزیه خوشه ای ژنوتیپ ها براساس صفات مورد مطالعه در شرایط بدون تنش

جدول  21-3: تابع تشخیص کانونیک برای تعیین محل برش دندروگرام حاصل از تجزیه خوشه ای ژنوتیپ ها براساس صفات مورد مطالعه در شرایط دارای تنش

جدول   22-3  :  میانگین خوشه ها و درصد انحراف آنها از میانگین کل بر اساس صفات مورد مطالعه در ژنوتیپ های گندم در شرایط بدون تنش

جدول  23-3 :   میانگین خوشه ها و درصد انحراف آنها از میانگین کل بر اساس صفات مورد مطالعه در ژنوتیپ های گندم در شرایط دارای تنش

جدول   24-3 : میزان ضریب تخریب کلروفیل در واحد برگ برحسب درصد

 

شکلها

شكل 1-3:  دندروگرام حاصل از تجزیه خوشه ای در شرایط بدون تنش

شكل 2-3:  دندروگرام حاصل از تجزیه خوشه ای در شرایط دارای تنش

شکل 3-3: نمودار سه بعدی شاخص تحمل (STI ) و عملكرد بالقوه (YP)  و عملكرد در شرایط تنش (YS)

شکل 4-3: نمودار اثر متقابل عملکرد ژنوتیپ ها در دو شرایط آبی و دیم

 

شکل5-3: نمودار شاخص تحمل به خشکی عملکرد ژنوتیپ های گندم

 

 

دانلود ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ارزیابی شاخص های تحمل به خشکی در ارقام ولاینهای جدید گندم های زمستانه,

<-BloTitle->
<-BloText->