خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
پروژه و پایان نامه های دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

پایان نامه کارشناسی زبان وادبیات فارسی بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مدرسه راهنمائی شهید مهدی زاده اردبیل ناحیه (2)درسال تحصیلی9192

دانلود بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

پایان نامه کارشناسی زبان وادبیات فارسی 
بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مدرسه راهنمائی شهید مهدی زاده  اردبیل ناحیه (2)
بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان 
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پایان نامه کارشناسی
دانلود پایان نامه ارشد
دانلود پرو
دسته بندیزبان و ادبیات فارسی
فرمت فایلpdf
حجم فایل115 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل70

پایان نامه کارشناسی زبان وادبیات فارسی

بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مدرسه راهنمائی شهید مهدی زاده اردبیل - ناحیه (2)درسال تحصیلی91-92

 

چکیده

پژوهش حاضر جهت مشخص کردن تأثیر ارتباط اولیا با مدرسه درپیشرفت تحصیلی دانش آموزان مدرسه راهنمائی شهید مهدی زاده شهرستان اردبیل- ناحیه (2) درسالتحصیلی 92-1391 انجام گرفته است.- جامعه آماری این پژوهش را کلیه دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی شهید مهدی زاده به تعداد 232 نفر بود، تشکیل می دادند. در این تحقیق، حجم نمونه، 30نفر انتخاب  شده است. داده های موردنیاز با استفاده اسناد ومدارک (کارنامه دانش آموزان) برای بررسی میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مورد استفاده قرار گرفت. فرضیه تحقیق رابطه بین ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی تحصیلی را بررسی می کند.در این تحقیق تعداد ارتباط اولیا با مدرسه  نقش متغیر مستقل و پیشرفت تحصیلی نقش متغیر وابسته را داشت. نتایج پژوهش حاضر مشخص کرد که بین ارتباط اولیا با مدرسه وپیشرفت تحصیلی دانش آموزان رابطه ی معناداری وجود دارد و هر چه تعداد  ارتباط اولیا  وخانواده ها با مدرسه بیشتر ومستمر تر باشد پیشرفت تحصیلی نیز بیشتر می شود. در این تحقیق مشخص شد که آن دسته از دانش اموزانی که اولیا نسبت به آنها اهمیت می دهند ودائما"در پیگیر ی وضعیت تحصیلی وتربیتی آنها کوشا هستند وفرزندانشان در پیشرفت تحصیلی نسبت به دانش آموزانی که اولیا آنها درمراجعه به مدرسه سست وبی تفاوت هستند قوی ،درسخوان وکوشا هستند .لذا باید اقداماتی جهت  ارتباط بیشتر  اولیا با مدرسه در این مدرسه  صورت گیرد.

 

 

مقدمه

 

آمار عنوان دانش‌آموزان با توجه به استعدادها، علایق، توان و تفاوت‌های فردی در راستای پیشرفت تحصیلی از اهداف اصلی نظام تعلیم و تربیت هر كشوری می‌باشد در صورتی كه این مهم اتفاق بیافتد قطعاً مردان و زنان آینده این جامعه با علاقه و جدیت در عملكرد خود موفق‌تر بوده و جامعه‌ای ایده‌آل را می‌سازند. لذا تمامی دست‌اندركاران تعلیم و تربیت و محقق جامعه باید سعی داشته باشند به شناسایی عوامل عدم موفقیت و موفقیت دانش‌آموزان را در جهت پیشرفت تحصیلی سوق دهند تا اهداف مورد نظر نظام تعلیم و تربیت محقق شود. به عبارت دیگر با اینكه چرخ تكامل علم بشریت چنان با سرعت پیش می‌رود كه تشخیص مقصد نهایی این حركت شتابدار، كاری بس دشوار است ولی بازهم جوامع بشری حین پیشرفت به سوی تكامل علمی مواجه به مشكلات لاینحل و صعب‌العبوری است كه وظیفة مسئولان نظام تعلیم و تربیت و محققان را سنگین‌تر می‌كند. از همه مهمتر آفت‌های نظام آموزشی كشور ما افت تحصیلی است كه همه ساله به صورت گوناگون مقدار بسیار زیادی از استعدادهای بالقوه انسان و منابع اقتصادی جامعه را هدر داده و نابسامانی‌های فردی، اجتماعی را به جای می‌گذارد همه ساله این پدیده در ایران به صورت جنبه‌های مختلف شكست تحصیلی چون غیبت مطلق از مدرسه، ترك تحصیل قبل از موعد مقرر، تكرار پایه تحصیلی، غیبت میان سؤالات تحصیلی دانش‌آموزان كیفیت عزل تحصیلات دانش‌آموزان در مقایسه با آن چه باید باشد. كسب محفوظات به جای معلومات جلوه می‌نماید كه آثار اجتماعی روانی، اخلاقی، عاطفی و اقتصادی زیاد مترتب است. بنابراین باید شرایطی پیش‌بینی كرد كه پیشرفت تحصیلی مطلوب حاصل و افت تحصیلی به حداقل ممكن بر سر یكی از راه‌های كه می‌توان در جهت افزایش پیشرفت تحصیلی كمك گرفت شناخت. مسائل و مشكلاتی است كه مانع رسیدن دانش‌آموزان بر پیشرفت تحصیلی و برطرف عنوان این موانع است. بر همین اساس این‌جانب تحقیق خود را به بررسی پیشرفت تحصیلی و موفقیت كنونی آن درروند تعلیم و تربیت و نقش سواد والدین اختصاص داده و حاصل كاوش‌های خود را در این مقاله گرد آورده‌ام.

 

 

 

 

فهرست مطالب

 

فصل اول ذ‌

مقدمه     1

بیان مساله            3

اهداف تحقیق        5

هدفهای کلی          5

هدف  فرعی         5

فرضیه تحقیق       5

اهمیت و ضرورت تحقیق      6

متغیرهای تحقیق    7

متغیرهای مستقل    7

متغیر وابسته         7

پیشینه های نظری  9

عوامل مؤثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان    9

تعریف پیشرفت تحصیلی      10

عوامل مؤثر بر  پیشرفت تحصیلی       10

تعریف پیشرفت تحصیلی      13

علل و عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی            13

مطالعه و پیشرفت تحصیلی    16

علل افت تحصیلی   16

انگیزه تحصیلی در دانش آموز            18

رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی   21

برخورد معلم         23

ارتباط اولیاء با مدارس         24

مشكل ارتباط اولیا و مربیان   31

راههای مشاركت اولیا برای آموزش فرزندان       36

اهمیت خانواده :     44

خانواده به عنوان معلم و الگو  49

خانواده به عنوان كانون محبت و امنیت  50

نقش اقتصاد در خانواده         52

موقعیت اجتماعی _ اقتصادی و یادگیری            53

وضعیت اجتماعی و اقتصادی والدین     55

تربیت فرزندان وباروری ثمربخش       55

شبکه خانوادگی      56

روش پژوهش        59

جامعه آماری و روش تحقیق   59

حجم نمونه و روش نمونه گیری          59

ابزار پژوهش        60

بحث و نتیجه گیری 68

محدودیت های پژوهش         69

پیشنهادات            69

 

دانلود بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی ارتباط اولیا با مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران شهرستان اردبیل

پایان نامه جهت دریافت مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران شهرستان اردبیل مقدمه موضوع سلامتی از بدو پیدایش بشر در قرون و اعصار متمادی مطرح بوده است اما هرگاه ازآن سخن به میان آمده عموماً بعد جسمی آن مد نظر قرار گرفته و کمتر به سایر ابعاد سلامتی بخصوص بعد روانی آن توجه شده است سازمان جه

دانلود بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران  شهرستان اردبیل

پایان نامه کارشناسی روانشناسی بالینی
بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران  شهرستان اردبیل
بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلword
حجم فایل108 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل101

پایان نامه جهت دریافت مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی

بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران  شهرستان اردبیل

مقدمه

 

موضوع سلامتی از بدو پیدایش بشر در قرون و اعصار متمادی مطرح بوده است اما هرگاه ازآن سخن به میان آمده عموماً بعد جسمی آن مد نظر قرار گرفته و کمتر به سایر ابعاد سلامتی بخصوص بعد روانی آن توجه شده است. سازمان جهانی بهداشت، ضمن توجه دادن مسئولین کشورها در راستای تامین سلامت جسمی، روانی، اجتماعی افراد جامعه همواره بر این نکته تاکید دارد که هر یک از این سه بعد بر دیگری برتری ندارد طبق گزارشات این سازمان، جهان در طول دو دهه آینده شاهد تغییرات عمده ای در زمینه اییدمیولوژی بیماری ها ونیازهای بهداشتی افراد است. به گونه ای که بسیاری غیر واگیردار هم چون بیماری های روانی به سرعت جای گزین بیمارهای عفونی و واگیر دار گردیده و در صد عوامل ایجاد کننده ناتوانی و مرگ های ز ودرس قرار می گیرند. طبق برآوردهای این سازمان، این در حالی است که در برنامه ریزی های توسعه اجتماعی واقتصادی پایین ترین اولویت به آن ها داده می شود.( نور بالا،1380)

موضوع بهداشت وسلامتی و روانی از زمانی که بشر وجود داشته و خصوصاً از زمانی که اجتماع را شرح کرده، مطرح بوده است . زیرا انسان همواره سلامتی خویش را دوست می داشته ، تمهیدات فراوانی را در پیش گیری از ابتلا به انواع بیماری ها و گرفتاری های روانی که آرامش را به هم می زد، فراهم می ساخته ، و جهت مقابله با فشارهای روانی که آرامش را به هم می زد، فراهم می ساخته،و جهت مقابله بافشارهای روانی هم می کرده است . ( فقیمی، 1384)

شغل از نظر لغوی، به معنای به کار واداشتن کسی است و آنچه مایه مشغولیت می باشد. از طریق اشتغال، فرد فعالانه در جریان تولید و خدمات مشارکت می کند و پاداشی نقدی یاجنسی دریافت می دارد(شفیع آبادی،1376).

کار و شغل فعالیتی بدنی یا فکری در جهت تولید و خدمت است.به طور کلی، کار فعالیتی است که از کسی خواسته شده و در مقابل آن، به وی مزد پرداخت می شود(زندی پور،1369).

 به طورخلاصه، می توان گفت: شغل یعنی کاری که فرد، مشغول به انجام آن است و از طریق آن، هم انجام وظیفه می کند و هم امرار معاش می نماید.

در تعریفی دیگر، «شغل » عبارت است از گروهی ازموقعیت های مشابه دریک مؤسسه، اداره یا کارگاه که افراد واجد شروط خاص، می توانند این موقعیت ها رااحراز کنند و وظایف محوله را انجام دهند

 

 

بیان مسأله

 

امروزه سلامت روانی یکی از موضوعات و مقولاتی است که ذهن بسیاری از متخصصان حوزه های مختلف را برخورد مشغول کرده است، علت این امر هم ارتباط و تاثیر سلامت روانی بر کارکردهای مختلف انسانی است.

سلامت روانی اصطلاحی است که برای توصیف سطوح شناختی و هیجانی رفاه و آسایش و نیز عدم وجود اختلال روانی به کار می رود. طبق دیدگاه کل نگر و روان شناسی مثبت نگر سلامت روانی در برگیرنده فرد برای لذت بردن از زندگی، ایجاد تعادل بین فعالیت های زندگی و کوشش برای رسیدن به بهبودپذیری روان است. (نس، 2005، به نقل از زهرا کار، 1382). سازمان جهانی بهداشت،  2008)سلامت روانی را فقط فقدان اختلال روانی نمی داند بلکه آن را حالتی از رفاه و آسایش می داند که طبق آن هر شخص خودش را توانا و با استعداد می داند و می تواند با استرس های طبیعی زندگی کنار آید، به طور مفید و موفقیت آمیزی کار کند و در اجتماع مشارکت داشته باشد. بنابراین توجه سلامت روانی افراد جامعه همانند توجه به سلامت جسمانی بسیار ضروری است. رسیدن به سلامت روانی به هیچ وجه تصادفی نیست. نیل به این اهداف با صرف زمان و زحمت تحقق پیدا می کند(حقیقی و همکاران، 1388). خصوصاً در دنیای کنونی که انبوهی از مشکلات روان شناختی و جسمانی انسان ها را احاطه کرده و روز به روز سلامت روانی آنها را تهدید می کند. سلامت روان به دیدگاه سطح روان شناختی ارتباطات فرد و محیط اشاره دارد. در واقع از ارتباطات فردی و محیطی تاثیر می پذیرد. بنابراین بسیاری از عوامل محیطی، اجتماعی و ارتباطی در بهبود یا تهدید سلامت روانی تاثیر بسزایی دارد.

 

فهرست مطالب

 

 

مقدمه     1

بیان مسأله            3

اهمیت و ضرورت پژوهش    6

اهداف پژوهش       8

هدف کلی 8

اهداف اختصاصی  9

فرضیه ها            9

تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای پژوهش     10

معرفی متغیرها      10

تعریف عملیاتی سلامت روانی            10

تعریف مفهومی اختلال کارکرد اجتماعی            11

تعریف عملیاتی اختلال کارکرد اجتماعی            11

تعریف مفهومی اضطراب     11

تعریف عملیاتی اضطراب     12

تعریف مفهومی افسردگی      12

تعریف عملیاتی افسردگی      13

تعریف مفهومی شکایت جسمانی          13

تعریف عملیاتی شکایت جسمانی          14

تعریف مفهومی رضایت شغلی            14

تعریف عملیاتی رضایت شغلی            14

سلامت روان         16

سلامت روانی       17

تعریف سلامت روانی          18

اصول بهداشت روانی          21

خصوصیات افراد دارای سلامت روانی 23

به عبارت دیگر کسانی از سلامت روانی برخوردارند که     24

تعریف  شغل        25

تعریف (رضایت شغلی )      25

عوامل انتخاب شغل 27

1- وضع جسمانی   27

2-استعداد 27

3- رغبت 28

4-امکانات فردی -اجتماعی   28

عوامل رضایت شغلی          29

آثار وجود رضایت شغلی       34

الف - رضایت و ترک خدمت 34

ب - رضایت از شغل و غیبت از کار    35

ج - رضایت و عملکرد         35

د - تاثیررضایت شغلی بر سازمان        36

روش های ارزیابی رضایت شغلی        37

1-مقیاس های درجه بندی گزارش شخصی         37

2-رویدادهای حساس(پیشامدهای بحرانی)           38

3- رفتارهای آشکار 39

4- گرایش های عملی.         40

5- مقیاس صورتک ها.        41

نظریه های رضایت شغلی     46

نظریه امید و انتظار            47

نظریه ارزش        48

نظریه بریل          48

نظریه نقشی         49

نظریه نیازها .       49

نظریه هرزبرگ     51

نظریه هالند          53

تحول تحقیقات در زمینه رضایت شغلی 54

الف - بررسی های روان شناسان         54

پیشینه پژوهش       56

جامعه آماری         72

نمونه آماری         72

روش نمونه گیری   72

روش جمع آوری اطلاعات    72

ابزارهای اندازه گیری در این پژوهش   73

پرسشنامه رضایت شغلی پنسلوانیا        73

پرسشنامه سلامت عمومی     73

بخش اول : آمار توصیفی      77

بخش دوم : آمار استنباطی     80

بحث و نتیجه گیری 84

محدودیت های پژوهش         85

پیشنهادات            86

منابع      87

 

دانلود بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران  شهرستان اردبیل

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی استرس و سلامت روان در رضایت شغلی در بین پرستاران شهرستان اردبیل,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی

پایان نامه کارشناسی ارشد (MA) رشته زبان و ادبیات فارسی مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی چکیده انسان، همواره برای بهبود کیفیت زندگی و مقابله با مشکلات پیش روی خود و در نهایت رسیدن به کمال وجودیش که همانا هدف خلقت اوست، ناگزیراز به کار بستن مهارت هایی است تا او را در پیمودن این مسیر یاری کند عارفان مسلمان توانسته اند با گ

دانلود مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی

پایان نامه کارشناسی ارشد (MA)
رشته زبان و ادبیات فارسی
 مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی
دسته بندیزبان و ادبیات فارسی
فرمت فایلdoc
حجم فایل388 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل164

 پایان نامه کارشناسی ارشد (M.A)

 

رشته زبان و ادبیات فارسی

 مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی

چکیده:

   انسان، همواره برای بهبود کیفیت زندگی و مقابله با مشکلات پیش روی خود و در نهایت رسیدن به کمال وجودیش که همانا هدف خلقت اوست، ناگزیراز به کار بستن مهارت هایی است تا او را در پیمودن این مسیر یاری کند.

   عارفان مسلمان توانسته اند با گویاترین زبان به تبیین ژرفای وجود آدمی و نیازهای ثابت و متغیّر وی بپردازند. و این نتیجه ی تأثیرپذیری آن ها از اصول و مبانی تربیت دینی است . مولوی بلخی در زمره ی عارفان بزرگی است که نیازهای زیست فردی واجتماعی انسان را در قالب حکایات و تمثیل برای ایجاد و استمرار حیاتی سالم و طیّبه گوش زد کرده است.

   شناخت خطّ سیر اندیشه های تعلیمی مولوی، بیان مهارت های زندگی به شیوه های مختلف در مثنوی از اهداف اصلی پژوهش حاضر محسوب می شود. در این پایان نامه جلوه های مهارت های زندگی در مثنوی معنوی شامل؛ مهارت های ارتباطی در روابط اجتماعی، مهارت های روابط بین فردی، مهارت های شناختی، مهارت های اجتماعی، مهارت های بهداشت، سلامت روان وجسم و هم چنین مهارت های معنوی و اخلاقی، به صورت تحلیلی مورد بررسی قرار گرفته است. نتیجه نشان می دهد که مولوی ضمن ترجیح دادن بعد روحی انسان بر بعد جسمی او، مهارت های بی شماری را جهت داشتن یک زندگی سالم و مفید در مثنوی ارائه می دهد؛ امّا بیشترین تأکید او بر مهارت های ارتباطی، اجتماعی و سلامت روان است و خطّ سیر فکری واحدی را در این زمینه دنبال می کند. هم چنین آراء این عارف انسان شناس مسلمان و پرورش یافته در قلمرو فرهنگ اسلامی و ایرانی در زمینه های بسیاری، نظیر تقویت مهارت ارتباط مؤثّر، روابط بین فردی، عزّت نفس، خودآگاهی و کنترل هیجانات منفی، شباهت های حیرت انگیزی با افکار روان شناسان انسان گرای معاصر دارد، که باز گویی آن ها می تواند در بهبود کیفیت زندگی افراد به کار آید.

 

کلید واژگان:مثنوی معنوی، مولوی،مهارت های زندگی،انسان، روان،رابطه،فرد،اجتماع.

 

 

 

مقدّمه:

   یکی از عوامل رشد و کمال آدمی، استفاده از تجربه های گذشته خود و دیگران است. انسان  آن گاه که وارد زندگی این دنیا می شود، به تعبیر قرآن کریم، معلومات و سرمایه ی علمی ندارد:«وَاللهُ أََخرَجَکُمْ مِن بُطُونِ أُُمَّهاتِکُم لا تَعلَموُنَ شَیئاً؛ خداوند شما را از شکم مادرانتان بیرون آورد در حالی که چیزی نمی دانستید.»(نحل:78)

   با استفاده از آیه فوق، انسان به هنگام تولّد، معلومات آگاهانه ندارد؛ بلکه به تدریج قدرت اندیشه و فهم حقایق را به دست می آورد. نیروی عقل انسان کم کم تقویت می شود و در اثر برخورد با مسائل مختلف، معلومات بیشتری می اندوزد.

   «آدمی در مسیر تکاملی خود، مالک منابع و وسایلی برای زندگی مؤثّر است، اوست که می تواند خود را در زمان حال تجربه کند و گذشته و آینده را از طریق به یاد آوردن و پیش بینی  وقایع به تجربه در آورد و از طریق همین آگاهی ها و تجارب خود، قادر به انتخاب باشد و مسئولیّت رفتارهای نهان و آشکار خود را بپذیرد و توانایی آن را به دست آورد که پاسخ های مناسبی به محرّک های درونی و بیرونی خود ارائه نماید و به عنوان موجودی متکامل شامل جسم، هیجانات، افکار، احساسات و ادراکات در محیطی مناسب به اصلاح و تعادل رفتار خود بکوشد و خود را به شکوفایی برساند.» (آقازاده،1379 :52)

   برای دست یابی به فضایل، موانع و درد ها و رنج های فراوانی در برابر انسان است. اگر آدمی بتواند به مشکلات خود فائق آید و از سدهای پیش راه بگذرد، نگه داشتن و پایداری فضیلت های به دست آمده را آسان از دست نمی دهد.

 

فهرست مطالب

عنوان                                 صفحه

چکیده     1

مقدّمه     2

فصل اول: کلیات تحقیق

1-1. بیان مسئله    5

1-2. ضرورت و هدف تحقیق            6

1-3. فرضیه های تحقیق      6

1-4. پیشینه ی تحقیق          7

1-5. روش تحقیق  7

فصل دوم: شرح حال مولوی

2-1. جایگاه مولوی 9

2-2. وضعیت سیاسی و اجتماعی زمان مولوی    10

2-3. شرایط ایدئولوزیک جامعه          11

2-4. تولّد، تخلّص و فوت      12

2-5. نزدیکان مولوی          12

2-6. تحصیلات مولوی        13

2-7. عقاید و تصوّف مولوی  13

2-8. آثار مولوی    14

فصل سوم: مهارت های زندگی، تعاریف و مروری بر سیر تکامل آن ها

3-1. مقدّمه          17

3-2. مفهوم لغوی و اصطلاحی مهارت های زندگی           18

3-3. اهمیت مهار های زندگی            18

3-4. تاریخچه ی مهارت های زندگی   19

3-5. مهارت های زندگی در آموزه های دینی      20

3-6. مهارت های زندگی در ایران کهن 21

3-6-1. قابوس نامه 21

3-6-2. اخلاق ناصری        22

3-6-3. مرزبان نامه           23

3-6-4. کلیله و دمنه           23

3-7. قلمرو مهار های زندگی 24

فصل چهارم: بررسی مهارت زندگی در مثنوی معنوی مولوی

4-1. مهارت های شناختی     28

4-1-1. مهارت تفکّر انتقادی از دیدگاه روان شناسان          28

4-1-1-1. تفکّر انتقادی و راه های تقویت آن از دیدگاه مولوی          28

4-1-1-1-1. مشاهده ی دقیق موقعیت ها و ارزیابی دلایل و شواهد    29

4-1-1-1-2. پرهیز از ظاهربینی        31

4-1-1-1-3. پرهیز از قیاس به نفس    33

4-1-1-1-4. پرهیز از تقلید کور کورانه            33

4-1-1-1-5. افزایش علم و آگاهی       33

4-1-1-1-6. سؤال مناسب    34

4-1-1-1-7. استدلال          34

4-1-1-1-8. عاقبت بینی     35

4-1-1-1-9. پاکی دل از هواهای نفسانی           37

4-1-2. مهارت تفکّر خلّاق   38

4-1-2-1. تفکّر خلّاق و راه های تقویت آن از دیدگاه مولوی            38

4-1-2-1-1. افزایش علم و آگاهی       40

4-1-2-1-2. پیروی از استاد 40

4-1-2-1-3. جست و جوی اطّلاعات جدید         41

4-1-2-1-4. دوراندیشی      41

4-1-2-1-5. خوردن لقمه حلال، پرهیز از انباشتن شکم و پرهیز از گرسنگی   42

4-1-2-1-6. تقوی             43

4-2. مهارت های فردی       44

4-2-1. خودآگاهی  44

4-2-1-1. خودآگاهی از دیدگاه مولوی   44

4-2-1-1-1. آگاهی از نقاط ضعف و قوّت خویش 46

4-2-1-1-2. تلاش و کوشش 47

4-2-1-1-3. داشتن نگرش مثبت و لذّت بردن از زندگی     48

4-2-2. عزّت نفس 48

4-2-2-1. عزّت نفس و راه های تقویت آن از دیدگاه مولوی 50

4-2-2-1-1. کمال جویی      51

4-2-2-1-2. افزایش آگاهی   52

4-2-2-1-3. خودباوری       52

4-2-2-1-4. انس با خدا       52

4-3. مهارت های بهداشت و سلامت روان و جسم 54

4-3-1. مهارت سلامت روان 54

4-3-1-1. شناخت و کنترل هیجان های خود و دیگران از دیدگاه مولوی           54

4-3-1-1-1. غم    57

4-3-1-1-1-1. توجّه به ناپایدار بودن تعلّقات      57

4-3-1-1-1-2. سپاسگزاری و توکّل    58

4-3-1-1-1-3. یاری جستن از خدا و پذیرفتن حقیقت        58

4-3-1-1-1-4. در نظر گرفتن حکمت خدا        59

4-3-1-1-1-5. صبر و تسلیم در برابر رضای الهی          60

4-3-1-1-2. حرص و طمع  60

4-3-1-1-2-1. بیزاری و دوری از طمع           63

4-3-1-1-2-2. قطع تعلّقات 63

4-3-1-1-2-3. پرهیز از آرزوهای دور و دراز   63

4-3-1-1-2-4. قناعت        63

4-3-1-1-2-5. عشق الهی   64

4-3-1-1-3. حسد  64

4-3-1-1-3-1. استعانت از خدا          66

4-3-1-1-3-2. خضوع در برابر اولیاءاللّه          66

4-3-1-1-4. خودخواهی      66

4-3-1-1-4-1. تواضع و فروتنی        66

4-3-1-1-5. خشم  66

4-3-1-1-5-1. ایمان و تقویت رابطه با خدا       68

4-3-1-1-5-2. مدیریت خشم            68

4-3-1-1-5-3. مهرورزی و اجتناب از کینه توزی           68

4-3-1-1-5-4. حلم و بردباری          69

4-3-1-1-5-5. خضوع و خشوع        69

4-3-1-1-5-6. گذشت و احسان         69

4-3-1-2. عشق های حقیقی موجب سلامت روان 70

4-3-2. مهارت سلامت جسمانی         71

4-3-2-1. پرهیز از شکم بارگی         71

4-3-2-2. تمرین گرسنگی    71

4-4. مهارت های ارتباطی در روابط اجتماعی    73

4-4-1. ارتباط کلامی مؤثّر   74

4-4-1-1. هم حسّی            75

4-4-1-2. گوش دادن          75

4-4-1-3. لحن مناسب         75

4-4-1-4. جلب اعتماد مخاطب          76

4-4-1-5. سنجیده سخن گفتن 76

4-4-1-6. سخن متناسب با مخاطب     77

4-4-1-7. پرهیز از کلام متکبّرانه      77

4-4-1-8. اشتیاق گوینده      77

4-4-1-9. کمال وجودی و مقبولیت گوینده          78

4-4-1-10. اشتیاق شنونده    78

4-4-1-11. دلپذیری و دل انگیختگی کلام         79

4-4-1-12. کلام صادقانه و جذّاب       79

4-4-2. مهارت ارتباط غیر کلامی مؤثّر            80

4-4-2-1. ارتباط غیر کلامی مؤثّر در طرز نگاه 80

4-4-2-2. ارتباط غیر کلامی مؤثّر در حالت چهره           81

4-4-3. مهارت ابراز وجود و جرأت مندی         82

4-4-3-1. خداشناسی و تقوی 82

4-4-3-2. رعایت ادب و احترام و پرهیز از گستاخی         83

4-5. مهارت های روابط بین فردی      85

4-5-1. مهارت دوست یابی   85

4-5-1-1. معیار های انتخاب دوست از دیدگاه مولوی        88

4-5-1-1-1. دوست مؤمن    88

4-5-1-1-2. دوست کریم     89

4-5-1-1-3. دوست صالح    89

4-5-1-1-4. دوست عاقل     89

4-5-1-2. نگهداری دوستان  89

4-5-1-2-1. پرهیز از سخن ناصواب  89

4-5-1-2-2. پرهیز از تکبّر  90

4-5-1-2-3. ابراز محبّت و خوش خلقی            90

4-5-1-2-4. انتقاد پذیر بودن 91

4-5-1-3. حفظ استقلال در بین دوستان 91

4-5-1-3-1. حفظ راز         92

4-5-1-3-2. جدایی از دوستان نامناسب            93

4-5-2. پرهیز از دشمن تراشی          93

4-5-2-1. صبر و مدارا با دشمنان       95

4-5-2-2. پرهیز از کینه توزی          95

4-5-2-3. پرهیز از مشورت با دشمنان 95

4-5-3. مهارت همدلی و دیدگاه مولوی  96

4-5-3-1. امیدواری           97

4-5-3-2. مصاحبت با دوستان           97

4-5-3-3. بهره جویی از محضر اهل دل           98

4-5-3-4. کناره جویی از مجالست با نااهلان      98

4-6. مهارت های اجتماعی   100

4-6-1. مهارت تصمیم گیری و دیدگاه مولوی      100

4-6-1-1. توجّه به مختار بودن و مسئو لیّت پذیر بودن انسان           101

4-6-1-2. وجود تقوی         102

4-6-1-3. وجود عقل و خرد  102

4-6-1-4. افزایش آگاهی      103

4-6-1-5. عاقبت بینی         103

4-6-1-6. مشورت 103

4-6-1-6-1. شرایط مشورت 104

4-6-1-7. صبوری 106

4-6-1-8. در نظر گرفتن توجّه و مشیّت پروردگار           106

4-6-1-9. توکّل    107

4-6-1-10. تلاش و پرهیز از کاهلی    107

4-6-1-11. امیدواری         108

4-6-2. مهارت حلّ مسأله     110

4-6-2-1. درک و تحلیل ماهیّت مسائل و مشکلات           110

4-6-2-2. داشتن امید و افکار و خیالات مثبت     111

4-6-2-3. صبوری 111

4-6-2-4. پرهیز از خودخواهی          114

4-6-2-5. قانع بودن           114

4-6-2-6. صدقه و احسان    114

4-6-2-7. شکرگزاری و عبرت آموزی 114

4-7. مهارت های معنوی      116

4-7-1. مهارت ارتباط با خدا 116

4-7-1-1. شناخت خدا         116

4-7-1-1-1. توجّه به فطرت انسان     118

4-7-1-1-2. تفکّر در آثار خلقت         118

4-7-1-1-3. توجّه به هدف آفرینش     119

4-7-1-1-4. توجّه به نظم آفرینش       119

4-7-1-1-5. پرهیز از جست و جو در ذات خداوند           120

4-7-1-2. اطاعت و عبادت خدا          120

4-7-1-2-1. انجام فرایض دینی         120

4-7-1-2-2. دعا و نیایش     122

4-7-1-2-3. شکرگزاری     123

4-7-1-4. توبه     124

4-7-1-5. تقرّب به خدا       125

4-7-2. ترک تعلّقات           125

4-7-3. همراهی با اهل کمال 126

4-7-4. عشق       127

4-8 . مهارت های اخلاقی    128

4-8-1. اخلاق از دیدگاه مولوی          128

4-8-1-1. انسان مسئول اعمال خویش  128

4-8-1-2. توجّه به عیوب خویش و پرهیز از بد گویی نسبت به دیگران          129

4-8-1-3. مدارا و حلم         129

4-8-1-4. خوش خلقی         130

4-8-1-5. حمل بر برائت و پرهیز از بهتان       130

4-8-1-6. خدایی بودن        130

4-8-1-7. مهارت داشتن ادب 130

4-8-1-8 . پرهیز از دروغ   130

4-8-1-9. اغتنام فرصت      130

فصل پنجم :نتیجه گیری، پیشنهاد، فهرست منابع و مآخذ

5-1. نتیجه گیری   132

5-2. پیشنهاد        134

5-3. فهرست منابع و مآخذ    135

5-4. چکیده انگلیسی           141

 

 

 

دانلود مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مهارت های زندگی در مثنوی معنوی مولوی,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم)

پایان نامه کارشناسی ارشد (MA) «رشته زبان و ادبیات فارسی» منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم) چکیده از دوران باستان ایران مهد پرورش ادب و فرهنگ اصیل بین جوامع بوده استچنان که از شواهد به جای مانده به این دوران مشهود است در همه کتب کهن تمام سعی کاتبان بر تعلیم و تربیت مردم و شناساندن فرهنگ ناب ایرانی به تمامی جوامع آن

دانلود منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم)

پایان نامه کارشناسی ارشد (MA)  
رشته زبان و ادبیات فارسی
منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم)
دسته بندیزبان و ادبیات فارسی
فرمت فایلdoc
حجم فایل299 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل129


پایان نامه کارشناسی ارشد (M.A.)  


«رشته زبان و ادبیات فارسی»

منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم)

 

چکیده:

از دوران باستان ایران مهد پرورش ادب و فرهنگ اصیل بین جوامع بوده است.چنان که از شواهد به جای مانده به این دوران مشهود است در همه کتب کهن تمام سعی کاتبان بر تعلیم و تربیت مردم و شناساندن فرهنگ ناب ایرانی به تمامی جوامع آن روزگاران بوده است،ادیبان و مشاهیر ایران در میان تمام ملل به فهم و درایت معروف بوده اند چنان که در این دوران نیز، کتب قدیمی ما در کشورهای غربی در حال تدریس است.

یکی از پرچم داران این ادب وهنر ایرانی مولانا است که در میان اغلب فرقه های مردمی این جهان دارای احترام خاصی است، چنان که اغلب مضامین شعری وی همچون قران کریم بسیار آموزنده است و بسیار مددکار، مولانا در آثار خود همیشه تلاش در بهبود حال زندگانی مردم را دارد

و خود را همانند کسی می‌داند که به هدایت مردم گمارده شده است، لذا در گفتار خود همیشه راه اعتدال را در پیش می‌گیرد و در پند و نصیحت از سایر ادبا پیشی گرفته است؛ چنان که همه اموراتی که در زندگی انسان می‌تواند برای وی مشکل ساز باشد را با شواهدی بسیار و زیبا به خواننده توضیح می‌دهد و راه مقابله با آن را نیز در گوش شنونده زمزمه می‌کند،در این پایان نامه سعی کرده ام تا تمام منهیّات مولانا در سه جلد اول  مثنوی وی مورد بررسی و تحقیق قرار دهم، غرض از منهیات همان مفاهیمی است که مولانا در آثار خود خواننده را از آن‌ها نهی و منع کرده است و اجرای آن احکام را برای شخص مشکل ساز قلمداد می‌کند و مخاطب را به بیزاری از آن‌ها امر می‌کند، مفاهیمی مانند؛ نفس‌پرستی، پر خوری، خشم، شهوت، کینه، طمع، ریا، تکبر و مفاهیم مرتبط با اینها که زندگانی و موجودیت هر فردی را می تواند به مخاطره بیاندازد و باعث آزار و اذیت دیگران شود.پس در این پایان نامه  هدف ما بررسی و تحلیل این محدودیت ها و منهیات در آثار این شاعر گرانقدر می‌باشد.بدین صورت که تمامی منهّیات شرعی و اجتماعی از سه جلد اول جدا خواهد شد و همراه با توضیح کامل در باب آنها تقریر خواهد شد،و با تشویق مردم به مطالعه آن، به جامعه ای سالم می توان امیدوار بود.

 

کلید واژگان: مولوی، منهیّات، مثنوی، فرهنگ ایرانی.

 

مقدمه:

 

مولانا

درباره مولوی بسیار گفته اند و حکایات متعددی را به او منسوب کرده اند،اما آثاری وجود دارد که تا حدودی زندگی و رویداد های تعیین کننده سر نوشت عجیب او را مشخص می سازد.نامش محمد و لقبش در دوران حیات خود جلال الدین و گاهی (خداوندگار) و مولانا بوده است و لقب مولوی در قرن های بعد از نهم برای وی به کار رفته است و ادب نام های مولوی و مولانا و ملای روم و مولوی رومی و مولانای روم و جلال الدین محمد رومی و بلخی شهرت یافته است.وی در سال 604 هجری در بلخ ولادت یافت.(پدرش بهاء ولد648-543) ملقب به سلطان العلماء هم از روءسای شریعت بود و هم از روءسای طریقت(شمیسا،سیروس،1387: 9).یکی از حوادث مهم زندگی وی،سفر مولوی و خانواده اش و مقیم شدن در قونیه بود.در سال 617،سلطان العلماء به همراه خانواده اش از بلخ مهاجرت کردند.حکایت مشهوری که در طی این سفر روایت شده است این است که روزی عطار، مولوی را دید و درباره مولوی به پدرش گفت (این فرزند را گرامی دار، زود باشد که از نفس گرم آتش در سوختگان عالم زند)(صفا،ذبیح الله،1332: 451).

در طول این سفر آن‌ها مدتی را در وخش و سمرقند گذرانیدند.سپس به حج رفتند و نیشابور را دیدند و به بغداد رسیدند. مدتی در حجاز ماندند و  هنگام بازگشت مکه چندی نیز در شام بودند. چند سالی را نیز در لارنده به سر بردند که در همین شهر،جلال الدین با گوهر خاتون،دختر شرف الدین لالا، ازدواج کرد. پس از آن بهاء ولد به قونیه رفت و در همان جا وفات یافت (زرین کوب،1343، 228 ).

مولوی پس از فوت پدر،در سن 24 سالگی به تدریس و وعظ پرداخت و سپس ،سید برهان الدین محقق ترمذی که از شاگردان و مریدان سلطان العماء بود به قونیه آمد.و مولوی شاگرد و مرید وی گشت و بر اثر این ارادت،با معارف و علوم عرفانی مأنوس شد.

و پس از آن نیز با سفر به حلب و دمشق مطالعات خود را گسترش داد،گفته شده است که برهان محقق،پس از آن که به تربیت مولوی پرداخت و او را کامل و تمام عیار دید،دست از تدریس برداشت و گوشه گیری کرد.و سر انجام در سال 628 در گذشت.زندگی مولوی از همین جا رنگی دیگر به خود گرفت.

استادی که مولوی از چشمه دانش او جرعه ها نوشید،وفات یافت و مولوی پس از جستجو و کندوکاو سر انجام خود را در میان متشرعان و فقیهان و دانشمندانی که به اندک جاه و مقام دنیا دل خوش کرده اند تنها دید.بیراه نیست اگر بگوییم در وجود مولوی آتشی برای دیدن شخصی شعله گرفت تا درون چند توی او را به او بشناساند.و اگر بگویم او در انتظار عشقی به غایت بزرگ بود تا حقیقت برا و روشن شود،باز

فهرست مطالب

عنوان     صفحه

چکیده:    1

مقدمه:    2

فصل اول:کلیات تحقیق

1-1.اهداف تحقیق  10

1-2.پیشینه تحقیق  11

1-3.روش تحقیق   13

فصل دوم:مبانی نظری تحقیق

2-1.نگاهی به ادبیات کلاسیک ایران با درون مایه پند و تعلیم          15

2-1-1.مثنوی و تربیت و فرهنگ جهان اسلام     16

2-1-2.مثنوی و نقش جوانان در به کارگیری آموزه های آن 17

2-1-3.مثنوی و زندگی ما     17

2-1-4.ایران و ایرانی و مثنوی          18

2-1-5.ما از مثنوی چه می آموزیم؟     18

2-1-6.ایران و مثنوی         19

2-1-7.استحکام پایه های گفتاری و استحکامی مثنوی        19

2-1-8.مسیر و اهداف مثنوی 20

2-2. معنی و مفهوم نهی از منکر و امر به معروف           21

2-2-1. منهّیات     23

2-2-2. ماهیّت مثنوی و ضرورت نهی 23

2-2-3.هوا پرستی عامل اصلی کج روی           31

2-2-4.نظر قرآن کریم درباره حدود شرعی و منهّیات الهی  32

2-2-5.امّت برتر   33

2-2-6.مراتب نهی از منکر  34

2-2-7. تعلیم و تربیت         35

2-2-8.ماهیت گناه از دیدگاه مولوی      36

2-2-9.شکوه از کژ فهمی مخاطبان      39

2-3.نهی در طول تاریخ       39

2-3-1. امر به معروف و نهی از منكر از نگاه معصومین(ع)          40

2-3-2.نهی از منکر از نگاه شاعران و اهل قلم    41

2-3-3.نمونه های نهی در شعر شاعران            42

2-3-4.بازتاب مثنوی در دنیا و نهی کلی           42

2-3-5.هفت نصیحت مولانا،امری به نهی         43

2-3-6.حکایات و داستآن‌های مثنوی و نکته های آموزنده آن            44

2-3-7. مثنوی در حوزه ی خراسان و پیروان آیین            45

2-4.پیام و انتظارات مثنوی   46

2-4-1.آینه ی تمام قد زندگی 46

فصل سوم:بحث و نتایج

3-1.نفس پرستی    48

3-1-1.خشم         51

3-1-2.شهوت و هوس         51

3-1-3.کینه          54

3-1-4.بخل          54

3-1-4-1. بخل از منظر آیات و روایات            55

3-1-5.طمع         56

3-1-6. ریا          58

3-1-7. تکبر        59

3-1-8.حسد         60

3-1-9.جاه دوستی  61

3-1-10. گمان و سوء ظن    63

3-1-11.بدخویی    64

3-1-12.نا امیدی   65

3-1-13.نفس امّاره 66

3-1-14.صفات مادی و دنیوی           67

3-1-15.فضولی    68

3-1-16.انتظار بی جا داشتن 69

3-1-17.تهمت      69

3-1-18.تمسخر    70

3-1-19.ستم        71

3-1-20. فریب و حیله        72

3-1-21.لاف زنی  73

3-1-22. رازگویی 74

3-1-23.تأخیر امور            76

3-1-24. تقلید       77

3-1-25. عدم سلوک بر پیر  79

3-1-26. عشق به امور فانی 80

3-1-27.مصاحب بد           82

3-1-28: ظاهر بینی و در بند صورت  83

3-1-29. استعانت از غیر خدا            84

3-1-30.گریه و زاری         85

3-1-31.شکمبارگی            86

3-1-32.غرور و خود بینی   87

3-1-33.تفرقه      89

3-1-34.تملق و چاپلوسی     90

3-1-35.نا امیدی از رحمت الهی        90

3-1-36.تعجیل در کار        91

3-1-37.نفاق        92

3-1-38.مبارزه با قضا و قدر و حکم الهی          93

3-1-39.یاوه گویی 94

3-1-40.قیاس اشتباه           95

3-1-41. اعتماد    98

3-1-42.سلطه¬گری          99

3-1-43.خواب      99

3-1-44.تنبلی       100

3-1-45.جهل و نادانی         100

فصل چهارم:نتیجه گیری و پیشنهادات

4-1.نتیجه گیری    103

4-2.پیشنهادات      108

منابع و مأخذ         109

چکیده انگلیسی      111

 


دانلود منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم)

امتیاز :


طبقه بندی: ،
منهّیات در مثنوی معنوی (دفتر اول، دوم، سوم),

بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل

پایان نامه کارشناسی ارشد(MA) رشته مدیریت آموزشی بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل چکیده این پژوهش با هدف «بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان» در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهر

دانلود بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل

پایان نامه کارشناسی ارشد(MA) رشته مدیریت آموزشی
بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل
بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان
تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی 
خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل404 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل95

 پایان نامه کارشناسی ارشد(M.A.)

 

رشته: مدیریت آموزشی

بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی

به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل

 

 

 

چکیده :

این پژوهش با هدف «بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان»  در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اردبیل انجام یافته است. روش تحقیق توصیفی از نوع همبستگی می باشد و با توجه به هدف تحقیق، از نوع کاربردی است. جامعه آماری كلیه كاركنان مدیریت شهرستان كمیته اردبیل(56نفر) و همچنین دانشجویان تحت پوشش این نهاد(703نفر) است. كه به روش كل شماری 56 نفر از كاركنان و همچنین 56 دانشجو به جهت توازن با حجم كاركنان انتخاب شدند. در تحقیق حاضر از پرسشنامه‌های استاندارد خودکارآمدی شرر و همکارانش(1982)، پرسشنامه تعهد سازمانی آلن و مه یر(1997) و پرسشنامه استاندارد کیفیت خدمات سروکوال استفاده شده است و فرضیه های تحقیق با استفاده از ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون چند متغیره آزمون شدند و نتایج پژوهش حاکی ازآن است که؛ بین خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی رابطه معناداری وجود دارد و همچنین مولفه های میل به آغاز گری رفتار و میل به گسترش تلاش از قدرت تبیین بیشتری در پیش بینی کیفیت خدمات آموزشی برخوردار هستند. از سوی دیگر تعهد سازمانی كاركنان پیش بینی كننده خوبی برای ارائه كیفیت خدمات آموزشی می باشد و بالاخص با تقویت تعهد عاطفی و مستمر كاركنان در ارائه كیفیت خدمات آموزشی بیشتر به دانشجویان بهره وری بیشتر را ایجاد می نماید.

 

واژگان کلیدی: خود کار آمدی، تعهد سازمانی کارکنان ،کیفیت خدمات آموزشی، دانشجویان، کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره)

 

مقدمه:

هر سال عده زیادی از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد به جمع دانشجویان می پیوندند و با عنایت به اینکه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) به دلیل شرایط خاص حاکم بر جنبه های مختلف زندگی شان، وضعیت متفاوتی و منحصر به فردی نسبت به سایر دانشجویان دارند بیشتر نیاز به خدمات آموزشی و فرهنگی ویژه ای دارد. بنابراین تعیین شكاف كیفیت خدمت، و در پی آن اتخاذ استراتژی هایی برای رفع یا كاهش شكاف ، اولین گام اساسی در تدوین برنامه های ارتقای كیفیت، برای این قشر از دانشجویان محسوب می شود. 

شایان ذکر است که عوامل بسیار زیادی می توانند در افزایش کیفیت خدمات دخیل باشند که در این تحقیق به بررسی خودکارآمدی و تعهد سازمانی به عنوان متغیرهای جدید پرداخته شده است. به عقیده بندورا(1992) داشتن دانش، مهارت ها و دستاوردهای  قبلی، پیش بینی كننده های مناسبی برای عملكرد آینده افراد نیستند، بلكه باور انسان درباره توانایی های خود در انجام آنها بر چگونگی عملكرد او مؤثر است  در واقع، خودكارآمدی به احساس شایستگی در كنترل داشتن بر محیط خود تأكید دارد و تقویت و توجه به ویژگی خودکارآمدی در عملکرد کارکنان، مستلزم شناسایی عوامل پیشایندی یا تعیین کننده آن میباشد.

 

فهرست مطالب

فصل اول: كلیات تحقیق

چکیده :    1

1-1مقدمه: 3

1-2 بیان مسأله        4

1-3 اهمیت و ضرورت انجام تحقیق          5

1-4 اهداف تحقیق     6

1-5 فرضیات تحقیق:  6

1-6 تعریف مفهومی و عملیاتی واژه‏ها و اصطلاحات    6

فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق

2-1 مقدمه:            9

2-2 بخش اول:       9

2-2-1 خودکارآمدی   9

2-2-1-1 تقسیم بندی خودكارآمدی 11

2-2-1-2 قابلیت و اعتقاد به خودكارآمدی     12

2-2-1-3-1 تجربه های موفق:    15

2-2-1-3-2 تجربه های جانشینی: 15

2-2-1-3-3 ترغیبهای کلامی یا اجتماعی:    16

2-2-1-3-4 حالات عاطفی و فیزیولوژیک:  17

2-2-1-5 ویژگیهای افرادخودکارآمد           17

2-3 بخش دوم تعهد سازمانی      18

2-3-1تعاریف تعهد سازمانی      18

2-3-2مبانی نظری تعهد سازمانی:            19

2-3-2-1 نظریات کلاسیک:      20

2-3-2-2 نظریه معاصر تعهد سازمانی:      21

2-3-3 ابعاد تعهد سازمانی:       21

2-3-4  انواع تعهد سازمانی      23

2-3-4-1 تعهد عاطفی:            23

2-3-4-2 تعهد مستمر: 23

2-3-4-3  تعهد هنجاری:          23

2-3-5 مدلهای تعهد سازمانی:     24

2-3-5-1 مدل اریلی و چتمن:    24

2-3-5-3 مدل آنجل و پری:      26

2-3-5-4 مدل مایر و شورمن:    27

2-3-5-5  مدل پنلی و گولد:      27

2-3-5-6 مدل جاروس و همکاران           28

2-3-5-7  مدل  ماتیو و زاجاك:  28

2-3-5-8 مدل پیشنهادی بالفور و وكسلر:     29

2-3-5-9  مدل مودی و همكاران:            29

2-3-6  نتایج حاصل از تعهد سازمانی        30

2-4بخش سوم :       31

2-4-1 كیفیت خدمات آموزشی    31

2-4-2سنجش كیفیت خدمات  مدل سروکوال  31

2-4-3 واژه شناسی کیفیت        35

2-4-3-1مفهوم کیفیت خدمات      35

2-4-4 ابعاد پنج گانه کیفیت خدمات در مدل سروکوال    36

2-5-پیشینه تحقیق      38

2-5-1 تحقیقات داخلی:            38

2-5-2 تحقیقات خارجی:          40

2-6 چارچوب نظری تحقیق       42

فصل سوم: روش شناسی تحقیق

3-1 مقدمه:            44

3-2 روش تحقیق:     44

3-3 جامعه آماری:    44

3-3 حجم نمونه و روش نمونه‏گیری:         44

3-4 ابزار اندازه گیری :          45

3-5 روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:  46

3-6 روای وپایایی پرسشنامه:     46

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده های تحقیق

4-1 مقدمه:            48

4ـ2ـ داده های آمار توصیفی:     49

4-3 داده های آمار استنباطی      56

4-3-1 بررسی فرضیه ها :       56

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات تحقیق

5-1)مقدمه 63

5-2)خلاصه یافته های پژوهش : 63

5-3 بحث و بررسی یافته های حاصل از آزمون فرضیه های تحقیق 64

5-4-1)پیشنهادات كاربردی  پژوهش:         67

5-4-2) پیشنهادات برای پژوهشگران آتی:    69

5-5 محدودیت ها:     69

فهرست منابع           70

پیوست ها  76

 

فهرست جداول

جدول 2-1 : پیامدهای مثبت تعهد سازمانی    30

جدول 2-2: تلفیق و تلخیص ابعاد پنج گانه کیفیت خدمات(پاراسورمن و همکاران،1988)   37

جدول 3-1: متغیرها و مولفه های پژوهش    46

جدول(4-1) توزیع فراوانی جنسیت پاسخگویان           49

جدول(4-2)توزیع فراوانی تحصیلات پاسخگویان         50

جدول(4-3) توزیع فراوانی وضعیت تاهل پاسخگویان    51

جدول(4-4) توزیع فراوانی سابقه شغلی پاسخگویان(کارکنان)        52

جدول(4-5) توزیع فراوانی سن پاسخگویان(کارکنان)     53

جدول(4-6)شاخص های توصیفی متغیرهای پژوهش     54

جدول 4-7:  آزمون کلموگروف- اسمیرونوف (بررسی نرمال بودن داده ها)     55

جدول 4-8: آزمون ضریب همبستگی پیرسون            56

جدول 4-10:آزمون همبستگی و تحلیل رگرسیون        58

جدول(4-11) پیش بینی کیفیت خدمات آموزشی از روی مولفه های خودکارآمدی (میل به آغاز گری رفتار،         59

جدول 4-12:آزمون همبستگی و تحلیل گرسیون          60

جدول(4-13) پیش بینی كیفیت خدمات آموزشی از روی ابعاد تعهد سازمانی     61

 

فهرست نمودار و اشكال

شكل2-1 نظریه ی شناختی- اجتماعی(باندورا،1997)    12

مدل 2-1 : مدل سه بخشی تعهد سازمانی(می یر و همکاران،1997).           24

نمودار2-2 : عوامل ضروری، همبسته ها و تأثیرات انواع سه گانه تعهدسازمانی(مدل می یر و همكاران، 2002:22)        26

نمودار 2-3: فرا تحلیل 200 پژوهش ماتیو و زاجاك(1990)        29

نمودار 2-4: نتایج و عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی از نظر مودی و همكاران(1982)      30

نمودار(4-1)جنسیت پاسخگویان   49

نمودار(4-2) تحصیلات پاسخگویان           50

نمودار(4-3) وضعیت تاهل پاسخگویان       51

نمودار(4-4) سابقه شغلی پاسخگویان(کارکنان)           52

نمودار(4-5) وضعیت سن کارکنان            53

 

 

 

دانلود بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردبیل

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی رابطه خود کار آمدی و تعهد سازمانی کارکنان با کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان کمیته امداد امام ,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز

پایان نامه و پروژه پایانی کارشناسی رشته مدیریت بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز چکیده مدیریت زنجیره تامین، عبارتست از فرایند برنامه ریزی، اجرا و کنترل عملیات مرتبط با زنجیره تامین در بهینه‌ترین حالت ممکن مدیریت زنجیره تامین دربرگیرنده تمامی جابجایی‌ها و ذخیره مواد اولیه، موجودی در حین کار و محصول تمام شده از

دانلود بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز

پایان نامه و پروژه پایانی کارشناسی رشته مدیریت
بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز
بهینه سازی زنجیره تامین
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل148 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل170

 

پایان نامه و پروژه پایانی کارشناسی رشته مدیریت

بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز

 

چکیده

مدیریت زنجیره تامین، عبارتست از فرایند برنامه ریزی، اجرا و کنترل عملیات مرتبط با زنجیره تامین در بهینه‌ترین حالت ممکن. مدیریت زنجیره تامین دربرگیرنده تمامی جابجایی‌ها و ذخیره مواد اولیه، موجودی در حین کار و محصول تمام شده از نقطه شروع اولیه تا نقطه پایان مصرف می‌باشد.

مدیریت زنجیره تامین یک رویکرد یکپارچه سازی برای برنامه ریزی و کنترل مواد و اطلاعات می‌باشد که از تامین کنندگان تا مشتریان جریان دارد همانگونه که در وظایف مختلف در یک سازمان جریان دارد. مدیریت زنجیره تامین، مدیریت موجودی با تمرکز بر مدیریت عملیات را با آنالیز ارتباطات در سازمانهای صنعتی ارتباط می‌دهد. این رشته در طی سالهای اخیر دارای اهمیت فراوانی شده است. وظیفه مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت و هماهنگ‌سازی جریان‌های مختلف درون آن می‌باشد. یکی از چالش‌های مهم مدیریتی در این زمینه، در رابطه با هماهنگ‌سازی جریان مواد بین چندین سازمان و در درون هر سازمان است. به منظور نیل به این مهم، نیازمند استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارهایی جهت ردگیری مواد در مسیر طی شده از مبداء به مقصد و ثبت اطلاعات در هر مرحله می‌باشد.

 کلمات کلیدی: زنجیره تامین-موجودی-توزیع غیر متمرکز

مقدمه

در رقابت‌هاى جهانى موجود در عصر حاضر، باید محصولات متنوع را با توجه به درخواست مشترى، در دسترس وى قرار داد. خواست مشترى بر كیفیت بالا و خدمت رسانى سریع، موجب افزایش فشارهایى شده است كه قبلاً وجود نداشته است، در نتیجه شركت‌ها بیش از این نمى‌توانند به تنهایى از عهده تمامى كارها برآیند. در بازار رقابتى موجود، بنگاه‌هاى اقتصادى و تولیدى علاوه بر پرداختن به سازمان و منابع داخلى، خود را به مدیریت و نظارت بر منابع و اركان مرتبط خارج از سازمان نیازمند یافته‌اند. علت این امر در واقع دستیابى به مزیت یا مزایاى رقابتى با هدف كسب سهم بیشترى از بازار است. بر این اساس، فعالیت‌هاى نظیر برنامه ریزى عرضه و تقاضا، تهیه مواد، تولید و برنامه ریزى محصول، خدمت نگهدارى كالا، كنترل موجودى، توزیع ، تحویل و خدمت به مشترى كه قبلا همگى در سطح شركت انجام مى شده اینك به سطح زنجیره عرضه انتقال پیدا كرده است. مسئله كلیدى در یك زنجیره تامین، مدیریت و كنترل هماهنگ تمامى این فعالیت‌ها است. مدیریت زنجیره تامین [1]پدیده‌اى است كه این كار را به طریقى انجام مى‌دهد كه مشتریان بتوانند خدمت قابل اطمینان و سریع را با محصولات با كیفیت در حداقل هزینه دریافت کنند.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

 

فصل اول

کلیات پژوهش

1-1-مقدمه. 1

1-2-بیان مسئله. 2

1-3-اهمیت و ضرورت تحقیق. 4

1-4-اهداف تحقیق. 5

1-5-سوالات تحقیق. 5

1-6-تعاریف نظری تحقیق. 5

فصل دوم

ادبیات پژوهش

2-طرح كلى یك زنجیره تامین. 7

2-1-فرآیندهاى اصلى. 7

2-2-فازهاى اصلى مدیریت زنجیره تامین. 8

2-3-انقلاب زنجیره تأمین. 9

2-4-شركت‌ها نمی‌توانند از مدیریت زنجیره تأمین چشم‌پوشی كنند:   11

2-5-مدیریت موجودی كالا. 12

2-5-1-تداركات. 12

2-5-2-ارسال به موقع كالا. 14

2-5-3-نكات كلیدی كه باید آموخت. 15

2-5-4-رقابت پذیری. 15

2-5-5-موضوعات كلیدی. 16

2-6-راهبردهایی برای مزیت رقابتی ‍ 17

2-6-1-فرمانهای راهبردی :. 17

2-6-2-انفورماتیك شناختی : چارچوبی نظری برای مدیریت زنجیره عرضه   18

2-6-3-یك راهبرد جامع برای مزیت پایدار بلند مدت. 18

2-6-4-بعد الكترونیكی مدیریت زنجیره تأمین. 19

2-6-5-چشم انداز مدیریت راهبردی. 21

2-6-6-تمركز راهبردی : فرایندهای شركتی. 22

2-6-7-فرایندهای اساسی كسب وكار را یكپارچه سازی كنید. 23

2-6-8-فرایندهای درحال ظهوركسب وكاررایكپارچه كنید. 23

2-6-9-فرایند چند واحدی وچند شركتی كسب وكار را ادغام نمایید   24

2-6-10-ازفناوری اطلاعات برای ارتقای روشهای كاری افراد استفاده كنید.. 24

2-7-بینش سازمان های واقعا مولد و بهره ور. 25

2-8- سیستم های پشتیبانی كار تیمی. 28

2-9-راهبردهایی برای مزیت رقابتی ‍ 30

2-9-1-فناوری اطلاعات برای پشتیبانی فرایند. 31

2-9-2-ساختار چند خدماتی برای نقش های متوازن افراد و فناوری   31

2-10-مدیریت توسعه دانش فرایند. 32

2-11-مدیریت دانش راهبردی. 33

2-12-الگوهای اندیشه و عمل. 33

2-13-فناوری و الگوها. 34

2-14-انفورماتیك شناختی : چارچوبی نظری برای مدیریت زنجیره عرضه   35

2-14-1-انفورماتیك شناختی. 35

2-14-2-   پشتیبانی فناوری از الگوها : مرور اجمالی. 36

2-15-فرصتهای راهبردی : خلاصه. 37

2-15-1-راهبرد اولیه. 37

2-15-2-در جستجوی دستیابی به مزیت رقابتی چشمگیر. 38

2-15-3-یك راهبرد جامع برای مزیت پایدار بلند مدت. 38

2-16- فرصت برای لجستیك. 39

2-17-مزیت رقابتی از طریق افراد و فناوری. 40

2-18-فن‌آورى اطلاعات ومدیریت زنجیره تامین. 40

2-19-بررسى جایگاه مدیریت زنجیره تامین در پیاده‌سازى تجارت الكترونیك :. 41

2-20-موانع پیاده‌سازی SCM :. 42

2-21-بررسى تكنولوژى تولید و برآورد نحوه تامین دانش فنى مورد نیاز   42

2-22-ساختار شبكة تأمین. 43

2-22-1-ابعادساختاری شبكه(ساختارافقی وعمودی). 43

2-22-2- فرایند‌های شبكة تأمین. 45

2-22-3-فرایند مدیریت ارتباطات. 45

2-22-4-فرایند مدیریت خدمت. 46

2-22-5-فرایند مدیریت موجودی. 46

2-22-6-فرایند سفارش ها و نیازمندیها. 46

2-22-7-فرایند جریان تولید. 46

2-22-8-فرایند تداركات. 46

2-22-9-فرایند توسعه محصول وخرید. 47

2-22-10-فرایند بازگشت. 47

2-23-شبكة تأمین یكپارچه چیست. 47

2-24-مرا حل یکپار چه سازی. 48

2-25-تجهیزات كلیدی مدیریت زنجیره تأمین. 48

2-26-دسته‌بندی دوازده‌گانه عبارتند از. 48

2-27-موقعیت مكانی . 49

2-28-حمل و نقل و لجستیك  :. 49

2-29-موجودی و پیش‌بینی. 49

2-30-بازاریابی. 50

2-31-روش VMI 50

2-32-طبقه بندی موقعیت. 50

2-33-طراحی محصول و معرفی تولیدات جدید. 50

2-34-پشتیبانی و خدمات پس از فروش. 51

2-35-پیمان‌های استراتژیك وخرید كالا از منابع خارج از كشور   51

2-36-ده مرحله برای كارآمد ساختن زنجیره تأمین. 51

2-37- تداوم تحویل به موقع محصول. 52

2-38-به همیاری بیندیشید؛ به روند تقاضا فكر كنید:. 53

2-39-حفظ كیفیت. 53

2-40-مدیریت اطلاع‌رسانی. 54

2-41-مدیریت تحول. 55

2-42-مراحل لازم برای مدیریت تحولات در یك محیط شبكه تأمین   55

2-43-تشخیص دادن نقش‌های تازه. 56

2-44-انتخاب فناوری مناسب. 56

2-45- از هم اكنون برای شبكه تأمین آینده سازماندهی كنید   57

2-46-حضور در شبكه اینترنت. 58

2-47-گذر از زنجیره تأمین به شبكه تأمین. 58

2-48-سیر تكامل گروه‌های همیار. 59

2-49-امكان بهبود كیفیت در جبهه  IT. 60

2-50-مدل‌های كسب و كار اینترنتی در حال تكامل. 60

2-51-مبارزه باكلاهبرداری در تجارت الكترونیكی. 61

2-52-حمل و نقل الكترونیكی. 62

2-53-تداركات الكترونیكی. 63

2-54-وضعیت تداركات الكترونیكی. 63

2-55-دسترسی الكترونیكی به منابع. 63

2-56-تهیه الكترونیكی مواد اولیه. 64

2-57-   بعضی از نكات مربوط به تهیه مواد اولیه به صورت الكترونیكی   66

1-مواردی از شیوه‌های برتر. 66

2-تأكید روی آموزش الكترونیكی. 66

3-خدمات پشتیبانی در موقع ارائه طریق. 66

4-قرار دادن مدیریت مواد اولیه دراینترنت. 67

5-سازمان‌دهی، كلید ورود به اینترنت است. 67

6-افزایش تدریجی مدیریت داده ها دارای اهمیت است. 67

7-كنفراس اینترنتی. 67

2-58- مدیریت زنجیره تامین وتقاضا. 68

2-59-حالت اعتماد. 75

1-دانش لجستیك. 76

2-حالت انعطاف پذیری در تولید. 76

MVC3-. 76

4-توزیع كنندگان لجستیك. 76

فصل سوم

نتیجه گیری

3-نتیجه گیری. 78

3-1-گذر از زنجیره تأمین به شبكه تأمین. 79

3-2-سیر تكامل گروه‌های همیار. 79

3-3-امكان بهبود كیفیت در جبهه IT. 80

منابع. 86

 

دانلود بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بهینه سازی زنجیره تامین با رویکرد موجودی و توزیع غیر متمرکز,

پایان نامه بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی

پایان نامه کارشناسی روانشناسی بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی مقدمه خانواده نخستین گروهی است كه به صورت طبیعی وجود داشته و جامعه بر آن بنا شده است كه بوسیله ازدواج زن و مرد تشكیل می‌شود و با تولد فرزندان تكامل می‌یابد اكثر افراد در خانواده بدنیا می‌آیند و در خانواده نیز می‌میرند خانواده م

دانلود پایان نامه بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی

پایان نامه کارشناسی روانشناسی
بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی
بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی
دانش جویان با و بدون شکست عاطفی
 خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
حجم فایل521 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل92

پایان نامه کارشناسی روانشناسی

بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی

مقدمه

خانواده  نخستین گروهی است كه به صورت طبیعی وجود داشته و جامعه بر آن بنا شده است. كه بوسیله ازدواج زن و مرد تشكیل می‌شود و با تولد فرزندان تكامل می‌یابد.

اكثر افراد در خانواده بدنیا می‌آیند و در خانواده نیز می‌میرند. خانواده مثالوده حیات اجتماعی محسوب می‌شود. كه گذشته از وظیفه تكثیر نسل و كودك پروری، برای بقای نوع بشر وظایف متعدد دیگری از قبیل تولید اقتصادی، فرهنگ پذیر كردن افراد را نیز بر عهده دارد. بنابراین خانواده عامل واسطه‌ای است كه قبل از ارتباط مستقیم فرد با گروهها، سازمانها و جامعه نقش مهمی در انتقال هنجارهای اجتماعی به وی ایفا می‌نماید.

مهمترین عامل اجتماعی شدن در زندگی هر انسان تجارب دوران كودكی وی در محیط خانواده است. فضای خانواده آكنده از مهر و محبت، فداكاری و گذشت، صمیمیت و گرمی و در عین حال گاهی توام با حسادت ورشك، دشمنی و كینه توزی، نفرت و خشم است. كودكان در جریان اجتماعی شدن اینگونه عواطف را در كنار والدین خود تجربه می‌كنند. اعضای خانواده آنقدر به هم وابسته‌اند كه هر نوع مشكل یا مسئله یك عضو خانواده به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگی سایر اعضا تاثیر می‌گذارد.یکی از این مسایل تمایز از خود می باشد. از دیدگاه ژان پیاژه خودمیان بینی (خودمحوری) حالت روانی بهنجاری است که در آن نبود تمایز میان واقعیت شخصی (واقعیت از دیدگاه و در ذهن شخص) و واقعیت عینی قابل مشاهده می‌باشد. به بیان دیگر خودمیان بینی به مفهوم ناتوانی در درک نظرهای دیگران و نبود احساس نیاز به جستجوی دیدگاه‌ها و واقعیت‌های موجود موافق و مخالف برای تایید نظر خود است. در نظام پیاژه هر دوره با خودمیان بین ویژه خود شروع شده و با تمرکززدایی پایان می‌یابد. در مرحله عملیات عینی نیز کودک خودمیان بین (به ویژه در مرحله پیش عملیاتی) خود را در مرکز جهان می‌بیند. این ویژگی که در ۲ سالگی (آغاز مرحله پیش عملیاتی) در اوج خود می‌باشد در شرایط طبیعی و بهنجار در حدود ۱۱ سالگی (پایان مرحله عملیات عینی) به پایین ترین سطح می‌رسد و البته جای خود را به شکلی دیگر که ویژه دوره عملیات صوری است می‌دهد.


فهرست مطالب

 

مقدمه.. 1

بیان مسئله.. 3

فرضیه.. 5

اهداف.. 5

تعاریف ، اصلاحا‌ت وواژه‌ها.. 5

خانواده.. 7

ابعاد خانواده.. 10

الف:فرزند پروری استبدادی(مستبدانه).. 12

ب:فرزند پروری قاطع.. 12

ج:فرزند پروری سهل گیر.. 13

موقعیت اجتماعی خانواده.. 19

کارکرد خانواده.. 25

نقش نهاد خانواده در ایجاد احساس امنیت.. 27

مدیریت خانواده.. 28

الف- قدردانی کردن.. 28

جو عاطفی خانواده.. 31

نقش الگوهای روابط خانوادگی در رشد اجتماعی فرزندان   35

مناسبات نوجوان و خانواده.. 41

اثبات وجود.. 42

منفی گرایی.. 43

رابطة افقی به جای رابطة عمومی.. 43

پذیرش و مقبولیت.. 44

كنترل و آزادی.. 45

واقع بینی به جای بدبینی.. 45

تمایز از خود.. 46

ویژگی هایی را برشمرد که این ویژگی ها عبارتند از:   56

جامعه آماری.. 68

نمونه آماری.. 68

روش نمونه گیری.. 68

ابزار اندازه گبری.. 69

پرسشنامه.. 70

روش تجزیه و تحلیل داده ها.. 76

 

دانلود پایان نامه بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی عملکرد خانواده و خود تمایز یافتگی در بین دانش جویان با و بدون شکست عاطفی,

بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک

پایان نامه کارشناسی ارشد (MA) گرایش بازاریابی بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل چکیده در دهه های اخیر ، در نتیجۀ جریانات مؤثر اقتصاد جهانی از قبیل تغییرات فناوری ، شدت یافتن رقابت جهانی و تقسیم بیش از حد بازارها ناشی از رشد تقاضای مصرف کنندگان برای تولیدات متنوع ،گرایش به صنایع کوچک به میزان قابل توجهی

دانلود بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک

پایان نامه کارشناسی  ارشد (MA) گرایش  بازاریابی
 بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل437 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل90

 پایان نامه  و پروپوزال کارشناسی  ارشد (M.A) گرایش : بازاریابی

به همراه منابع و ماخذ

 بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل

 

چکیده :

در دهه های اخیر ، در نتیجۀ جریانات مؤثر اقتصاد جهانی از قبیل : تغییرات فناوری ، شدت یافتن رقابت جهانی و تقسیم بیش از حد بازارها ناشی از رشد تقاضای مصرف کنندگان برای تولیدات متنوع ،گرایش به صنایع کوچک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است به گونه ای که اغلب کشورهای جهان ، توسعۀ صنایع کوچک را به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های خود برای حرکت در مسیر توسعه برگزیده اند . از طرفی در سایۀ هدایت و الزام سازمان جهانی تجارت ، اقتصاد و بازار کشورهای مختلف به سرعت در حال پیوستن به جرگۀ اقتصاد باز ، تجارت آزاد و بازار جهانی است . با توجه به اینکه در اکثر کشورها ی دنیا بخش قابل ملاحظه ای از فعالیت های اقتصادی توسط شرکت های کوچک و متوسط انجام می شود و این شرکت ها مسائل و مشکلات خاص خود را در ورود به عرصۀ رقابت جهانی پیدا می کنند ، شناسایی عوامل مؤثر در موفقیت یا شکست این صنایع ، از زیربنایی ترین کارهایی است که باید در هر کشور ، جهت افزایش نرخ موفقیت این صنایع و حرکت در مسیر توسعه از این طریق ، انجام گیرد .

در این پژوهش  در این پژوهش سعی کرده ایم تا « عوامل مؤثر در موفقیت بنگاه های کوچک » را در سه حوزۀ الف)خصوصیات کارآفرین ( مهارت های کارآفرینی و تحصیلات ) ب)ویژگی های بنگاه ( اندازۀ بنگاه و وابستگی به منبع سرمایه ) و ج) فضای کسب و کار ( شرایط بازار و تکنولوژی )   مورد مطالعه قرار دهیم .

 روش تحقیق توصیفی- تحلیلی برای انجام این پژوهش مورد استفاده قرار گرفته است و جامعۀ آماری این پژوهش مالکان بنگاه های کوچک استان اردبیل( در صنایع مختلف ) خواهد بود که تعداد کل آنها 410 مالک بوده است ،

 

                                              فهرست

               عنوان                                                                                صفحه

 

 

 فصل اول :  کلیات تحقیق

1-1 ) مقدمه .......................................................................................................................................2

1-2 ) بیان مسأله تحقیق .............................................................................................................. 3

1-3 ) اهمیت وضرورت تحقیق .................................................................................................... 6

1-4 ) چارچوب نظری تحقیق ...................................................................................................... 6

1-5 ) اهداف تحقیق ........................................................................................................................ 7

1-5-1 )  هدف اصلی این تحقیق ............................................................................................... 7

1-5-2 )  هدف کاربردی تحقیق ................................................................................................. 7

1-6 ) پرسش های تحقیق ............................................................................................................ 8

1-7 ) تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق ............................................................. 8

1-7-1 ) تعریف موفقیت و موفقیت تجاری بنگاه .................................................................. 8

1-7-2 ) مهارت های کارآفرینی ................................................................................................. 9

1-7-3 ) تحصیلات ...................................................................................................................... 10

1-7-4 ) اندازه بنگاه .................................................................................................................... 10

1-7-5 )وابستگی به منبع سرمایه ........................................................................................... 10

1-7-6 ) شرایط بازار .................................................................................................................... 10

1-7-7 ) تکنولوژی ....................................................................................................................... 11

1-8 ) فرضیه های تحقیق .......................................................................................................... 12

1-9 ) قلمرو تحقیق ..................................................................................................................... 12

1-9-1 ) قلمرو موضوعی ............................................................................................................ 12

1-9-2 ) قلمرو مکانی ................................................................................................................. 12

1-9-3 ) قلمرو زمانی .................................................................................................................. 12

1-10 ) محدودیت های تحقیق ................................................................................................ 13

 

فصل دوم : مبانی نظری تحقیق

2-1 ) مقدمه .................................................................................................................................. 15

2-1-1 ) نظریه اقتصادهای حاشیه ای پن روز  ................................................................... 16

2-1-2 ) نظریه میل به تمرکززدایی درصنایع بزرگ .......................................................... 17     

2-1-3 ) نظریه اکس و آدرش .................................................................................................. 18

2-2 ) تعریف صنایع کوچک و متوسط ..................................................................................... 19

2-3 ) ویژگی های صنایع کوچک و متوسط ........................................................................... 21

2-3-1 ) نوع مالکیت و مدیریت ................................................................................................. 21

2-3-2 ) اشتغال زایی ................................................................................................................... 21

2-3-3 ) ارزش افزوده ................................................................................................................... 22

2-3-4 ) کار آفرینی ...................................................................................................................... 24

2-3-5 )  نو آوری و تغییر فناوری ............................................................................................ 25

2-3-6 ) پویایی صنعت ................................................................................................................. 26

2-4 ) تعریف صنایع کوچک در ایران ....................................................................................... 26

2-5 ) وضعیت آماری بنگاه های کوچک در ایران و اردبیل................................................ 27

2-6 ) موفقیت تجاری و موفقیت بنگاه های کوچک ............................................................. 29

2-7 ) آشنایی با مفهوم کارآفرینی ............................................................................................ 31

2-7-1 ) تعریف کارآفرینی  ........................................................................................................ 31

2-7-2 ) سیر تاریخی مفهوم کارآفرینی .................................................................................. 32

2-7-3 ) انواع کارآفرینی ............................................................................................................. 35

2-7-4 ) مهارتهای کارآفرینی .................................................................................................... 36

2-8 ) اندازه بنگاه .......................................................................................................................... 37

2-9 ) منابع تامین مالی کارآفرینان .......................................................................................... 38

2-9-1 ) منابع خصوصی تامین مالی ....................................................................................... 38

2-9-1-1 ) منابع شخصی (پس اندازهای شخصی ) ........................................................... 39

2-9-1-2 ) دوستان و بستگان .................................................................................................. 39

2-9-2 )  منابع تامین مالی از طریق بدهی (استقراض) .................................................... 39

2-9-2-1 )  بانک‌های تجاری .................................................................................................... 40

2-9-2-2 ) اعتبار تجاری ........................................................................................................... 41

2-9-2-3 ) عرضه‌کنندگان تجهیزات ..................................................................................... 41

2-9-2-4 )  شرکت‌های بیمه .................................................................................................... 42

2-9-2-5 ) کمک‌های دولتی ..................................................................................................... 42

 2-9-3 ) منابع تامین مالی از طریق سرمایه (حقوق صاحبان سهام) ............................ 43

2-9-3-1 ) فرشتگان کسب‌وکار ................................................................................................ 44

2-9-3-2 )  شرکاء ....................................................................................................................... 44

2-9-3-3 ) شرکت‌های سهامی بزرگ ..................................................................................... 44

2-9-3-4 ) شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر ............................................................. 45

2-9-3-5 ) عرضه عمومی سهام (عمومی شدن) ................................................................. 45

2-9-4 ) منابع داخلی تامین مالی ............................................................................................. 45

2-9-4-1 ) عاملیت حسابهای دریافتنی .................................................................................. 46

2-9-4-2 ) اجاره به شرط تملیک یا اجاره (لیزینگ ) ....................................................... 46

2-9-4-3 ) کارتهای اعتباری ..................................................................................................... 46

2-9-4-4 ) سود انباشته ............................................................................................................. 47

2-10 ) شرایط بازار ...................................................................................................................... 47

2-10-1 ) ابعاد تحلیل بازار ........................................................................................................ 48

2-10-1-1 ) اندازه واقعی و بالقوه بازار .................................................................................. 48

2-10-1-2 ) رشد بازار ................................................................................................................ 49

2-10-1-2-1 ) پیش بینی رشد ............................................................................................. 49     

2-10-1-3 ) تحلیل سودآوری بازار ........................................................................................ 51

2-10-1-3-1 ) رقبای موجود .................................................................................................. 53

2-10-1-3-2 ) رقبای بالقوه ...................................................................................................... 54

2-10-1-3-3 ) محصولات جایگزین ....................................................................................... 54

2-10-1-3-4 ) قدرت چانه زنی مشتریان ............................................................................. 55

2-10-1-3-5 ) قدرت چانه زنی عرضه کنندگان ................................................................ 55    

2-11 ) تعریف تکنولوژی ............................................................................................................. 55

2-11-1 ) تکنولوژی و کسب و کار ........................................................................................... 56

2-11-2 ) طبقه بندی تکنولوژی .............................................................................................. 57

2-11-3 ) تکنولوژی و مشکلات مربوط به آن در بنگاه های کوچک .............................. 60

2-12 ) پیشینه  تحقیق ............................................................................................................... 63

 

فصل سوم : روش تحقیق

3ـ1) مقـدمه ................................................................................................................................... 68

3ـ2) روش تحقیـق ....................................................................................................................... 69

3ـ3 ) جامعه آمــاری تحقیق ..................................................................................................... 70

3 ـ4 ) نمونه و روشهای نمونه گیری تحقیق .......................................................................... 70

3ـ5 ) روشها و ابزار گردآوری اطلاعات .................................................................................... 72

3ـ6 ) روایی و پایایی ..................................................................................................................... 73

3ـ7 ) روش تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات ..................................................................... 74

 

 

 

دانلود بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت بنگاه های کوچک درشهرستان اردبیل بررسی عوامل مرتبط با میزان موفقیت ,

تاريخ : 1 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : میترا | بازدید : <-PostHit->
بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان

چکیده ی تحقیق تحقیق حاضر به بررسی اعتماد اجتماعی و عوامل مؤثر بر آن درمیان دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکزاردبیل می پردازد متغیر وابسته در این تحقیق اعتماد اجتماعی است که با ابعاد اعتماد بین شخصی و اعتماد نهادی با معرف های میزان صمیمیت و اطمینان مورد سنجش قرار گرفته است متغیرهای مستقل در این تحقیق عبارتند ازسن ،جنسیت،وضعیت تأهل،رشته تحصیلیاین

دانلود بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان

پایان نامه  کارشناسی علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری
 بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل در سال تحصیلی 8990
 بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی
دسته بندیعلوم اجتماعی
فرمت فایلdoc
حجم فایل784 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل107

 پایان نامه  کارشناسی علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری

 بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل در سال تحصیلی 89-90

چکیده ی تحقیق 

تحقیق حاضر به بررسی اعتماد اجتماعی و عوامل مؤثر بر آن درمیان دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکزاردبیل می پردازد. متغیر وابسته در این تحقیق اعتماد اجتماعی است که با ابعاد اعتماد بین شخصی و اعتماد نهادی با معرف های میزان صمیمیت و اطمینان مورد سنجش قرار گرفته است. متغیرهای مستقل در این تحقیق عبارتند ازسن ،جنسیت،وضعیت تأهل،رشته تحصیلی.این تحقیق به روش پیمایش و با ابزار پرسشنامه انجام پذیرفته است که داده های حاصل از پرسشنامه با استفاده از روش های آماری در دو بخش آمار توصیفی و آمار استنباطی، مورد توصیف و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.نتایج تحقیق، حاکی ازاین است که با استفاده از آزمون t  نشان می دهد که بین میزان جنسیت و میزان اعتماد میان فردی رابطه معنی داری وجود دارد ولی در رابطه با اعتماد عام و نهادی رابطه معنی داری  وجود ندارد. بین وضعیت تأهل دانشجویان و اعتماد میان فردی رابطه معنی دار می باشد ولی در رابطه با اعتماد عام و نهادی رابطه معنی داری وجود ندارد.همچنین با استفاده از تحلیل واریانس یک طرفه  بین رشته تحصیلی وهر سه نوع اعتماد( میان فردی، عام و نهادی )رابطه معنی داری وجود ندارد.

کلید واژها: اعتماد ،عتماد اجتماعی، سرمایه اجتماعی، مشارکت اجتماعی ، تعهد اجتماعی ،دانشجو ، دانشگاه پیام نور

 

مقدمه

 

انسان به حكم اینكه موجودی اجتماعی است وبه تعبیری تمایل به زندگی اجتماعی ریشه در فطرت اودارد ناگزیر از ایجاد ارتباط با دیگران است.ارتباطی كه درپرتو آن موفق گردد مشكلات ونارسایی های خود را مرتفع نماید وبطور متقابل در رفع مشكلات وكاستیهای متعدد دیگران مؤثر باشد.اعتماد یكی از جنبه های مهم روابط انسانی است وزمینه ساز مشاركت وهمكاری در میان اعضای جامعه می باشد در فضای مبتنی براعتماد ابزارهایی چون زور واجبار برای رعایت قوانین ومقررات وحق وحقوق دیگران،كارایی خود را ازدست می دهند.اعتماد درسطح كلان ودر روابط اجتماعی یكی از مهمترین شروط مبادله است.به قول جورج زیمل :بدون اعتماد عمومی افراد به یكدیگر،جامعه تجزیه می شود.

به گفته كلمن:اعتماد آن نوع رابطه كیفی است كه قدرت عمل كردن را سرعت می بخشد اعتماد تسهیل كننده مبادلات در فضای احتماعی است كه هزینه مبادلات اجتماعی را به حداقل می رساند وبرای حل مسائل مربوط به نظم اجتماعی نقش تعیین كننده ای دارد وعنصر پیش قرار دادی ومقدم برحیات اجتماعی است.

 

فهرست مطالب

عنوان  صفحه

مقدمه.. 1

بیان مسئله.. 2

ضرورت و اهمیت تحقیق.. 11

اهداف تحقیق.. 14

چارچوب تحلیل نظری.. 16

اعتماد به عنوان نوعی رابطه.. 16

اعتماد و همکاری.. 17

اعتماد  به عنوان یک ویژگی شخصیتی.. 18

اعتماد به عنوان قاعده فرهنگی.. 18

علائم اعتماد.. 19

ادبیات نظری.. 22

اعتماد اجتماعی میان فردی.. 27

اعتماد اجتماعی عام.. 28

اعتماد نهادی.. 29

طرح تحقیق.. 32

روش شناسی تحقیق.. 33

روش اجرای تحقیق.. 

نتیجه گیری.. 82

پیشنهادها.. 83

منابع و ماخذ.. 88

 

دانلود بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی در بین دانشجویان,

پایان نامه بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق

پایان ‌نامه كارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی (MA) بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق چکیده قضاوت زنان مسئله ای است که مدتهاست در محافل حقوقی و فقهی با بحثهای فراوانی روبرو بوده است تحولات اجتماعی در زندگی امروزه بین زوجین بالاخص در سال های اخیر با ورود زنان به عرصه های اجتماعی و بالا رفتن سطح فر

دانلود پایان نامه بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق

پایان ‌نامه كارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی (MA)
 بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق
 بررسی فقهی مستشاران زن
 بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون
دسته بندیحقوق
فرمت فایلdoc
حجم فایل221 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل106

  پایان ‌نامه كارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی (M.A)

 بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق

چکیده

قضاوت زنان مسئله ای است که مدتهاست در محافل حقوقی و فقهی با بحثهای فراوانی روبرو بوده است.

تحولات اجتماعی در زندگی امروزه بین زوجین بالاخص در سال های اخیر با ورود زنان به عرصه های اجتماعی و بالا رفتن سطح فرهنگ و مقبولیت زنان در مناسبات اجتماعی موجب شده تا زنان پس از تشکیل خانواده علاوه بر انجام وظایف زندگی مشترک حضور خود را در سایر عرصه های اجتماعی را به عرصه ظهور برسانند. از جمله منابعی که با چالش حضور یا عدم حضور زنان در آن مواجه بوده است. تخصیص حضور زنان حضور مشتساری زنان در دعاوی خانوادگی در محاکم حقوقی می باشد. در این راستا اختصاص شعبه هایی از محاکم عمومی حقوقی دادگستری، برای دادگاه خانواده بسیار مفید واقع شده است. در قانون حمایت از خانواده مصوب سال 86 کم و کاستی هایی به لحاظ حقوق زنان مشاهده می شد که با اصلاحاتی در لایحه جدید قانون حمایت از خانواده مصوب اسفند1391 با تخصیص حضور مستشار زن در محاکم حقوقی رسیدگی به دعاوی خانوادگی تا حدودی رفع شده است. در این پژوهش سعی بر آن شده تا در ابتدای امر نیاز به حضور مستشار زن در کنار مستشار مرد، تصمیم گیرنده برای دعاوی خانوادگی حقوق زنان و کودکان به لحاظ عاطفی و احساسی مورد حمایت بیشتری واقع شود. در پژوهش حاضر ابتدا  به دیدگهای موجود راجع به زن، سپس قضاوت زنان و بعد بررسی حضور مستشاران زن در قانون پرداخته شده است و نتایج حاصل در فصل آخر نگاشته شده است.

  مقدمه

با وصف تکامل جوامع و پیشرفت های حیرت آور بشری هنوز هم حضور زن بصورت حقیقی و درست احساس و تعریف نگردیده ، و اگر معرفی هم شده است متاسفانه بیشتر توسط شخص دوم (مرد) و با افکار مرد سالاری بیان گردیده که این تعارف نامکمل، اشتباه وفریب دهنده نه تنها یک خدمت علمی نبوده بلکه در مواردی جامعه را بسوی ناهنجاری های اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی وغیره سوق داده است. (نادری،1389)

جامعه ی گسترده ی زنان بیش از نیمی از جمعیت بشر را تشکیل می دهند و شناخت ویژگی های روانی، اخلاقی، نیازها، توانایی ها و ظرافت های دنیای شگفت انگیز بانوان و جایگاه فلسفه ی اجتماعی، طبیعی، اقتصادی و فرهنگی آنان شناخت نیمی از جامعه ی بشری است.

بدون این آگاهی ها و آشنایی ها، استفاده از عواطف و ادراکات و توانمندی های جسمی و روحی زنان در جهت مثبت یا منفی مقدور نیست.در مورد جایگاه زن از دیدگاههای گوناگون می توان به پژوهش و تحقیق پرداخت- جامعه شناسی،روانشناسی، علوم زیستی ، تاریخ، اخلاق، فلسفه و ...- همه از ابعاد گوناگون به مسئله زن می پردازد و هریک گوشه ای از دنیای وی راروشن می سازد.

در دهه های اخیر،‌ در اثر گسترش نوگرایی و نوسازی در عرصه جهانی، تحولاتی در زمینه های فرهنگی و ساختاری روی داده که سبب دگرگونی نقش های اجتماعی و آگاهی های زنان شده است. افزایش تحصیلات و اشتغال در میان زنان از سویی سبب کاهش مطلوبیت الگوی زن سنتی می شود و از سوی دیگر سبب دشواری در هماهنگ کردن نقش های سنتی با نقش های جدید شده و به بحران هویت زنان منتهی می گردد. تنها راه حل این مساله تعریف هویت اجتماعی زنان توسط خود آن ها است. در پژوهش حاضر عواملی که زنان را به تامل در هویت های سنتی،‌ مقاومت در برابر کلیشه های جنسیتی و باز تعریف هویت اجتماعی قادر می سازد در دو سطح فردی و ساختاری مورد مطالعه قرار گرفته است. روش کمی مورد استفاده در این تحقیق روش پیمایشی بوده است.( باقر ساروخانی, مریم  رفعت جاه،1383 )

 

 

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                    صفحه

چکیده.. 1

 

فصل اولکلیات

1-1-مقدمه.. 3

1-2-بیان مسئله.. 4

1-3-سؤالات تحقیق.. 6

 

فصل دومجایگاه زن از ابعاد مختلف

2-1-جایگاه زن در تاریخ ایران.. 8

2-2-حقوق زنان بواسطه شواهد باستان شناختی در جامعه ساسانی   11

2-3-زنان در متون حقوقی.. 13

2-4-زنان در جامعه امروزی.. 14

2-5-زن در نگاه جاهلیت ادیان؛ اسلام و فمینیسم.. 18

2-6-جایگاه (زن) در فرهنگ عرب جاهلى.. 19

2-7-ازدواج در جاهلیت.. 19

2-8-حقوق مالى زن.. 20

2-9-زن در قبایل غیرعربى.. 21

2-10-زن و جوامع متمدن.. 22

2-11-دیدگاه فمینیستى درباره حقوق زن.. 23

 

 

فصل سومزنان و قضاوت

3-1-مشروعیت قضاوت.. 28

3-2-قضاوت در عصر غیبت.. 29

3-3-قضاوت فقیهان.. 30

3-4-نفوذ قضاوت زن.. 36

3-5-اجماع در مساله قضاوت زنان.. 37

3-6-آیات قرآن و قضاوت زنان.. 39

3-7-روایت ابوخدیجه.. 40

3-8-وصیت پیامبر(ص) به على(ع) و قضاوت زنان.. 41

3-9-چند نكته مهم.. 44

3-10-قضاوت از دیدگاه علم فقه.. 47

3-11-مفهوم قضا در لغت.. 47

3-12-مفهوم قضا در اصطلاح شرع.. 48

3-13-مفهوم قضا در قرآن.. 48

3-14-مشروعیت نظام قضایی در اندیشه دینی.. 49

3-15-تفاوت بین قاضی، مجتهد، فقیه و مفتی.. 51

3-16-شروط و صفات قاضی در اسلام.. 52

3-17- شرط اجتهاد قاضی از منظر فقها.. 53

3-18-عدول از شرط اجتهاد قاضی در قوانین موضوعه ایران   54

3-19-شرط ذکورت قاضی از دیدگاه فقهای اسلام.. 56

3-20-فقهایی که قضاوت زنان را مطلقاً جایز نمی‌دانند   59

 

 

 

فصل چهارمقانون حمایت از خانواده و مستشاران زن

4-1-جایگاه زن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.. 64

4-2-جایگاه زنان در امور مالی و اقتصادی :.. 69

4-3-حقوق و ویژگیهای قضایی زنان:.. 69

4-4-قضاوت زن و تفسیر متفاوت فقیهان از آیه ۳۴ سوره نساء   70

4-5-وجود مشاور و مستشار زن در دادگاه.. 74

 

فصل پنجمنتیجه گیری

5-1-قضاوت زن جایز است یا نه؟.. 78

5-2-نظریات نگارنده.. 82

منابع و مآخذ:.. 85

چكیده انگلیسی.. 87

 

دانلود پایان نامه بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی فقهی مستشاران زن در لایحه ی جدید قانون حمایت از خانواده و قانون سابق,

<-BloTitle->
<-BloText->